از چه وسایلی برای چیدمان روشویی استفاده کنم؟ جذاب ترین چیدمان سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی معمولا در منازل کمترین فضا را اشغال می کنند و در بعضی موارد بی اهمیت ترین بخش منزل هستند. اما خانم های با سلیقه از آراستن این فضا غافل نمی شوند و برایشان اهمیت دارد که سرویس بهداشتی شان علاوه بر تمیزی، متفاوت و زیبا جلوه کند. روش های متعددی برای آراستن سرویس بهداشتی وجود دارد اما ارزان ترین و بهترین روش استفاده از وسایل تزئینی و چیدمان زیبای آنها بر روی روشویی است. این متن به شما کمک می کند تا بتوانید جذاب ترین چیدمان را برای سرویس بهداشتی خود انجام دهید.

تزیینات دستشویی شامل چه وسایلی هستند؟

وقتی حرف از تزیینات روشویی می شود شاید این سوال در ذهن تان مطرح شود که چه وسایلی زیباترین جلوه را ایجاد می کند؛ آیینه، ظرف مسواک، حوله ها، ظرف صابون، نگهدارنده کاغذ توالت، تزییناتی مانند گلدان های کوچک و شمع و خوشبو کننده ها، چراغ دستشویی، سطل و فرچه و دیگر وسایل با وجود کاربردی بودن شان می توانند به نوعی دکوراتیو هم محسوب شوند. یعنی شما می توانید با انتخاب درست در طرح و رنگ، آنها را به وسایلی برای زیباتر کردن سرویس بهداشتی خود بدل کنید.

ظرف نگهدارنده مسواک و صابون و مایع دستشویی

اولین نکته در چیدمان سویس بهداشتی این است که ظرف صابون، مسواک و مایع دستشویی را با دقت انتخاب کنید و برای چینش صحیح آنها آزمون و خطا انجام بدهید. تزیینات و وسایل سرویس بهداشتی و حمام به‌صورت جداگانه و هم به‌صورت ست به فروش می‌رسند. استفاده از ست‌های لوازم سرویس بهداشتی و حمام یک هماهنگی و زیبایی خاص ایجاد می‌کند.  اگر فضای بزرگ تری بر روی کابین روشویی خود دارید می توانید برای چیدمان وسایل مورد نظرتان از سینی استفاده کنید، چیدمان به وسیله ی سینی ظاهر سرویس بهداشتی تان را فوق العاده لوکس خواهد کرد.

اگر برای تهیه هر کدام از این وسایل به بازار مراجعه کنید خواهید دید که چقدر تنوع در طرح و رنگ این وسایل و ظروف وجود دارد که انتخاب را برای تان سخت خواهد کرد. این ظروف از جنس سنگ، سرامیک و پلاستیک و حتی فلزی موجود هستند و هر کدام برای یک مدل سرویس بهداشتی مناسب اند. برای مثال در سرویس های بهداشتی لوکس می توان از ظروف فلزی به رنگ طلایی یا ظروف سنگی استفاده کرد و در سرویس بهداشتی خانه های مدرن، از ظروف سرامیکی ساده و با رنگ هایی هماهنگ با کاشی ها می توان انتخاب نمود.

حوله و چیدمان آن

حوله های مورد استفاده در دستشویی را به دو صورت می توان چیدمان کرد. یک مدل به این شکل است که حوله ها را لوله کرده و بر روی سطحی تمیز بر روی هم قرار داد. می توان سبد های حصیری را بر روی دیوار نصب کرد و حوله ها را درون آنها گذاشت. در روش دیگر می توان حوله ها را بر روی میله نگهدارنده آویزان نمود. آویزان کردن حوله به خشک شدن زودتر آن کمک می کند و بنابراین راه بهتری به نظر می رسد. میله های نگهدارنده حوله در دستشویی ها اشکال گوناگونی دارند و طرح های مدرنی از این وسایل به بازار آمده اند. اگر دستشویی خانه تان کوچک است می توانید یک چوب رختی فلزی را پشت درب دستشویی نصب کرده و حوله ها را بر روی آن آویزان کنید. همچنین می توان یک آویز حوله را بر روی درب کابین روشویی قرار داد و حوله را بر روی آن گذاشت.

در انتخاب حوله هم دقت و سلیقه به خرج دهید و حوله های جذاب و رنگی را برای دستشویی خود خریداری نمایید. مخصوصا اگر دیوارهای دستشویی را با کاشی هایی به طرح و رنگ ساده و روشن پوشش داده اید، وجود حوله های رنگی به زیبا تر شدن فضا کمک می کند. رنگ حوله را می توانید هماهنگ با کاشی ها انتخاب کنید. این هماهنگی می تواند به صورت هارمونی و یا تضاد باشد.

شمع، گل و خوشبو کننده ها

استفاده از شمع، خوش بو کننده های شیمیایی، عود و یا گل های طبیعی نیز تاثیر زیادی در زیبایی روشویی دارند. اگر دارای روشویی بزرگی بودید و فضای کافی برای قرار دادن وسایل تزیینی داشتید می توانید شمع های مختلف را در رنگ بندی های زیبا و جذاب تهیه کنید و در تزیین سرویس بهداشتی از آنها استفاده کنید. شمع ها هم به صورت ساده و هم در کنار یکدیگر با تزیینات برگ و گل (شمع آرایی) می توانند مورد استفاده قرار گیرند. اگر روشویی تان کوچک بود می توانید بر روی دیوار آیینه چند شلف یا طبقه چوبی نصب کنید و تزیینات را بر روی آنها  قرار دهید.

به غیر از خوشبو کننده های شیمیایی که به صورت اسپری در بازار موجود هستند، برای خوشبو کردن فضای دستشویی از عود هم می توان استفاده کرد. با تهیه یک جا عودی زیبا و قرار دادن آن در کنار شمع ها و تزیینات دیگر، محیط دستشویی را آرامش بخش نمایید. همچنین می توان از مواد خوشبو کننده که به صورت قطره در بازار وجود دارند نیز استفاده نمود. با چکاندن چند قطره بر روی تزیینات و گل هایی که در دستشویی قرار دارند، فضا را خوشبو نمایید.

نورپردازی حرفه ای

وجود نور مناسب به زیباتر شدن چیدمان دستشویی کمک می کند. نور می تواند تنها از یک منبع نوری تامین گردد. اما پیشنهاد دیگر برای این کار استفاده از نوارهای نوری در زیر یا اطراف آیینه است. این کار کمک می کند تا خود را دقیق تر در آیینه مشاهده کنید. همچنین چراغ های ال ای دی کوچک که شبیه به شمع های وارمر درست شده اند، بر روی روشویی زیبایی خاصی را به وجود می آورند.

وسایل اضافی

در سرویس بهداشتی های قدیمی روشویی بدون کابینت عرضه می شد اما امروزه برای زیباتر شدن و همینطور کارایی بیشتر از کابینت در زیر روشویی استفاده می شود. این کابینت ها علاوه بر پوشاندن قسمت پایینی روشویی، محلی برای نگهداری مواد شوینده و دیگر وسایل مورد استفاده در دستشویی هستند. در این کابینت ها می توان مسواک و خیر دندان، ریش تراش و غیره را نگهداری کرد و بدین وسیله از تجمع وسایل اضافی بر روی روشویی خودداری نمود.

و در پایان

قبل از قرار دادن اقلام مورد نظر به هماهنگی و تناسب ترکیبات آنها فکر کنید. حتی در خرید یک مایع دستشویی یا یک صابون علاوه بر کیفیت آن به شکل ظاهری و تناسب رنگ آن با دکوراسیون و کاشی های سرویس بهداشتی توجه نمایید. چیدمان وسایل روشویی اگر به درستی انجام شود، تاثیر گذاری زیادی خواهد داشت و نکته مثبت آن این است که به دلیل کوچکی سرویس بهداشتی هزینه خرید وسایل آن برای همه مقدور خواهد بود. عکس های زیر می تواند در ایده دادن به شما موثر باشد، برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

ست سرویس بهداشتی
چیدمان وسایل روشویی
ست سرویس بهداشتی
ست سرویس بهداشتی
ست سرویس بهداشتی
ست سرویس بهداشتی
ست سرویس بهداشتی
ست سرویس بهداشتی
ست سرویس بهداشتی

خانه ایده آل خود را بسازید:

پیشنهادهایی برای تغییر حمام و سرویس بهداشتیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید