ایده های جالب برای عکاسی ماهگرد تولد نوزاد

چیدوپلاس 02 آذر 1399 ،

به دنیا آمدن فرزند برای هر زوجی که آرزوی مادر و پدر شدن دارند، یکی از بهترین اتفاقات زندگی شان است. این خوشحالی از زمان شروع بارداری آغاز شده و می توان گفت تا ابد ادامه دارد. همه پدر و مادرها دوست دارند از لحظه به لحظه زندگی فرزندشان عکسی به یادگار داشته باشند. دیدن این عکس ها در آینده احساس خوبی برای خود و فرزندشان که دیگر بزرگ شده اند، دارد. برای اینکه بخواهید عکس هایی منحصر به فرد و زیبا از این دوران به یادگار داشته باشید، پیدا کردن و یادگیری ایده هایی ساده به شما کمک زیادی خواهد کرد. برای یاد گرفتن ایده های جالب برای عکس ماهگرد تولد فرزند دلبندتان با این متن همراه باشید.

در عکاسی از نوزاد چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای هر مادر و پدری روزها و ماه های ابتدای زندگی فرزندشان شیرین ترین و جذاب ترین روزهای زندگی است. فاصله بین به دنیا آمدن فرزند تا یک سالگی با وجود تمام زیبایی هایش با سرعتی باورنکردنی سپری می شود. اگر هر روز از نوزادتان عکس بگیرید و بعد از مدتی عکس ها را نگاه کنید، خواهید دید که رشد شدن نوزادتان کامل مشهود و قابل ملاحظه است. یکی از دلایلی که باید در فواصل زمانی کم از نوزاد عکس گرفت همین موضوع است. عکس ها نشان دهنده این تغییرات روزانه هستند. نوزادان در ماه های اول به دنیا آمدن جنب و جوش کمی دارند و بیشتر ساعات روز را در خواب سپری می کنند. پس عکاسی از آنها زیاد سخت نیست. البته که هر چه ماه های بیشتری از تولدشان می گذرد، بی حرکت بودن و یکجا ماندن برای شان سخت تر می شود. بنابراین کار برای شما هم سخت تر خواهد شد. به طور کلی برای عکاسی از نوزادان باید چند نکته را در نظر گرفت.

  • برای اولین عکاسی جدی از نوزاد فاصله روزهای 5 تا 14 روزگی بهترین زمان خواهد بود. همانطور که می دانید نوزاد پس از به دنیا آمدن دارای پف و کمی قرمزی است. اگر اجازه دهید این حالت کمی از بین برود عکس زیباتری از او ثبت می کنید.
  • صبح ها زمانی که استحمام نوزاد انجام شده و همینطور شیر خود را خورده است، عکاسی انجام شود. زیرا در این ساعت به احتمال خیلی زیاد نوزاد خوابیده و عکاسی از او راحت تر است.
  • قبل از شروع عکاسی اتاق را کمی گرم کنید. اگر می خواهید عکس هایی بدون لباس از نوزاد بگیرید حتما یک وسیله گرمایشی در اتاق روشن کنید.
  • به ایده خود برای عکاسی فکر کرده و وسایل مورد نیاز آن را از قبل آماده کنید. سعی کنید از وسایلی که ممکن است برای نوزاد خطرآفرین باشد، استفاده نکنید.
  • از اجرای ایده های شلوغ و استفاده از رنگ های تند و پر زرق و برق خودداری کنید. نوزاد موجودی کوچک، ظریف و لطیف است. این ظرافت و لطافت را در عکس ها حفظ کنید.
  • سعی کنید برای عکاسی ماه های اول تولد نوزاد از رنگ های روشن و و ایجاد هارمونی بین رنگ ها استفاده کنید.
  • یک ایده در عکاسی از نوزاد، عکس گرفتن از جزئیات بدن اوست. نوزادان به خاطر داشتن پوستی نرم و لطیف و زیبا و اندامی کوچک و دل ربا به راحتی این امکان را به شما می دهند که از جزئیات بدنشان مانند چشم ها، لب ها، دست و پاها عکاسی کنید.
  • یک نکته مهم در عکاسی از نوزاد، ثبت لحظات واقعی بدون هیچ چیدمان و صحنه سازی خاصی است. برای مثال عکاسی در حین شیر خوردن یا مکیدن انگشت.
  • اگر در خانه فرزند کوچک دیگری هم دارید از آنها در عکاسی استفاده کنید. به این ترتیب عکس های متنوع تری خواهید داشت.
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
عکس ماهگرد
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر

ایده هایی برای عکس ماهگرد تولد از نوزاد

شاید امکان عکاسی هر روزه از نوزاد وجود نداشته باشد، اما ایده عکاسی ماهگرد تولد برای سال ابتدایی به دنیا آمودن نوزاد، ایده جذابی است. در این بخش چند پیشنهاد جالب برای عکس ماهگرد تولد نوزاد خواهیم گفت. مهم ترین عکس از دوران نوزادی، عکس اولین ماهگرد تولد نوزاد است. پس به این عکس توجه خاصی داشته باشید. یک ایده زیبا برای اولین ماهگرد استفاده از پرهای سفید در اطراف نوزاد است. به این صورت که یک محیط کوچک پر از پرهای سفید و تمیز آماده کنید. نوزادتان را که در خوابی عمیق به سر می برد درون پرها قرار داده و کمی از پرها را بر روی بدن او بیاندازید. انگار که نوزادتان فرشته کوچکی است که به تازگی از بهشت به خانه شما آمده است. اگر بتوانید یک چوب دستی کوچک به رنگ طلایی در دستش بگذارید و یک حلقه طلایی بالای سرش تعبیه کنید، کاملا یک فرشته ناز و کوچک خواهد شد.

در عکاسی ماهگرد تولد نوزاد نکته مهم نشان دادن عدد ماهگرد است. اینکه هر کس با دیدن عکس ها متوجه سن نوزاد شود، چیزی که است که نباید فراموش کنید. بنابراین در هر چیدمانی که برای عکس گرفتن ایجاد می کنید، باید یک ایده برای نشان دادن عدد هم داشته باشید. مثلا می توانید با چند توپ کوچک یا چند گل رز قرمز عدد مورد نظر را روی زمین کنار نوزادتان درست کنید. یا اینکه با یک شال رنگی باریک شکل عدد را روی زمین بسازید. همچنین می توانید روی یک تخته سیاه کوچک که با گل یا عروسک تزیین شده، عدد ماهگرد را بنویسید. همینطور می توانید روی یک پارچه نسبتا بزرگ اعداد را از یک تا دوازده بنویسید و هر ماه موقع عکاسی دور عدد مربوط به ماهگرد را خط بکشید. به این ترتیب اعداد ثابت هستند و فقط کافیست هر ماه یک تزئین متفاوت روی پارچه ایجاد کنید.

1-to-12-month-baby-photo-ideas 3
1-to-12-month-baby-photo-ideas 2
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
1-to-12-month-baby-photo-ideas 1
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر
ایده ماهگرد نوزاد پسر

برای عکاسی ماهگرد تولد نوزاد هر ماه یک تم را متناسب با فصلی که در آن به سر می برید ایجاد کنید. برای مثال در بهار می توانید از المان هایی نظیر شکوفه و گل های رنگارنگ طبیعی استفاده کنید. می توانید یک تاج گل کوچک با گل های طبیعی درست کنید و روی سر نوزادتان قرار دهید. البته باید توجه کنید که این تاج گل سنگین نباشد. برای فصل تابستان با پارچه های قرمز و سبز طرح های فانتزی شبیه قاچ های هندوانه درست کنید و اطراف نوزادتان بگذارید. یا اینکه با صرف کمی زمان و سلیقه یک قاب تابستانی از ساحل دریا خلق کنید. به این ترتیب که از پارچه آبی به عنوان دریا و از پارچه با رنگ کرم یا قهوه ای روشن به عنوان ساحل استفاده کنید. بر روی پارچه ساحل چند صدف و گوش ماهی بگذارید و بالای کادر با پارچه زرد یک خورشید بامزه درست کنید. بر روی چشمان نوزاد یک عینک آفتابی کوچک قرار دهید. برای عکاسی ماهگرد تولد که در فصل پاییز است، از تم رنگ های گرم پاییزی استفاده کنید. رنگ های زرد و نارنجی و کمی قرمز. همچنین می توانید زمینه کار را با پارچه سفید بپوشانید و برگ های پاییزی خشک شده را بر روی زمین پخش کنید. نوزادتان را در میان برگ های زیبای پاییزی بخوابانید و عکاسی کنید. برای زمستان هم می توانید با کمک پنبه، دانه های برف درست کنید. یک لباس گرم بافتنی بر تن نوزاد کرده و کلاه و شال گردن بپوشانید. همچنین می توانید با پنبه یک آدم برفی فانتزی هم درست کنید و کنار نوزادتان قرار دهید.

ایده های بسیار زیاد دیگری هم در زمینه عکاسی ماهگرد تولد نوزاد وجود دارند برای مثال استفاده از عروسک های نوزاد و همینطور عروسک هایی که به شکل حیوانات هستند. می توانید عدد ماهگرد نوزاد را در دستان عروسک ها قرار دهید. ایده جذاب دیگر این است که یک المان را در تمام 12 عکسی که از نوزادتان می گیرد به طور ثابت قرار دهید. این المان می تواند یک عروسک باشد. به این ترتیب در طول 12 ماهی که عکاسی می کنید و نوزادتان در حال رشد کردن است، تغییر نسبت اندازه نوزادتان با عروسک در عکس ها ثبت خواهد شد و صحنه های جالبی رقم خواهد خورد. پیشنهاد دیگر اینکه هر ماه نوزاد را در یک جای مشخص قرار دهید و یک بادکنک بالای سرش بگذارید. هر ماه یک بادکنک به قبلی اضافه کنید. به این ترتیب برای ماه آخر، دوازده بادکنک بالای سر نوزاد خواهد بود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

استیکر اتاق کودک ، یک دکوراسیون ژورنالی با کمترین هزینه

استفاده از پارچه نمدی برای تزئین اتاق کودکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<