چه مبلی، با چه طرح و اندازه ای متناسب با اتاق خواب شما است؟

چیدوپلاس 22 خرداد 1400

مبل ایده آل برای اتاق خواب چه مبلی است و چه ویژگی هایی دارد؟ اصلا در اتاق خواب نیازی به داشتن مبل داریم یا خیر؟ و اگر پاسخ مثبت است چه مبلی و با چه طرح و اندازه ای متناسب با هر نوع اتاق خوابی است؟ این ها سوالاتی هستند که ممکن است درباره نیم ست یا مبل تک نفره ای که داخل اتاق خواب قرار میگیرد به ذهن تان خطور کند. ما در این متن به تمام این سوالات پاسخ می گوییم و شما را با بهترین مبل هایی که می توان در اتاق خواب از آنها استفاده کرد، آشنا خواهیم کرد.

آیا اتاق خواب به مبل راحتی نیاز دارد؟

شاید فکر کنید دکوراسیون اتاق خواب تنها شامل تخت، میز آرایش، پرده، فرش و اکسسوری های کوچک مانند گلدان و آباژور و وسایل دکوری است. در واقع خیلی ها اتاق خواب شان دارای متراژ کوچکی است و همین وسایل ضروری هم به سختی در اتاق شان جا می شود اما اگر اتاق خواب تان به حد کافی بزرگ بود، حتما از یک نیم ست یا کاناپه مناسب استفاده کنید تا چیدمان اتاق خواب تان کامل شود. با داشتن یک مبل در اتاق خواب دیگر لازم نیست برای هر کاری که به نشستن نیاز داشت از تخت خواب استفاده کنید و یک فضای مجزا و راحت برای کارهای این چنینی خواهید داشت.

همان طور که گفتیم مبل در اتاق خواب، چیدمان آن را کامل می کند و به لحاظ کاربردی و از نظر زیبایی هم مفید خواهد بود. شما می توانید مبلی با پارچه همرنگ و یا شبیه به رو تختی تان در گوشه ای از اتاق خواب قرار دهید و در مواقع لازم از آن استفاده نمایید. بر روی مبل اتاق خواب می توان مطالعه کرد، موسیقی گوش کرد، تمرین مدیتیشن کرد و هر کار دیگری که مبل راحتی می تواند در آن به شما کمک کند.

چه مبلی، با چه طرح و اندازه ای متناسب با هر نوع اتاق خوابی است؟

وقتی قصد انتخاب مبل برای اتاق خواب را دارید باید مواردی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. اگر اتاق خواب تان کوچک است می توانید از یک مبل راحتی با ابعاد کوچک و کاملا جمع و جور استفاده کنید. مبل های تک نفره پایه کوتاه و یا مبل های لاوست برای اتاق خواب های کوچک مناسب اند. برای اتاق خواب هایی با متراژ خیلی کم می توان از یک پاف هم به عنوان مبل اتاق خواب استفاده نمود. پاف موارد کاربردی زیادی دارد. از پاف می توانید برای نشستن و استراحت کردن، به عنوان صندلی میز آرایش، برای قرار دادن روتختی و کوسن ها در هنگام شب و موارد دیگر استفاده کرد. پاف ها عموما کوچک هستند و فضای کمی را اشغال می کنند، بنابراین برای این کار مناسب اند.

در اتاق خواب های بزرگ تر انتخاب های بیشتری برای مبل در اختیار است. برای اتاق خواب های بزرگ می توان از یک نیم ست راحتی استفاده نمود. این نیم ست می تواند به صورت یک کاناپه به همراه دو مبل تک و یا یک کاناپه و یک مبل تک نفره باشد. دو مبل تک نفره رو به روی هم به همراه یک میز جلو مبلی کوچک نیز انتخاب خوبی به شمار می رود. اتاق خواب های بزرگ می توانند میزبان مبل های شزلون نیز باشند. این مبل ها هم برای نشستن و هم برای دراز کشیدن مناسب هستند. اگر مکان مناسبی در اتاق خواب برای قرار دادن مبل شزلون در اختیار دارید، حتما آن را در اولویت های انتخابی خود قرار دهید.

صندلی راک یا صندلی گهواره ای هم می تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای اتاق خواب مطرح شود. این صندلی ها را می توان در گوشه ای از اتاق خواب و نزدیک پنجره قرار داد و با نشستن بر روی آنها و تکان خوردن های آرام، لحظات خوشی را برای خود ایجاد نمایید. نشستن بر روی صندلی های گهواره ای موجب کاهش استرس و افزایش راحتی و آرامش می شود بنابراین برای قرار دادن در اتاق خواب مناسب هستند. این صندلی های راحتی را می توان با قرار دادن تشک های نرم و زیبا بر روی آن با رو تختی و پرده ها ست کرد.

مبل دیگری که به عنوان مبل اتاق خواب می توان معرفی کرد، مبل تابی یا تاب ریکلسی است. این مبل ها از یک نشیمن که درون یک نیم کره قرار گرفته اند و از یک میله و پایه فلزی آویزان هستند، ساخته شده اند. نشستن بر روی مبل تابی هم مانند صندلی گهواره ای به ریلکس شدن و آرامش شما کمک می کند و به خاطر شکل ظاهری جذاب و منحصر به فردش موجب زیبایی و خاص شدن دکوراسیون اتاق خواب شما می شود.

کاناپه های راحتی پارچه ای، صندلی های حصیری، مبل های چوبی ساده، مبل های تاشو، مبل مطالعه راحتی، مبل های فرفورژه، نیمکت و صندلی های راحتی را به عنوان مبل اتاق خواب می توان استفاده کرد. انتخاب هر کدام از آنها با توجه به سلیقه شما، متراژ اتاق خواب تان، دکوراسیون اتاق و بودجه ای که در اختیار دارید انجام می پذیرد. مبل اتاق خواب تان را با استفاده از یک نیمکت چوبی، یک تشک ابری یا پنبه ای و چند کوسن رنگی به راحتی می توانید خودتان درست کنید.

مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب
مبل برای اتاق خواب

چه رنگی برای مبل اتاق خواب مناسب است؟

همانگونه که گفته شد رنگ مبل اتاق خواب را باید بر اساس رنگ دکوراسیون اتاق خود انتخاب کنید. مهم ترین المان اتاق خواب که در نگاه اول به چشم می آید، رو تختی است. برای مبل اتاق خواب تان می توانید از همان پارچه رو تختی استفاده کنید. اگر پرده یا والان هایش را هم از همین پارچه بدوزید، بیشترین هماهنگی در اتاق خواب ایجاد می شود. همچنین می توانید از رنگی نزدیک به رنگ روتختی و یا متضاد با آن نیز استفاده کنید. مثلا اگر رو تختی تان آبی کاربنی با طرح های سفید است، مبل را می توانید از رنگ سفید انتخاب کنید و بر روی آن کوسن هایی آبی رنگ قرار دهید.

به این نکته توجه کنید که رنگ مبل برای اتاق های کوچک باید روشن باشد. مبل یا کاناپه اتاق خواب هر چقدر هم با ابعاد کوچک و جمع و جور انتخاب گردد، به هر حال فضایی را اشغال می کند. اگر رنگ آن را روشن انتخاب کنید فضای اتاق خواب تان گرفته و شلوغ به نظر نمی رسد. اگر مبل را نزدیک پنجره قرار می دهید بهتر است رنگ آن را با رنگ والان های پرده ست کنید. برای کوسن های روی مبل اتاق خواب می توانید از کوسن هایی هم رنگ و هم طرح با کوسن های تخت خواب استفاده نمایید.

بهترین جای قرار دادن مبل راجتی در اتاق خواب کجاست؟

در هنگام چیدمان اتاق خواب تان سعی کنید تعادل وزنی و بصری را در قرار دادن وسایل رعایت کنید. عدم تعادل به این معنی است که مثلا تخت خواب و مبل و میز آرایش را در یک طرف اتاق خواب قرار دهید و طرف دیگر را خالی بگذارید. وسایل را به گونه ای بچینید که هر قسمتی از اتاق سهمی را به خود اختصاص دهد. با در نظر گرفتن این تعادل در اتاق خواب، مبل را می توان نزدیک پنجره، پای تخت و نزدیک دیوار قرار داد. مبل را همچنین می توان به گونه ای گذاشت که رو به روی تخت خواب باشد به طوری که دو نفر بتوانند رو به روی هم بر روی تخت و مبل بنشینند. اگر اتاق خواب تان فضای کافی و مناسب را در اختیارتان قرار نمی داد، از گذاشتن مبل به هر طریقی صرف نظر کنید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های مختلف پاف تخت ، یک وسیله ی کاربردی در اتاق خواب شماچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<