ویدیو: انتخاب بهترین کاشی برای حمام و سرویس بهداشتی

چیدوپلاس 27 آذر 1396 ، ،

مهم ترین گام در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی، انتخاب رنگ و طرح کاشی است. ما با رفتن به حمام از یک زندگی شلوغ روزانه به مکانی خصوصی پناه می بریم. در حمام آرامش پیدا کرده و می توانیم با گذراندن دقایق خوبی خستگی روزانه را از تن مان خارج کنیم. اما این آسایش و راحتی مستلزم آن است که دکوراسیونی زیبا برای آن طراحی کنیم و از کاشی های مناسبی برای این کار استفاده نماییم. ما در این متن به شما یاد خواهیم داد که چطور بهترین انتخاب ها را برای کاشی حمام و سرویس دسشتشویی خود داشته باشید.

در هنگام انتخاب رنگ و طرح کاشی سرویس بهداشتی و حمام، به سلیقه و روحیه خود توجه کنید. می خواهید  مکان مورد نظر چه کمکی به شما بکند؟ مکانی برای آرامش می خواهید؟ به دنبال ایجاد محیطی شاد و سرزنده هستید؟ آیا می خواهید شکل و شمایل سرویس بهداشتی تان رسمی باشد؟ یا دوست دارید محیطی رویایی و فریبنده ایجاد کنید؟ یا اینکه به دنبال فضایی گرم و انرژی زا هستید؟ شاید فکر کنید سرویس بهداشتی و حمام که یک فضای کوچک است و آنقدر اهمیت ندارد که تا این میزان به جزییاتش توجه شود. اما باید گفت برای داشتن یک خانه کامل و بی نقص باید به همه زوایای و مکان های کوچک و بزرگ آن به یک اندازه توجه داشت.

چه رنگی را برای کاشی سرویس بهداشتی و حمام انتخاب کنیم؟

به طور کلی استفاده از رنگ های همسان و نزدیک به هم محیطی باز و آرام ایجاد می کند. استفاده از رنگ های مکمل یک محیط سرزنده و با طراوت را به تصویر می‌کشد. رنگ‌ های شدیداً متضاد مثل سفید و سیاه یا سفید و سرمه ای محیط را کاملا رسمی خواهد کرد. رنگ هایی با تضاد کمتر و آرام‌ تر مثلا بژ و سبز محیطی صمیمی و گرم را ایجاد می‌کنند. رنگ های آبی و بنفش سکون و آرامش درونی در انسان ایجاد می نمایند و تنالیته های طلایی و نقره ای محیط را با شکوه و مجلل می سازند. حال انتخاب با شماست که می خواهید کدام فضا را برای خود ایجاد کنید.

شیوه انتخاب رنگ

علاوه بر قوانین گفته شده و معانی که رنگ ها ایجاد می کنند، برای حمام می توانید از گروه رنگ های سرد استفاده کنید. در حمام چون با میزان آب زیادی سر و کار داریم پس می توان محیط را به رنگ آب طراحی کرد تا هماهنگی بین فضا و کاربری مکان ایجاد گردد. کاشی های آبی روشن و تیره به همراه سفید انتخاب هایی عالی برای دیوارهای حمام خواهند بود. رنگ های سبز آبی و کله غازی نیز به عنوان کاشی برای حمام (البته حمام های بزرگ) مناسب اند و در ترکیب با رنگ طلایی جلوه ای بی نظیر ایجاد خواهند کرد. همچنین استفاده از کاشی هایی با رنگ آبی لاجوردی و طرح های سنتی ایرانی (درست مانند همان کاشی هایی که در حمام های قدیمی و در آثار باستانی یافت می شد و امروزه سازندگان کاشی از آن طرح ها در ساخت کاشی های مدرن استفاده می کنند) به شدت توصیه می شود و محیط حمام شما را به مکانی خاص و رویایی تبدیل می نماید.

اگر دوست دارید از طیف رنگ های گرم در سرویس یا حمام خود استفاده کنید، رنگ های پاستیلی گرم مثل صورتی، گلبهی یا ترکیب رنگ های قهوه ای و کرم پیشنهاد می شود.

چیدمان مدرن کاشی برای سرویس بهداشتی و حمام به چند مدل امکان پذیر است؟

در گذشته از یک نوع و یک طرح کاشی برای تمام دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شد. اما امروزه چیدمان های متفاوتی را برای این کار در نظر می گیرند. در طراحی های جدید تر شاید لازم باشد از دو یا سه رنگ کاشی بهره گیرید. یکی از زیبایی های طراحی های جدید وجود حاشیه های باریک است که می توانید در جزییات از آنها استفاده کنید. برای مثال تمام دیوار ها را با یک رنگ کاشی کرده و فقط یک ردیف از کاشی دیگری که رنگی متضاد با قبلی دارد دور تا دور سرویس بهداشتی کار کنید. این ردیف کاشی متضاد می تواند جایی در ارتفاع پایین باشد و یا می تواند درست در وسط دیوار ها قرار گیرد.

پیشنهاد دیگر برای چیدمان کاشی سرویس بهداشتی و حمام این است که می توان تمام دیوارها را از یک کاشی ساده انتخاب کرد و تنها یک دیوار را با کاشی های رنگی و طرح دار با رنگ های جذاب، کاشی کرد. همچنین می توان تونالیته های مختلف یک رنگ را انتخاب نمود و دیوار را به صورت تیره به روشن کاشی کاری کرد. برای مثال رنگ بنفش را انتخاب کرده و تعداد مناسبی از کاشی با رنگ بنفش از تیره تا روشن را خریداری کنید و یک دیوار را با بنفش تیره و سه دیوار را با بنفش روشن بپوشانید.

اما اگر رنگ حمام و سرویس بهداشتی را تک رنگ انتخاب کرده اید، برای ایجاد جاذبه و عدم یکنواختی، لوازم آن را از رنگ ‌های مکمل انتخاب نمایید. برای مثال در ست سرویس بهداشتی تان از رنگ های شادتر برای آن استفاده کنید و یا حوله ها را رنگی و طرح دار انتخاب کنید. اگر حمام تان دارای پنجره کوچک اما نورگیر بود، استفاده از گیاهان سبز هم  منظره حمام را زیبا می کند.

انواع کاشی های مورد استفاده در سرویس بهداشتی و حمام

امروزه کاشی های گوناگونی در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود. از کاشی هایی با ابعاد کلاسیک گرفته تا کاشی های مربعی شکل و کوچک، کاشی های آجری شکل، کاشی های طرح دار و ساده، کاشی هایی با نقش برجسته و غیره، که هر کدام می توانند زیبایی بخش حمام و سرویس بهداشتی شما باشند. یکی از مدل های جذاب مورد استفاده در حمام کاشی با طرح گل است. اما تفاوت این مدل کاشی با انواع قدیمی تر، آن است که این کاشی ها به صورت پازل در کنار هم قرار گرفته و در انتها تصویر گل نمایان می گردد. طرح های دیگری هم که تنوع بسیار زیادی دارند در بازار یافت می شود. طرح های مدرن و هندسی یکی از آنها هستند که در خانه های مدرن استفاده می شوند.

کاشی هایی با شکل شش ضلعی هم زیبایی خاصی دارند و اگر به رنگ آبی لاجوردی انتخاب شوند فضایی جذاب را در حمام ایجاد می کنند. کاشی هایی با شکل آجر و در رنگ های مختلف هم پیشنهاد خوبی برای حمام و سرویس بهداشتی هستند. این کاشی ها هم به صورت ردیفی و شبیه به دیوار آجری و هم به شکل هفتی هشتی بر روی دیوار نصب می گردند. استفاده از سنگ های گرانیت هم برای سرویس های بهداشتی لوکس مناسب اند. این سنگ ها در ترکیب با نوارهای طلایی نمایی جذاب و سلطنتی ایجاد می کند و برای سرویس های بهداشتی بزرگ مناسب اند. در هر صورت هماهنگی رنگ ها و طرح ها را فراموش نکنید و برای ایجاد یک حمام منحصر به فرد و غیر تکراری در انتخاب رنگ جسارت به خرج دهید. در ویدیوی زیر ۳۵ مدل کاشی و سرامیک حمام را مشاهده می کنید. لازم به ذکر است که تمامی مدل های کاشی موجود در این ویدیو در فروشگاه های ایران عرضه می شوند.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

پیشنهادهایی برای تغییر حمام و سرویس بهداشتی

از نردبان های تزئینی در دکور حمام بزرگتان استفاده کنید

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<