بازسازی خانه با هزینه کم از چه راه هایی امکان پذیر است؟

چیدو پلاس 02 خرداد 1401

حتما می دانید که بازسازی خانه با بودجه کم هم امکان پذیر و قابل انجام است؛ مهم ترین نکاتی که در بازسازی منزل با بودجه محدود وجود دارد آن است که اولا شما محدوده کارها و تغییراتی که می خواهید در خانه ایجاد شود را کم تر نمایید و ثانیا از متریال ارزان تر استفاده نمایید. از این دو طریق می توانید کار بازسازی ارزان خانه را انجام داده و هم در هزینه های تان صرفه جویی نموده و هم سر و شکل جدیدی به خانه قدیمی تان بدهید. البته راه های دیگری هم برای بازسازی خانه با هزینه کم وجود دارد که در ادامه بیشتر توضیح داده می شود.

چگونه می توان بازسازی خانه با هزینه کم انجام داد؟

هنگامی که صحبت از بازسازی و نوسازی خانه می شود شاید با خودتان فکر کنید که باید همه چیز از صفر تا صد در خانه تغییر یابد و تعویض شود. در صورتیکه با انجام چند فعالیت کوچک هم می توان خانه را بازسازی نموده و روح تازه ای در آن دمید. برای آنکه بدانید در بازسازی منزل با کمترین هزینه چه کارهایی را می توان انجام داد، باید گفت که این موضوع به اولویت های شما باز می گردد. در ابتدا باید بدانید که چه بخش هایی از خانه تان نیاز به ترمیم، حذف یا تعویض دارند. برای مثال ممکن است لوله کشی های ساختمان تان پوسیده شده باشد و ناچار باشید در هنگام بازسازی خانه اول به سراغ تعویض لوله ها بروید. اما شاید زیر ساخت های خانه سالم باشند و شما فقط بخواهید کفپوش ها و دیوار پوش ها را عوض کنید.

بنابراین این طور می توان نتیجه گرفت که در بازسازی ارزان خانه اولین کار اولویت بندی و اصلاح بخش هایی از خانه است که از سایر بخش ها نیاز بیشتری برای نوسازی دارند.دومین چیزی که بر هزینه های بازسازی تاثیر گذار است، گروه بندی و نهایی کردن لیست مخارج است، احتمالا پس از گروه‌بندی مخارج متوجه می‌شوید بعضی از گروه‌ها هزینه‌ی بسیار زیادی مصرف می‌کنند، آنها را دقیق‌تر بررسی کنید تا مخارج غیر ضروری را بیابید و آنها را حذف یا تعدیل کنید. در این رابطه می توانید مطلب زیر را مطالعه بفرمایید:

چک لیست قیمتی بازسازی ساختمان در متراژ های مختلف – سال ۱۴۰۱

موضوع سوم فضایی است که می خواهید کار بازسازی را در آن انجام دهید. در مواردی که بازسازی شامل هزینه های بالا می شود، تمامی قسمت های خانه از آشپزخانه گرفته تا سالن، اتاق خواب ها، سرویس بهداشتی و غیره با جزییات دچار تغییر و نوسازی می شوند. اما در بازسازی خانه با هزینه کم شما می توانید فقط بخش هایی از خانه را نو کنید. مثلا شاید تصمیم بگیرید تنها آشپزخانه را بازسازی کنید، و یا سالن پذیرایی را.

در بازسازی خانه با هزینه کم چه کارهایی انجام می شود؟

در بازسازی منزل با کمترین هزینه معمولا کارهای ابتدایی انجام می گیرد و محدوده این کارها زیاد گسترده نمی شود. در جدول زیر می توانید مشاهده کنید که بازسازی خانه با هزینه کم شامل چه مواردی است. در انتهای جدول نیز قیمت تمام شده خانه برای سه متراژ مختلف آمده است.

بازسازی حداقلی یا بازسازی ارزان خانه
نقاشی دیوار ها (با رنگ اکریلیک یا رنگ روغن)
تعویض کف پوش (اجرای لمینیت بر روی سرامیک موجود)
بازسازی سرویس بهداشتی (تعویض کاشی ها، شیرآلات و روشویی)
انجام کار های بنایی در صورت نیاز (تخریب گچکاری های قدیمی)
نصب کاغذ دیواری در قسمت هایی محدود
 تعویض کابینت ها با کابینت های جدید
هزینه بازسازی ارزان خانه برای یک خانه 50 تا 70 متر: حدود 78 میلیون تومان
هزینه بازسازی ارزان خانه برای یک خانه 70 تا 100 متر: حدود 92 میلیون تومان
هزینه بازسازی ارزان خانه برای یک خانه 100 تا 130 متر: حدود 113 میلیون تومان

 

بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم

با چه کار ها و ترفند هایی می توان کار بازسازی منزل با کمترین هزینه را انجام داد؟

گاهی خانه تان نیاز به بازسازی به صورت عمده دارد؛ به این معنی که بخش های زیادی از خانه نیاز به تعمیرات و نوسازی دارند، در این صورت هزینه های تان زیاد خواهد شد. اما با انجام کارهایی می توانید در هزینه ها صرفه جویی کرده و آن را مدیریت نمایید. در زیر چند مورد از کارهایی که برای رسیدن به بازسازی خانه با هزینه کم می توان انجام داد آمده است.

  • خرید وسایل و لوازم ایرانی به جای خارجی

در پتانسیل بالای بعضی از شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت ساختمان شکی نیست، محصولات تولیدی آنها می تواند جایگزین مناسبی برای محصولات خارجی باشد که زمانی نه چندان دور بیشتر بازار کشور را در اختیار داشتند. کمی جستجو و استفاده از این متریال شما را به بازسازی ارزان خانه بدون کاهش کیفیت نزدیک می کند. این موضوع در مورد اکثر متریال ها، مصالح و لوازم مرتبط با صنعت ساختمان وجود دارد؛ برای مثال کاشی ها، سنگ و سرامیک، شیر آلات سرویس بهداشتی و حمام، وسایل آشپزخانه مانند سینک و هود و گاز رو میزی، کلید و پریز ها، پنجره های دو جداره و…. با کیفیت عالی وجود دارند که با خرید انواع ایرانی آنها به جای خارجی، می توان هزینه ها را به مراتب کاهش داد.

  • اصلاح به جای تعویض

گاهی اوقات می توان وسیله ای را اصلاح کرد به جای آنکه آن را تعویض یا حذف نمود. برای مثال شاید سنگ های کف خانه با یک بار صاب زدن صیقلی و درخشان شوند و دیگر نیاز به خرید کفپوش جدید نباشد.

  • مقایسه قیمت ها

حتما قبل از شروع کار بازسازی خانه از چند جای مختلف قیمت بگیرید و آنها را با هم مقایسه کنید. این موضوع هم درباره طراح و معمار است و هم استاد کار بنا و کارگر و البته درباره خرید وسایل. با یک جستجوی ساده و چند تماس تلفنی می توانید مناسب ترین قیمت را با توجه به کیفیت پیدا کنید. اما یادتان باشد هرگز کیفیت را فدای قیمت پایین نکنید.

  • انجام کار های خلاقانه

با کمی جستجو در اینترنت و مشاهده تصاویر مختلف مربوط به دکوراسیون و طراحی داخلی خانه های زیبا می توانید ایده های مختلفی در رابطه با بازسازی خانه با هزینه کم بدست آورید. حتما می توانید با بکارگیری خلاقیت فضاهای جذاب و منحصر به فردی را ایجاد کنید، برای مثال شاید بتوانید با چند تخته چوب یا ام دی اف یک کتابخانه جذاب در نشیمن خانه تان درست کنید و دیگر نیاز به خرید یک کتابخانه یا قفسه گران قیمت نداشته باشید.

  • انجام بخشی از کار ها بدست خودتان

گاهی اوقات کارهایی که می خواهید در خانه انجام دهید توسط خودتان هم قابل انجام است. مثلا نقاشی کردن دیوار ها و یا تعویض شیرآلات. با انجام دادن یک سری از کارهایی که خودتان هم می توانید انجام دهید، بازسازی خانه با هزینه کم تری انجام خواهد پذیرفت. رنگ کردن دیوار های اتاق خواب با رنگ اکریلیک و غلتک کار زیاد سختی نیست و از عهده خودتان هم بر می آید. کافیست به فروشگاه مراجعه کرده، از کاتالوگ رنگ ها یک رنگ زیبا انتخاب نمایید و دست به کار شوید.

بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم
بازسازی خانه با هزینه کم

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چک لیست قیمتی بازسازی ساختمان در متراژ های مختلف – سال ۱۴۰۱چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<