سفره هفت سین عروس و بهترین روش های تزیین آن

چیدو پلاس 23 آذر 1400

برای دختر خانم هایی که به تازگی عروس شده اند و زندگی مشترک شان را در خانه ای جدید شروع کرده اند، باید سفره هفت سین عروس چیده شود. البته ضرورتی برای انجام این کار نیست اما خیلی ها چیدن سفره هفت سین عروس را به خاطر لذت بخش بودن این کار و انرژی های مثبتی که در آن وجود دارد، دوست داشته و انجام می دهند. چیدن سفره هفت سین عروس چیزی شبیه به چیدن سفره شب یلدای عروس و یا چیدن میز نامزدی است. در این کار باید المان های مربوط به عروس مانند سفیدی و روشنی، نور و شمع، گل های طبیعی، تور و حریر و چیزهایی از این دست رعایت شود. این متن به موضوع چیدمان سفره هفت سین عروس می پردازد و ایده های خوبی در این رابطه در اختیار شما قرار می دهد.

انتخاب میز مناسب برای سفره هفت سین عروس

یک میز گرد یا مربع کوچک را انتخاب کنید و آن را در گوشه ای از خانه قرار دهید. از میز های چوبی یا شیشه ای برای این کار می توان استفاده کرد. اگر خانه عروس و داماد کوچک است و یا جای مناسب برای قرار دادن چنین میزی وجود ندارد، قسمتی از میز ناهار خوری و یا اوپن آشپزخانه را می توان به این کار اختصاص داد. اندازه این محل و یا اندازه میزی که انتخاب می کنید بسته به ابعاد چیدمانی دارد که برای سفره هفت سین عروس در نظر گرفته اید. اگر به یک سفره هفت سین ساده و جمع و جور فکر می کنید، به میزی کوچک و اگر سفره ای با تزیینات و دکوری های زیاد در فکر تان است، به فضایی بزرگ تر نیاز خواهد داشت.

رومیزی مناسب برای سفره هفت سین عروس

بهترین پیشنهاد برای رنگ رومیزی رنگ هایی نظیر سفید، کرم و شیری است. این رنگ ها در قالب پارچه های نخی، حریر، پارچه های سنگین تر مانند تافته، مخمل و ساتن و غیره بهترین انتخاب ها برای سفره هفت سین عروس هستند. همچنین می توان از حریر و تور به همراه رومیزی استفاده نمود. به این ترتیب که پس از پهن کردن رومیزی اصلی حریر ها و تور ها را به شکلی چروک و نا منظم بر روی میز فیکس کرده تا فضایی رویایی شکل گیرد. البته در میان تور ها حریر ها باید از ریسه های نوری استفاده شود که در ادامه به توضیح مفصل تری از آن خواهیم پرداخت.

تزیین سفره هفت سین عروس با تور و حریر

در ادامه موضوع استفاده از تور و حریر در چیدمان سفره هفت سین عروس به تزیین اطراف میز با این پارچه ها می پردازیم. برای داشتن یک میز زیبا می توانید از حریر و تور در اطراف میز و همینطور بالای آن استفاده کنید. حتی می توانید دو عدد میز با ارتفاع های مختلف برای سفره هفت سین عروس استفاده کرده و سفره را با فرم پلکانی چیدمان نمایید. به این ترتیب آویزان شدن قسمت هایی از حریر و تور از میز ها موجب زیبا تر شدن آن خواهد شد. برای این کار می توانید رنگ حریر و تور را متفاوت با رنگ رومیزی انتخاب نمایید. مثلا اگر رومیزی اصلی سفید است، از یک حریر صورتی یا گلبهی رنگ برای روی آن استفاده شود. حریر های اکلیلی نقره ای و طلایی، و همینطور حریر های آبی رنگ برای استفاده در سفره هفت سین عروس بسیار مناسب هستند.

چیدمان سفره هفت سین عروس با گل های طبیعی

یک پیشنهاد همیشگی برای تزیین و چیدمان هر چیزی که می خواهید از سفره هفت سین عروس گرفته تا سفره عقد، میز ولنتاین، میز تولد و هر چیز دیگر، استفاده از گل های طبیعی و رنگی به میزان زیاد است. این گل ها معجزه بزرگی برای زیبا تر شدن، جذاب و چشم گیر تر شدن چیدمان هستند. برای تزیین سفره هفت سین عروس از گل هایی با رنگ روشن استفاده نمایید. لزومی ندارد برای این کار از گل های گران قسمت استفاده کنید و هزینه های بالایی را بر خود تحمیل نمایید. گل های ارزان قیمت تری مانند داوودی و استفاده از شاخ و برگ های سبز در لا به لای آنها به اندازه کافی سفره هفت سین عروس تان را بی نظیر و زیبا می کنند.

نحوه چیدمان گل ها یا به اصطلاح گل آرایی سفره هفت سین عروس به شکل های مختلفی انجام می شود و روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. مثلا در یک روش می توان سطح میز را پر از گل های مختلف نمود و در روشی دیگر می توان فقط قسمت هایی از میز را گل آرایی کرد. برای مثال می توان حلقه های کوچکی از گل تهیه کرد و در مرکز هر حلقه یکی از وسایل سفره هفت سین را قرار داد. یا آنکه می توان یک طاق از گل های زیبا را درست کرد و میز سفره هفت سین عروس را در زیر آن گذاشت. البته روش های بسیار ساده تری هم برای تزیین سفره هفت سین عروس با گل های طبیعی وجود دارد و آن این است که دو گلدان بلند را در دو طرف میز و بر روی زمین بگذارید و گل هایی با ساقه های بلند درون آن قرار دهید.

سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس

بهترین ظروف برای سفره هفت سین عروس

شاید این سوال برای تان پیش بیاید که چه ظروفی برای استفاده بر روی سفره هفت سین عروس مناسب است. باید گفت از هر نوع ظرفی برای این کار می توان استفاده کرد و محدودیتی برای این مورد وجود ندارد. اما پیشنهاد می شود از ظروفی استفاده کنید که با رنگ های روشن و حریر های سفید رنگی که بر روی میز گذاشته اید همخوانی داشته باشد. مثلا ظروف شیشه ای و بلور، ظروف طلایی و نقره ای، ظروف چینی سفید با طرح های ساده طلایی رنگ و دیگر ظرف هایی از این دست برای سفره هفت سین عروس مناسب هستند. حتی استفاده از ظرف های سنتی ایرانی مانند خاتم و مینا کاری نیز سفره ای بسیار اصیل و زیبا را می سازند.

استفاده از شمع در تزیین سفره هفت سین عروس

همان چیزی که درباره استفاده از گل های طبیعی و تاثیر آن بر روی زیبا تر شدن چیدمان گفته شد، درباره شمع نیز صادق است. وجود شمع هایی با اندازه های مختلف از شمع های کوچک وارمر گرفته تا شمع هایی بلند و قطور در جذاب تر شدن این سفره کمک فراوانی خواهد کرد. آراستن این شمع ها با گل های طبیعی نیز در بهتر و زیبا تر شدن آنها موثر است. روشن کردن شمع و انعکاس نور آنها در آینه سفره هفت سین عروس تداعی کننده روشنایی و آینده ای درخشان برای عروس و داماد خواهد بود.

ریسه های نوری و سفره هفت سین عروس

ریسه های نوری در مدل های مختلف مانند ساده و یا طرح های ماه و ستاره ای تاثیر بسیار زیادی بر رویایی تر شدن فضای سفره هفت سین عروس خواهد داشت. شما می توانید این ریسه ها را (با توجه به آنکه داغ نمی شوند و مصرف برق بالایی هم ندارند) لا به لای تور ها و حریر هایی که بر روی میز انداخته اید بگذارید و یا آنکه این ریسه ها را از رو میزی و اطراف آن آویزان کنید. همچنین این ریسه های نوری در حالی که نورشان به صورت چشمک زن و یا ساده تنظیم شده اند، در میان گل ها و دور آینه و شمعدان ها تصویری فوق العاده دوست داشتنی را خلق خواهند کرد.

سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس
سفره هفت سین عروس

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

مراسم شب یلدا را برای تازه عروس تان به یاد ماندنی کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<