ویدیو: ایده هایی برای دکوراسیون بالکن های کوچک

چیدوپلاس ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ، ،

بالکن های کوچک بر خلاف تصور می توانند کارایی عمده ای در خانه داشته باشند، فضاهایی مانند تراس، بالکن و حیاط خلوت، یک امتیاز برای خانه های شهری محسوب می شود که می تواند عملکرد و زیبایی حیاط های قدیمی را در فضاهای آپارتمانی تداعی کند. در این مطلب چند ایده برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک معرفی می شود تا با استفاده از آن ها بتوانید فضایی دلنشین، زیبا و دنج در خانه خود به وجود آورید.

به طور کلی بالکن ها فضایی هستند که محیط بیرون را به درون خانه می آورند و همانند پلی بین این دو فضا عمل می کنند. بالکن ها می توانند عملکردهای متفاوتی داشته باشند و طراحی یک بالکن در درجه اول به نیاز های شما ارتباط دارد؛ اینکه میخواهید در بالکن خود فضایی برای نشستن داشته باشید و یا تنها محلی برای قراردادن گیاهانتان باشد، همواره باید توجه داشته باشید که بالکن خود را تبدیل به یک انباری نکنید و اجازه ندهید حایل ارتباطی بین بیرون و درون خانه مسدود شود. برای آنکه در بالکن خود فضایی دلنشین برای کتاب خواندن و یا استراحت و یا نوشیدن یک لیوان دمنوش به وجود آورید؛ احتیاج به فضایی بزرگ ندارید و حتی در کوچکترین بالکن ها نیز می توانید از این موهبت برخوردار شوید، با استفاده از وسایل دست دوم خانه تان می توانید یک بالکن دنج درست کنید و هر چه بیشتر از این فضا لذت ببرید. اضافه کردن گیاهان نیز هم به دنج تر کردن فضای بالکن کمک می کنند و هم به تنهایی می توانند یک گلخانه کوچک در بالکن شما درست کنند، استفاده از فلاورباکس ها و طبقه های چوبی برای قرار دادن گلدان در این زمینه می تواند بسیار کارا باشد.

از چند ایده چیدمان برای این طراحی یک تراس زیبا میتوان استفاده کرد؛ اگر بالکن شما کم عرض باشد، در گوشه های بالکن می توانید ست میز و صندلی قرار دهید و گلدان ها را در طول بالکن قرار داده و یا به سقف آن بیاویزید. استفاده از وسایل دکوری نیز کمک فراوانی برای دنج تر کردن فضا می کند، استفاده از انواع دکور باید با اصولی همراه باشد؛ استفاده بیش از حد از وسایل دکوری و یا استفاده از وسایل بی ربط می تواند تاثیر عکس داشته باشد، بهتر است وسایل دکوری ای که استفاده می شود تا حدودی کاربردی هم باشند. مبلمان استفاده شده در بالکن نیز اهمیت زیادی دارد؛ در یک بالکن کوچک با استفاده از چند صندلی و یک میز و چند بالشتک می توان یک نشیمن کوچک اما کاربردی به وجود آورد، برای زیبایی بشتر نیز می توان از کوسن های رنگی استفاده کرد. از آنجایی که چوب از حس آرامش و صمیمت زیادی برخوردار است می توان از میز و صندلی چوبی و بامبو ها در فضای بالکن استفاده کرد. اگر بالکن بزرگی دارید و می خواهید فضای بالکن با فضای داخل خانه پیوستگی داشته باشد می توانید از مبلمانی برای بالکن خود استفاده کنید که از نظر رنگ و استایل با مبلمان داخلی هماهنگ باشد. همینطور اگر فضای بالکن برای قرار دادن مبلمان و یا صندلی های معمولی کوچک بود؛ استفاده از صندلی و میز های تاشو انتخاب خوبی می تواند باشد. برای مصونیت از دید به بیرون و یا به عنوان پوشاننده دیوار بالکن هم میتوان از انواع حصیر، نرده های تزئینی یا گلدان ها استفاده کرد. استفاده از رنگ های شاد را فراموش نکنید و از آن ها در بخش های مختلفی از بالکن خود استفاده کنید، با استفاده از رنگ های شاد حتی می توانید فضای کوچک بالکن خود را بزرگتر جلوه دهید، چمن مصنوعی نیز در بسیاری از موارد به کمک شما می آیند، آنها حس صمیمیت را در فضا بیشتر کرده و جذابیت زیادی به بالکن شما می دهد.

به طور کلی بالکن های زیبا می توانند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد یک حس خوب در خانه داشته باشند، حتی اگر بالکن خانه شما کوچک باشد بهتر است حداکثر استفاده را از آن بکنید تا در صورت خستگی فضایی آرامش بخش در خانه خود داشته باشید، در ویدیوی زیر مدل های مختلف چیدمان تراس های کوچک را مشاهده می کنید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بالکن خانه تان را تبدیل یه بهشتی کوچک کنید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید