برگزاری یک مهمانی خودمانی در فضای پشت بام

چیدوپلاس 10 مرداد 1399 ،

میان روزمرگی ها و روزهای شلوغ و تکراری در طول هفته، دورهمی های دوستانه یا خانوادگی و مهمانی های کوچک از لذت بخش ترین اتفاقات هستند، زمانی را که میان افرادی که دوستشان داریم سپری می کنیم و روحیه ای تازه می کنیم باید غنیمت بشماریم و سعی کنیم هر چه بیشتر فرصت دور هم بودن را برای خود و خانواده مان فراهم کنیم. خیلی پیش می آید که به دلیل کمبود فضا و آماده نبودن منزل برای برگزاری مهمانی، از برگزاری آن صرف نظر کرده ایم، اما اگر سخت نگیریم میتوانیم برای ساعاتی از فضاهای باز و مشاع مثل پارک و یا پشت بام منزل استفاده کنیم. فرهنگ استفاده از فضای باز در ایران با افزایش شهرنشینی رفته رفته به فراموشی سپرده می شود، اما باید بدانیم ارتباط با طبیعت بخشی از هویت ماست. استفاده از فضای باز برای دورهم جمع شدن و مراسمات کوچک باعث میشود رابطه ی ما با طبیعت اطراف حفظ شود و از نور طبیعی و درخشندگی گیاهان استفاده کنیم، روح خود را جلا داده و حس طراوت و سرزندگی بیشتری داشته باشیم. این ساعات خوش ارتباطات انسانی هستند که تا ابد در ذهن ما میمانند و خاطره های زیبایی برای ما می سازند.

اگر کمی با فرهنگ دیگر کشورها آشنایی داشته باشید متوجه می شوید که تولد گرفتن در پارک و فضای باز در خارج از ایران طرفداران بسیاری دارد و به مرور زمان ایده های زیادی برای برگزاری چنین جشن هایی به وجود آمده است. شما میتوانید نوشیدنی خنک سرو کنید و غذاهای مناسب فصل تهیه کنید. از سایه بان برای مراقبت از تابش نور مستقیم خورشید و از بالشت و زیر انداز برای نشستن استفاده کنید و یک روز رویایی در دل طبیعت و گیاهان و صدای پرندگان داشته باشید . فضای طبیعی و پارک بهترین محل برای بازی بچه ها و تفریح بزرگسالان است که سقف و لوستری بالای سرتان نیست و میشود از عجین بودن با طبیعت لذت برد. اگر دورهمی دوستانه یا خانوادگی ای در نظر دارید و فرصت دعوت کردن مهمان هایتان را از ترس کمبود جا نداشتید یا اگر درصدد موقعیتی برای برگزاری تولدی خودمانی یا حتی مراسم فارق التحصیلی هستید یا می خواهید تنوعی در مهمانی هایتان ایجاد کنید، به فضای بام منزل فکر کنید و برای اینکه بدانید چطور بام را برای یک مهمانی به یاد ماندنی آماده کنید در این مطلب با ما همراه باشید:

اگر مهمانی شما در شب برگزار می شود، نورپردازی فضای بام بسیار مهم است که میتوانید با کمک یک چهارچوب فلزی یا چوبی بلند و لامپ و ریسه های نورانی که از آن آویزان شده اند و یا در قسمت هایی بر روی میز، با به کار گیری شمع یا فانوس های دکوری فضای زیبا و آرامش بخشی را ایجاد کنید. با گلدان های رنگی و پر برگ، قالیچه و زیر انداز های ساده، محدوده ی نشستن مهمان ها را در مربع یا مستطیلی مشخص کنید و فضا را خصوصی تر کنید. از بالشتک و کوسن های راحتی و نرم و ساده برای صمیمی تر کردن فضا اضافه کنید تا مهمان ها بتوانند تکیه بدهند یا حتی از کوسن هایی با ضخامت کم برای نشیمن میتوانید استفاده کنید و حتما نیازی به تهیه میز و صندلی نیست. پاف های حصیری و تریکو یا شال های مبل و پتو های نازک را میتوانید در کنار تزئینات خود برای دنج تر کردن فضا قرار بدید و در عین سادگی یک دکوراسیون شیک تدارک ببینید. اگر قصد دارید مهمانی جلوه ی رسمی تری به خود بگیرد، یک میز برای غذاها احتیاج دارید، می توانید با هزینه ی کم یک میز دست دوم تهیه کنید و با یک رنگ آمیزی ساده آن را به یک میز زیبا تبدیل کنید. درواقع شما با دورهمی در بام منزل میتوانید تناسبات را بهم بزنید و نیازی نیست مانند فضای خانه همه چیز در هارمونی و تناسبات سفت و سختی محصور شود. اگر تخت فلزی یا چوبی دارید، با پوشاندن قالیچه و پارچه روی آن یک کاناپه نشیمن درست کنید که راحت روی آن لم بدهید. سعی کنید از وسایل تاشو و سبک برای دورهمی دوستانه استفاده کنید.

یکی از ملزومات برگزاری مهمانی دوستانه نوع و نحوه ی سرو خوراکی ها و غذاهای متناسب با آب و هوای فصل است، حتما از فلاسک و کلمن برای گرم و سرد نگه داشتن نوشیدنی ها و از یخ برای خنک نگه داشتن نوشیدنی های تابستانی استفاده کنید. برای تزئینات میز غذا از شمع، روبان و دستمال سفره های کاربردی کمک بگیرید و با رنگ ها بازی کنید. سعی کنید ظروف سبک یا یکبار مصرف گیاهی تدارک ببینید که در صورت افتادن، حادثه ساز نشوند و محیط را کثیف نکنند. بهترین غذاها برای مهمانی های کوچک و دوستانه، غذاهایی هستند که مصرف آسانی دارند و یا بصورت اسلایسی قابل سرواند، مثل انواع اسنک ها و ساندویچ های کوچک، آش رشته و یا جوجه کباب. از تخته سرو های چوبی برای سرو میوه ها و برش های کیک و بیسکوئیت استفاده کنید و هنر میوه آرایی خودتان را بکار بگیرید. سعی کنید چای و قهوه نیز در منوی خود داشته باشید.

هدف اصلی از دورهمی گرفتن و دعوت دیگران، تعامل بیشتر با افراد و حرف زدن با آنها است، پس سعی کنید محیط دنج و صمیمی ایجاد کنید و سر خودتان را با پذیرایی افراطی و چیدمان پر زرق و برق حین مهمانی گرم نکنید. خلاق باشید، بازی و تفریح برای زمانتان تدارک ببینید. از ساده ترین وسایل با ترکیب درست استفاده کنید تا از کوچک ترین فرصتها برای بودن کنار عزیزانتان استفاده کرده باشید. حتی میتوانید پروژکتور نصب کنید و فیلم سینمایی شاد یا تازه ای با هم در تاریکی شب روی بام ببینید. در فضای پشت بام محدودیت مکانی وجود ندارد و دیواری شما را به ماندن در یک نقطه ی خاص مجبور نمیکند، میتوانید خودتان به کمک اکسسوری و وسایل ساده ای که در خانه دارید حد و حدود فضا و محل نشستن را تعیین کنید و ساعات متفاوتی در کنار دوستان و خانواده تان داشته باشید. با استفاده از میز و صندلی ها ی چوبی ساده، تکه های حصیر و خزهای دوست داشتنی و ظروف ساده و زیبا، فضایی شاعرانه برای بودن کنار هم خلق کنید تا خاطره ی این مهمانی تا مدتها در ذهن همه بماند، با اینکار دیگر غصه ی فضای کوچک منزل را نخواهید خورد، از طبیعت استفاده برده اید و در نهایت هم خانه تان در انتهای مهمانی به هم ریخته و کثیف نخواهد شد.

برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه
برگزاری مهمانی دوستانه

خانه ایده آل خود را بسازید:

برگزاری مهمانی تابستانی؛ یک عصر به یاد ماندنی و دلپذیر

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<