انتخاب زیباترین تابلو برای اتاق خواب

چیدوپلاس ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ،

قرار دادن یک تابلو در اتاق خواب می‌تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون آن ایجاد کند. استفاده درست از تابلوها در اتاق خواب می تواند بر روی فضای آرامش‌بخش حاکم تاثیر مثبتی داشته باشد؛ اما برای انتخاب یک تابلوی مناسب چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟

چندین ملاک برای انتخاب یک تابلو برای اتاق خواب وجود دارد؛ اولین و مهمترین آن تشخیص نوع تابلو مورد استفاده می باشد، تابلویی که در اتاق کودک استفاده می شود با تابلویی که در اتاق زوجین است متفاوت است، بعضی افراد ترجیح می دهند که از شاسی ها و عکس های عروسی در اتاق خواب استفاده کنند اما برخی افراد عکس های عروسی را متعلق به آلبوم میدانند و گالری وال ها و یا طرح های انتزاعی را برای تزئین دیوار ترجیح می دهند.

موضوع دوم تناسب تابلو با دکوراسیون کلی اتاق می باشد، به عبارت دیگر قاب تابلو و محتوایی که در درون آن قرار دارد باید با تم کلی اتاق هم خوانی داشته باشد؛ اگر اتاق خواب شما فضای آرام دارد و با رنگ‌های روشن چیدمان شده است، بهتر است یک طبیعت خلوت و یا طرحی ساده از یک نقاشی را به عنوان محتوای تابلو انتخاب کنید تا تابلو به عنوان یک عنصر ناهمگون در اتاق خواب به نظر نرسد. یکی از راهکارهایی که می‌توان برای ایجاد هماهنگی بین تابلو و فضای اتاق خواب به کار برد؛ استفاده از رنگ های تکرار شونده تابلو در دکوراسیون می باشد.

در مورد محتوای تابلو نیز توصیه می شود از تصاویر و یا نقاشی هایی با جزئیات کمتر و به‌صورت مینیمال تر استفاده شود، شلوغی بیش از حد یک تابلو می‌تواند بر محیط اطرافش اثر بگذارد و محیطی همچون اتاق خواب را که نیازمند آرامش است دچار آشفتگی کند. در انتخاب طرح و محتوای تابلو همانطور که گفته شد بهتر است از طرح‌های خلوت و مینیمال استفاده کرد، این طرح ها می تواند گاهی تصویری از ماه، یک نوشته آرامش بخش با کالیوگرافی های متفاوت و یک نقاشی با خطوط باشد. همخوانی محتوای انتخاب شده با سبک دکوراسیون اتاق می‌تواند در امر انتخاب یک تابلوی زیبا به شما کمک کند.

مورد مهم دیگر اندازه تابلو انتخابی است؛ قرار دادن یک تابلوی کوچک بر روی دیواری بزرگ و بر عکس نصب تابلویی بیش از اندازه بزرگ بر دیواری کوچک، تناسب فضا را بر هم میزند. اگر از بیش از یک تابلو استفاده می کنید، چیدمان و طرز قرار گرفتن تابلو ها نیز مهم است؛ به طور مثال می توانید از طرح های قرینه در قرار دادن تابلوها در اتاق خواب استفاده کنید، به این صورت که دو تابلو با طرح های متفاوت و یا یکسان را در دو طرف تخت قرار دهید. ارتفاع قرارگیری تابلو نیز باید اصولی باشد، همواره ارتفاع مناسب برای قرار گرفتن یک تابلو به اندازه قد یک انسان معمولی می باشد به گونه‌ای که اگر مقابل آن قرار گیرد بتواند تابلو را درست جلوی چشمانش مشاهده کند.

تابلوی انتخابی باید زیبا باشد اما نه به اندازه ای که تمام حواس را به هنگام ورود به اتاق خواب به خود جلب کند بلکه باید به گونه ای باشد که در یک نگاه کلی در کنار دیگر اجزا زیبا به نظر برسد و تکمیل کننده آن ها باشد. در ویدیوی زیر چند مدل از تابلوهای مناسب و زیبا برای اتاق خواب را مشاهده می کنید، از این الگوها برای انتخاب تابلویی زیبا برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: چگونه با تابلو های مختلف یک گالری وال زیبا بسازیمچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید