تفاوت ارکوپال و ایروپال در چیست؟ کدام یک بهتر اند؟

یکی از چالش های مهم در خرید لوازم خانه انتخاب سرویس و ظروف غذا خوری ارکوپال و ایروپال است. خیلی ها تفاوت ارکوپال و ایروپال را نمی دانند و در هنگام خرید دچار سر در گمی می شوند. این متن برای این دسته از افراد است و در آن فرق آرکوپال با آیروپال توضیح داده می شود. علاوه بر آن به معرفی سرویس آیروپال و آرکوپال، آشنایی با آیروپال مقصود و قیمت آیروپال پرداخته می شود. اما پیش از همه باید بدانیم که ارکوپال و ایروپال چیست؟ تا آنکه به بحث اصلی یعنی تفاوت ارکوپال و ایروپال برسیم. با ما همراه باشید.

ارکوپال چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

ارکوپال ظرفی شبیه به چینی بوده اما مقاومت آن تا پنج برابر بیشتر از ظروفی چینی است. از ارکوپال جهت تولید طیف وسیعی از ظروف مانند بشقاب و کاسه گرفته تا ماگ و لیوان استفاده می شود. این ظروف به دلیل جدید تر بودن نسبت به ظروف چینی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند و همینطور از آنها در مایکرو ویو هم می توان استفاده نمود. به طور کلی وزن کمتر و سبک تر همچنین مقاومت بیشتر دو ویژگی اصلی ظروف ارکوپال است. سازندگان ظروف ارکوپال انواع طرح ها را بر روی آنها چاپ می کنند و این طرح ها مقاومت و ماندگاری بالایی هم دارند. به همین دلیل تنوع طرح در ظروف ارکوپال بسیار بالاست و این انتخاب را سخت می کند.

تفاوت ارکوپال و ایروپال در چیست؟

با دانستن ماهیت ارکوپال می توانیم به موضوع تفاوت ارکوپال و ایروپال بپردازیم. باید گفت ارکوپال ساخت کشور فرانسه بوده و تفاوت آن با ایروپال تنها در کشور سازنده این محصول است. ایروپال ساخت ایران است و به همین دلیل با این نام شناخته می شود. بنابراین می توان گفت که تفاوت ارکوپال و ایروپال نه در جنس و مواد اولیه و نحوه تولید این ظروف، بلکه این تفاوت تنها در کشور سازنده آنها است. برای توضیح بیشتر در این مورد باید گفت که نام اصلی این محصولات اوپال است. که اگر در فرانسه ساخته شود با نام ارکوپال و اگر در ایران ساخته شود با نام ایراوپال شناخته می شود.

تفاوت ارکوپال و ایروپال از نظر قیمتی

یکی از تفاوت های مهم ظروف ارکوپال و ایروپال قیمت آنهاست. باید گفت که ظروف آرکوپال که ساخت کشور فرانسه اند، دارای قیمت بالاتری نسبت به سرویس آیروپال هستند و می توان گفت که این موضوع دومین فرق آرکوپال با آیروپال خواهد بود. البته در سال های اخیر با وجود مسایلی نظیر بالا رفتن قیمت ارز و مسائل مربوط به آن هم قیمت آرکوپال و هم قیمت سرویس آیروپال افزایش زیادی یافته و تفاوت قیمت این دو نوع ظرف نیز افزایش پیدا کرده است. پس به این ترتیب و به طور کلی فرق آرکوپال با آیروپال در کشور سازنده و قیمت خرید آن خواهد بود. البته این در حالی است که فرض را بر کیفیت یکسان این ظروف بگذاریم.

تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال

ویژگی های ظروف اوپال

با دانستن فرق آرکوپال با آیروپال حالا می توان به ویژگی های ظروف اوپال پرداخت تا به این ترتیب مقدمه ای برای معرفی ظروف ایروپال مقصود گفته شود. این ویژگی ها به شرح زیر هستند:

  • وزن کم

چنانچه گفته شد سرویس آیروپال و آرکوپال با ظروف چینی مقایسه می شوند. همان گونه که می دانید ظروف چینی دارای وزن بالایی هستند و حرکت دادن چند تا از این ظروف با هم کار سختی است. اما سرویس آیروپال دارای وزن کمی است و جابجایی و حمل آن آسان است.

  • مقاومت بالا

از ویژگی های مهم سرویس آیروپال مقاومت بالای آنها در برابر شکستگی، ترک خوردن و لب پر شدن است. ظروف چینی با ضربه ای کوچک خیلی زود لب پر می شوند و استفاده از آنها با مشکلاتی همراه خواهد بود. اما در مورد سرویس آیروپال این مشکل وجود ندارد. البته به طور کلی ظروف اوپال جزو ظروف شکننده آشپزخانه محسوب می شوند و در نگهداری از آنها باید دقت نمود. همچنین این ظروف در برابر تغییرات دمایی نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

  • قابلیت استفاده در مایکرو ویو

امروزه بیشتر افراد در خانه مایکرو ویو دارند و ترجیح می دهند از ظروفی استفاده کنند که قابلیت قرار گیری در این دستگاه را داشته باشند. سرویس آیروپال می تواند در مایکرو ویو قرار گیرد و هیچ ضرری برای غذا نداشته باشد. همچنین خود ظرف در معرض دمای بالای مایکرو ویو دچار مشکل و شکستگی نخواهد شد.

  • تنوع طرح

همانگونه که گفته شد انواع طرح ها و رنگ ها بر روی این ظروف چاپ می شوند و طرح و نقش آنها در اثر مرور زمان از بین نمی رود.

تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال
تفاوت ارکوپال و ایروپال

آیروپال مقصود

گروه کارخانجات مقصود تولید کننده سرویس آیروپال مقصود هستند که در میان برند های ایرانی از شهرت و کیفیت قابل توجهی برخوردارند. ایروپال مقصود در رنگ ها و طرح های زیاد و متنوعی ساخته می شود که هر کس با توجه به سلیقه و رنگ چیدمان آشپزخانه خود اقدام به خرید آنها می کند. برای نو عروسانی که در حال تهیه جهیزیه هستند و به دنبال خرید ظروفی زیبا و در عین حال با کیفیت مناسب می گردند، سرویس آیروپال مقصود یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. برای دانستن همه چیز درباره تنوع طرح و رنگ و دیگر ویژگی های آیروپال مقصود در ادامه مطلب همراه ما باشید.

  • قالب ظروف ایروپال مقصود

سرویس ایروپال مقصود در شکل های متنوعی ساخته می شود. طرح گرد و دایره ای، طرح بیضی و ظروف مربعی ایروپال مقصود تمامی انتظارات از این ظروف را برای کاربرد های مختلف برآورده می سازد.

  • طرح ظروف ایروپال مقصود

همانطور که گفته شد این ظروف دارای طرح های متنوعی هستند که تمامی سلایق را در بر می گیرند. بعضی از طرح ها برای مصارف رسمی تر مانند پذیرایی از مهمانان ویژه مناسب است و بعضی دیگر برای مصارف دم دستی مناسب اند. همچنین دسته ای از طرح ها ساده و در عین حال فانتزی اند و بعضی های دیگر دارای طرح های کلاسیک و سنتی هستند.

  • تعداد پارچه ظروف ایروپال مقصود

این ظروف در قالب سرویس های ۲۶ پارچه و ۲۵ پارچه تولید می شوند. سرویس ایروپال ۲۵ پارچه مقصود شامل ۱ دیس پلوخوری، ۶ عدد بشقاب پلوخوری، ۶ عدد بشقاب پیش دستی، ۶ عدد بشقاب گود خورشت و ۶ عدد کاسه است. در سرویس ۲۶ پارچه ایروپال مقصود ۱ عدد کاسه سالاد خوری نیز موجود است.

  • ویژگی های ظروف ایروپال مقصود

این ظروف قابلیت شستشو با ماشین ظرفشویی را دارند. همچنین قابلیت قرار گیری در مایکرو ویو نیز از دیگر ویژگی های ظروف اوپال تولید شده توسط کارخانه مقصود است. به طور کلی از نظر کیفیت ساخت نیز این ظروف کیفیت مناسب و مطلوبی را دارا هستند.

  • قیمت ظروف ایروپال مقصود

ظروف ارکوپال ایرانی مقصود یا ایروپال مقصود دارای قیمت مناسب تری نسبت به ظروف ارکوپال هستند و البته این قیمت ها بسته به تعداد پارچه و دیگر موارد متفاوت است. به عنوان مثال و تنها برای دانستن محدوده قیمتی این ظروف، قیمت تعدادی از آنها در جدول زیر آمده است:

سرویس ۲۶ پارچه با قالب مربعی و لب طلا ۷۸۰ هزار تومان
سرویس ۲۶ پارچه قالب بیضی با طرح گل ۶۵۰ هزار تومان
سرویس ۲۵ پارچه مدل پریزاد صورتی ۳۶۰ هزار تومان
سرویس ۲۶ پارچه قالب گرد و لب طلا ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
سرویس ۲۶ پارچه قالب بیضی مدل شادو ۶۵۰ هزار تومان

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای سایز قابلمه ها به شما کمک می کند انتخاب راحت تری در هنگام خرید داشته باشید

راهنمای کامل خرید قابلمه برای جهیزیهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<