ویدیو: آموزش ساخت تزئینات جشن تولد کودک با هزینه کم

چیدوپلاس ۰۲ مهر ۱۳۹۷ ، ، ،

برگزاری جشن تولد می‌تواند برای کودکان و والدین بسیار لذت بخش و شیرین باشد، یک جشن تولد خاطره انگیز تاثیرات فراوانی در شادی روح و روان کودک دارد و باعث می‌شود کودک یک روز فوق العاده و متفاوت را نسبت به سایر روزهای عمرش تجربه کند و تا مدت ها خاطرات آن روز را در ذهن خود داشته باشد. جشن های کودکانه در رشد اعتماد به نفس و تقویت روابط اجتماعی کودکان بسیار موثر است و در خودباوری آن ها نقش مهمی دارد؛ همچنین باعث می شود کودکان حضور خود را در خانواده مهم بدانند. اما برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز چه کارهایی می توان انجام داد؟ و آیا برای برگزاری یک روز به یاد ماندنی نیاز به هزینه های زیاد است؟ بسیاری از والدین با برگزاری جشن های شلوغ و پرهیاهو مانع لذت بردن کودک از تولدش می شوند و حتی ممکن است آن جشن تاثیراتی عکس بر روی فرزندشان بگذارد؛ برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز می توان به روش های بسیار ساده تری فکر کرد، چند ریسه تزیینی، المان هایی کودکانه با رنگ دلخواه کودک، یک کیک خوشمزه و همراهی دوستان می‌تواند برای کودک بسیار شیرین تر باشد. در ویدیوی زیر تزئینات ساده و کاربردی یک جشن تولد خانوادگی را مشاهده می کنید که با کمترین هزینه قابل اجراست.

در قدم اول باید تم رنگی مورد نظرتان را انتخاب کنید و پس از آن چند کاغذ رنگی در حاشیه آن تم تهیه کنید، یکی از ساده ترین تزیین های تولد تهیه ریسه های کاغذی است؛ این کار را می توانید با تهیه چند مثلث برش خورده از کاغذهای رنگی و چسباندن آنها بر روی یک ریسمان انجام دهید، این آویز را می توانید بر روی دیوار و در کنار دیگر تزئینات مورد استفاده قرار دهید. یکی دیگر از تزیینات مورد توجه برای جشن تولد کودک، ستاره های رنگی هستند؛ با کشیدن الگوی ستاره برروی کاغذ رنگی می توانید ستاره های سه بعدی و هیجان انگیز برای تزیین جشن تولد درست کنید. برای تهیه الگو ها، به قسمت هایی که باید برش بخورد و یا تا شود توجه کنید تا شکل و فرم نهایی خوب از آب درآید، ستاره های رنگی را می توانید بر روی دیوار و کنار ریسه ها و آویز ها بچسبانید.

همانند الگوی ستاره ها می توانید برای تزئین، گل هایی کاغذی نیز تهیه کنید، برای اینکار یک کاغذ رنگی نازک تر همانند کاغذ پوستی را با فواصل منظم تا زده و وسط آن را با یک نخ ببندید. کاغذ را از کنار باز کرده به صورتی که به شکل یک دایره در بیاید، بعد از آن لایه های مختلف کاغذ را به آرامی از هم جدا کرده تا به شکل یک گل دربیاید، گل های کاغذی را می توان بر روی دیوار چسباند و یا بر روی زمین در کنار بادکنک های رنگی قرار داد. به دلخواه می توانید چندین کار خلاقانه دیگر نیز انجام دهید؛ یکی از این کارهای خلاقانه تهیه یک تابلو از مشخصات فرزندتان می باشد، این کار را با یک مقوای مشکی، یک کارتن و یک تکه گچ به راحتی می توانید انجام دهید؛ ابتدا مقوای مشکی را به اندازه کارتن مقوا بریده و بر روی آن بچسبانید، سپس با کمی خلاقیت اسم، قد، وزن و سایر مشخصات فرزندتان را با گچ بر روی آن بنویسید. از دیگر کارهای خلاقانه ای که می توانید انجام بدهید ساخت ماکت حجمی سال تولد کودک، با استفاده از چند تکه مقوا می باشد. این کار نیز به راحتی و با چند الگوی برش خورده، کمی چسب و مقداری کاغذ های رنگی انجام می شود.

یکی دیگر از کارهای جالبی که می توان انجام داد؛ استفاده از لباس های قدیمی و کوچکتر کودک و کلاژ آن ها بر روی لباس های حال حاضر او می باشد، به طور مثال می توان با استفاده از پارچه یک لباس قدیمی یک پاپیون کوچک برای فرزندتان تهیه کرده و بر روی لباس جدیدش چسباند و یا نوشته های یک لباس قدیمی را بر روی لباس جدید بچسبانید. همچنین می توانید از لباس های قدیمی برای ساخت و تزیین کلاه های تولد نیز استفاده کنید. در ویدیوی زیر می توانید توضیحات بالا را به صورتی تصویری مشاهده کنید.

مرحله آخر نیز سورپرایز کردن کودک با این تزیینات زیبا و یک کیک خوشمزه است، قطعاً این جشن تولد همراه با المان های جذاب برای کودک بسیار لذت بخش و مفرح تر خواهد بود و ساعت ها او را سرگرم و شاد نگه می دارد، شادی کودک شما نیز باعث خوشحال شدن شما شده و در نتیجه یک روز فراموش نشدنی برای تمامی اعضای خانواده رقم می خورد

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: چطور خانه را برای جشن تولد تزئین کنیم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید