رنگ کهربایی یک پیشنهاد خاص و بی نظیر در دکوراسیون خانه

چیدو پلاس 05 اسفند 1400

آیا تا به حال یک سنگ کهربا دیده اید؟ سنگی ارزشمند با آن رنگ کهربایی خاص و بی نظیرش که گرما و انرژی فوق العاده ای را در خود دارد. رنگ کهربایی امروزه به عنوان یکی از رنگ های ویژه در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. شاید بتوان گفت این رنگ جزو رنگ های بسیار مرسوم و متداول نظیر سفید و کرم و قهوه ای و صورتی نیست اما کهربانی معمولا توسط کسانی انتخاب می شود که دارای سلیقه خاص و منحصر به فردی هستند، به دنبال انتخاب هایی متفاوت برای زندگی می گردند و جسارت ایجاد تغییر و تحول را در خود دارند. کسانی که رنگ کهربایی را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب می کنند، دارای شهامت و اعتماد به نفسی بالا هستند و از نظر مخالف دیگر هراسی ندارند. کهربایی یک رنگ بسیار زیبا و جذاب است که دکوراسیون خانه را به شدت تحت تاثیر زیبایی خود قرار می دهد.

رنگ کهربایی چه رنگی است

حالا شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که رنگ کهربایی چه رنگی است و در چه گروه رنگی قرار می گیرد؟ رنگ کهربایی یا Amber در گروه رنگ های زرد قرار دارد و در چرخه رنگی جایگاهی بین زرد تا نارنجی برای آن قائل هستند. در واقع این رنگ نه خلوص زرد را در خود دارد و نه نارنجی است. چیزی مابین این دو رنگ که در واقع ویژگی های هر دو را در خود حفظ نموده است. کسانی که کهربایی را دوست دارند معمولا پر شور و انرژی هستند، خونگرم بوده و به دنبال ایجاد حال و هوایی صمیمانه در زندگی می گردند.

مکمل رنگ کهربایی

با توجه به چرخه رنگی می توان گفت که مکمل رنگ کهربایی آبی است. در این چرخه دو رنگ کهربایی و آبی رو به روی هم قرار می گیرند و به دلیل آنکه رنگ کهربایی به نارنجی نزدیک است، مکمل آن نیز که آبی باشد، به بنفش نزدیک می شود. بنابراین می توان گفت که آبی و آبی- بنفش به عنوان رنگ های مکمل رنگ کهربایی شناخته می شوند. در کار چیدمان و استفاده از رنگ کهربایی در دکوراسیون به غیر از رنگ های گفته شده از تعدادی رنگ دیگر هم برای ایجاد بهترین ست رنگ کهربایی استفاده می شود. در ادامه پیرامون بهترین رنگ هایی که در کنار کهربایی کاربرد دارند، توضیحاتی ارائه خواهد شد.

ست رنگ کهربایی

استفاده از رنگ کهربایی در دکوراسیون داخلی با استفاده از ترکیب های رنگی مختلفی نتایج بهتری را در بر خواهد داشت. ست رنگ کهربایی و دیگر رنگ ها تاثیرات گوناگونی را در فضای داخلی خانه ایجاد می کنند. در زیر پیشنهاداتی درباره ست رنگ کهربایی ارائه می شود که در ایده دادن به شما موثر است.

رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
  • ست رنگ کهربایی و کرم یا شیری

قرار گرفتن یک رنگ روشن در کنار کهربایی هم به بهتر دیده شدن کهربایی کمک می کند و هم فضا را به تعادل رنگی و حسی می ساند. کهربایی خود یک رنگ پر انرژی است و بودن یک رنگ ساده و متعادل نظیر کرم یا شیری در کنار آن باعث می شود که محیط آرام تر به نظر برسد.

  • ست رنگ کهربایی و زرشکی یا اخرایی

اگر عاشق انرژی و شور هستید و می خواهید فضای خانه تان نیز به این سمت نزدیک تر شود، از رنگ های پر انرژی دیگری در کنار کهربایی استفاده نمایید. وجود مبلمانی به رنگ زرشکی یا اخرایی در کنار دیوار هایی به رنگ کهربایی باعث می شود تا فضا سرشار از انرژی شده و گرمایی فوق العاده ای به محیط اضافه شود.

  • ست رنگ کهربایی و آبی، طوسی و بنفش

این سه رنگ که در تضادی کامل با کهربایی هستند، باعث می شوند تا از انرژی و گرمای کهربایی کاسته و تعادل به بیشترین میزان ممکن برسد. از این رنگ ها در قالب مبلمان و یا کوسن ها در کنار کهربایی می توان استفاده نمود. همچنین رنگ بنفش نیز که به عنوان یکی از رنگ های مکمل کهربایی شناخته می شود، در دکوراسیون خانه به همراه این رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از رنگ کهربایی در دکوراسیون خانه

همانطور که گفته شد این رنگ به عنوان رنگی خاص و متفاوت شناخته می شود که شاید انتخاب اول همه افراد نباشد. از رنگ کهربایی در دکوراسیون سالن پذیرایی و نشیمن می توان استفاده نمود؛ این رنگ وقار و شکوه خاصی را به پذیرایی خواهد داد. در قسمت نشیمن خانه با به کار گیری رنگ های دیگر نظیر بنفش می توان به فانتزی تر کردن فضا کمک نمود. همچنین در اتاق خواب برای رو تختی انتخاب کهربایی پیشنهادی عالی خواهد بود. در اتاق خواب از این رنگ در کنار سفید استفاده کنید و از ویژگی های منحصر به فرد آن لذت ببرید. جدا از اینها در آشپزخانه های بزرگ و پر نور از کهربایی برای رنگ کابینت ها و یا کاشی های بین کابینتی هم می توان استفاده نمود. رنگ کهربایی در فرش های دستبافت و ماشینی ایرانی هم به زیبایی هر بیشتر خود نمایی می کنند.

دیوار هایی به رنگ کهربایی در دکوراسیون خانه

اگر خانه تان کوچک است و این رنگ را برای دیوار های خانه انتخاب کرده اید، پیشنهاد می شود در انتخاب خود تجدید نظر کنید. کهربایی به خاطر ویژگی هایی که در خود دارد برای استفاده در فضاهای کوچک و محدود مناسب به نظر نمی رسد و برای آنکه خانه تان کوچک تر به نظر نرسد، رنگ سفید پیشنهاد بهتری برای دیوار ها خواهد بود. اما می توان یک دیوار کوچک مانند دیوار اپن آشپزخانه، دیواری کوچک در پشت تلویزیون و یا دیواری باریک در راهرو خانه را کهربایی کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. اما در خانه هایی با متراژ بالا حتی می توان بخش بزرگی از دیوار ها را کهربایی نمود و با مبلمانی مناسب آن را ست کرد.

مبلمان رنگ کهربایی در دکوراسیون خانه

از رنگ کهربایی بیشتر برای مبلمان راحتی استفاده می شود اما کهربایی در مبل های چوبی کلاسیک به رنگ قهوه ای تیره هم بسیار زیبا خواهد بود. مبلمان چوبی قهوه ای تیره با پارچه روکش کهربایی رنگ ساده یا طرح دار ، به فضای کلاسیک و سنتی دکوراسیون حال و هوایی خاص و جدید می بخشد. در سبک های مدرن تر نیز برای مبلمان راحتی از همین رنگ استفاده می شود. اگر مبلمان کهربایی را در سالن پذیرایی قرار داده اید، از کوسن هایی به رنگ های قهوه ای، زرشکی، اخرایی و یا طوسی بر روی آن استفاده کنید و اگر مبل کهربایی خود را در نشیمن استفاده می کنید، کوسن های رنگی مانند بنفش، سبز تیره، آبی، کرم و به صورت ساده یا طرح دار بر روی آن قرار دهید تا فضا فانتزی تر و دوستانه تر گردد.

لزوم استفاده از گیاهان سبز در خانه ای با ست رنگ کهربایی

رنگ سبز تیره یکی از رنگ های فوق العاده برای قرار گیری در کنار کهربایی است. اما استفاده از سبز تیره می تواند به کمک گیاهان آپارتمانی طبیعی انجام شود. گلدان هایی با برگ های سبز و تازه در کنار مبلمان راحتی به رنگ کهربایی تصویری بسیار زیبا و جذاب را ایجاد می کند. گیاهانی که دارای برگ های پهن و بزرگ هستند مانند گیاه برگ انجیری و یا گیاهانی که دارای برگ های سبز پر رنگ و کشیده هستند نظیر سانسوریا و یا گیاهانی که دارای برگ های ریز و زیاد هستند مثل بنجامین در خانه ای با رنگ کهربایی پیشنهاد هایی عالی به شمار می روند.

رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی
رنگ کهربایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل شتری رنگ و انتخاب دکوراسیون مناسب با آن

رنگ اخرایی در دکوراسیون +چه رنگ هایی با اخرایی ست می شوند؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<