بخاری حمامی چیست؟ به همراه بهترین برند ها و آخرین قیمت

حمام بسیاری از خانه ها فاقد سیستم گرمایشی است و استفاده از بخاری حمامی بهترین کار برای گرم کردن فضای حمام است. داشتن یک حمام گرم به وسیله بخاری مخصوص حمام تجربه دلپذیر تری از حمام کردن را به ارمغان می آورد و مخصوصا اگر مجبور باشید شب به حمام بروید، این کار دیگر برای تان سخت و زجر آور نخواهد بود. همچنین در صورت وجود سرما و عدم وجود یک سیستم گرمایشی مناسب باعث می شود تا دیوار ها و سقف حمام دچار آلودگی هایی شود که از نظر ظاهری فضا را تحت تاثیر قرار می دهد. برای داشتن اطلاعات کامل از بخاری مخصوص حمام که با نام بخاری حمامی شناخته می شود، این متن را از دست ندهید تا با انواع آنها، مشخصات و قیمت های هر کدام بیشتر آشنا شوید.

آیا استفاده از بخاری در حمام مجاز است؟

وقتی حرف از استفاده از بخاری در حمام می شود شاید این سوال در ذهن تان بیاید که آیا استفاده از بخاری در حمام مجاز است؟ باید گفت استفاده از هر گونه وسیله گرمایشی که با سوخت های فسیلی کار می کنند در فضا های کوچکی نظیر حمام ممنوع است. زیرا امکان وجود دودکش از راه حمام ممکن نیست و بنابراین وجود بخاری نفتی یا گازسوز در چنین محیطی منجر به خطرات جدی خواهد شد. بنابراین برای حمام استفاده از بخاری حمامی پیشنهاد می شود که با برق کار می کند و از خطراتی که گفته شد به دور است. بخاری برقی حمامی دیواری کمک می کند تا یک حمام گرم و آماده برای دوش گرفتن داشته باشید.

انواع بخاری حمامی موجود در بازار

اگر قصد خرید بخاری برقی حمامی را دارید و نمی دانید چه مدل هایی از این نوع بخاری در بازار موجود است، با ما همراه باشید تا با انواع مدل ها و برند های تولید کننده بخاری حمامی آشنا شوید. بخاری برقی حمامی برند های اتحاد، پارس، ساچی، بیستر از معروف ترین های بازار هستند که در ادامه به معرفی کامل هر کدام خواهیم پرداخت. این بخاری ها همگی به شیوه ای ساخته شده اند که قابل استفاده در محیط های مرطوب هستند و خطری از بابت برق گرفتگی و غیره در آنها وجود ندارد. البته محل نصب بخاری و رعایت نکاتی در هنگام استفاده نظیر جلوگیری از ریختن آب بر روی آن ضروری است.

بخاری حمامی
بخاری حمامی
بخاری حمامی

بخاری برقی حمامی دیواری اتحاد مدل ۲۰۰۰

این مدل بخاری حمامی دارای طراحی قدیمی و ساده ای است که البته شاید مورد پسند خیلی از افراد نباشد. اما با توجه به نظر کاربرانی که این بخاری را تهیه کرده اند، گرما دهی خوب و مناسبی دارد. بخاری برقی حمامی دیواری اتحاد فاقد توری فلزی برای محافظت از المنت های دستگاه است که این یکی از معایب این بخاری حمامی به شمار می رود. بنابراین در استفاده از آن در حمام باید احتیاط بیشتری به عمل آید. مشخصات این بخاری حمامی عبارتند از:

 • توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
 • وزن ۱ کیلوگرم
 • فاقد تنظیم در جه حرارت

بخاری برقی حمامی دیواری LUXELL

این بخاری حمامی ساخت ترکیه بوده و طراحی بهتری نسبت به مدل قبلی دارد، بدنه این دستگاه پلاستیکی و مقاوم بوده و دارای محافظ در جلوی دستگاه است. حداکثر فضای قابل گرمایش توسط این بخاری برقی حمامی دیواری ۶۰ متر مکعب است که برای حمام های بزرگ مناسب به نظر می رسد. این بخاری حمامی در برابر قطرات آب ایمن است اما به هر حال در هنگام استفاده از آن باید موارد ایمنی را رعایت نمود. مصرف برق پایین و ایمنی بالا از مزایای مهم این بخاری حمامی به شمار می رود. سایر مشخصات دستگاه شامل موارد زیر است:

 • توان گرمایشی ۱۸۰۰ وات
 • دارای سیستم گرمایشی کوارتز
 • دارای سه لامپ حرارتی ۶۰۰ وات
 • دارای رفلکتور بازتابنده از نوع استیل آلیاژی زاویه دار

بخاری برقی حمامی دیواری پارس

بخاری برقی حمامی پارس در دو مدل تک المنت برای حمام های کوچک و مدل دو المنت برای حمام های بزرگ در بازار موجود است. یکی از ویژگی های مهم بخاری برقی حمامی پارس که آن را از سایر مدل ها متمایز می کند، وجود یک بند در زیر دستگاه برای روشن یا خاموش کردن آن است. در مدل های دیگر بخاری حمامی این کار توسط دکمه ای که بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است، انجام می گیرد که این کار در صورتی که دست خیس باشد، ممکن است موجب خطراتی گردد. اما وجود بند از این خطرات را کاهش می دهد. ویژگی های این بخاری به این صورت است:

 • توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
 • فاقد تنظیمات درجه حرارت
 • وزن ۱٫۵ کلیوگرم
 • دارای طراحی و شکل ظاهری قدیمی

بخاری برقی حمامی دیواری بیستر

بخاری برقی تابشی و ضد آب بیستر که دارای سه عدد لامپ ۴۰۰ واتی مقاوم در برابر آب است، برای استفاده از حمام و سرویس بهداشتی گزینه ای بسیار خوب به شمار می رود. طراحی دستگاه به گونه ای انجام شده که یک صفحه توری مانند فلزی در جلوی آن وجود دارد و این باعث می شود تا ایمنی کار با این بخاری حمامی بالا رود. دیگر مشخصات این دستگاه به صورت زیر است:

 • توان گرمایشی ۱۲۰۰ وات
 • قابلیت تنظیم حرارت در ۳ حالت مختلف
 • سیستم گرمایش کوارتز
 • حداکثر فضای قابل گرمایش ۶۰ متر مکعب
 • روشن، خاموش و تنظیم حرارت توسط طناب مخصوص

بخاری برقی حمامی دیواری Saachi

این بخاری حمامی با اندازه ای متوسط و بدنه ای پلاستیکی مجهز به فن بوده و برای گرم کردن محیطی نظیر حمام کاملا مناسب است. از ویژگی های این مدل بخاری حمامی به ترموستات آن می توان اشاره کرد که پس از گرم شدن محیط و رسیدن به درجه حرارت دلخواه به طور خودکار خاموش می شود. در ضمن این دستگاه قابلیت ماندن بر روی درجه حرارت دلخواه را دارد تا به این ترتیب برای مدت زمانی که در نظر دارید حمام گرم باقی بماند. دیگر مشخاصت این دستگاه شامل این موارد است:

 • توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات
 • دارای سه حالت کارکرد
 • قابلیت کار در حالت فن در تابستان
 • ایمنی بالا
بخاری حمامی
بخاری حمامی
بخاری حمامی
بخاری حمامی
بخاری حمامی
بخاری حمامی

بخاری برقی حمامی دیواری آراسته

این بخاری حمامی دارای دو المنت شیشه ای و دو حالت گرما دهی است. برچسب انرژی A این دستگاه باعث شده تا از نظر مصرف برق مقرون به صرفه باشد. محافظ توری جلوی دستگاه باعث شده تا ایمنی آن بالا رفته و از المنت های آن محفظت گردد. این بخاری حمامی نیز همانند بعضی از مدل های معرفی شده در بالا دارای نخ یا طناب مخصوص جهت روشن و خاموش کردن است. دیگر مشخصات این بخاری حمامی عبارت است از:

 • توان گرمایشی ۱۵۰۰ وات
 • دارای تایمر
 • دو حالت گرمادهی
 • طراحی ساده و مناسب

بخاری برقی حمامی کم مصرف

از میان مدل های معرفی شده بخاری حمامی، سه مدل به عنوان بخاری برقی حمامی کم مصرف شناخته می شود. بخاری حمامی LUXELL با حداکثر مصرف برق ۰٫۴۵ کیلو وات ساعت و حداقل مصرف برق ۰٫۲۲ کیلو وات ساعت یکی از کم مصرف ترین بخاری های برقی مخصوص حمام شناخته می شود. همچنین بخاری برقی بیستر مدل QT06 با همین میزان مصرف برق، یک بخاری برقی حمامی کم مصرف است. بخاری حمامی آراسته نیز همانطور که گفت شد با گرید مصرف انرژی A و نشان استاندارد ملی یک بخاری برقی حمامی کم مصرف خواهد بود.

بخاری حمامی
بخاری حمامی
بخاری حمامی

قیمت بخاری برقی حمامی ضد آب

بخاری برقی حمامی اتحاد ۴۱۰ هزار تومان
بخاری برقی حمامی LUXELL ۸۵۰ هزار تومان
بخاری برقی حمامی پارس ۵۰۰ هزار تومان
بخاری برقی حمامی بیستر ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
بخاری برقی حمامی Saachi ۴۵۰ هزار تومان
بخاری برقی حمامی آراسته ۳۱۸ هزار تومان

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بررسی قیمت بخاری برقی های ایرانی و خارجی به همراه راهنمای خرید

بخاری برقی کم مصرف ، بررسی قیمت و بهترین مدل های بازار

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<