رنگ دیوار اتاق خواب ، جدید ترین و بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب

چیدو پلاس 28 آبان 1400 ،

اتاق خواب مکانی است که در آن به استراحت می پردازیم و بنابراین باید با دقت و توجه خاصی آن را چیدمان کنیم. بخش مهمی از کار چیدمان مربوط به رنگ دیوار اتاق خواب است. تمام افرادی که به روحیات و احساسات خود و خانواده اهمیت می دهند و در پی ایجاد فضایی آرامش بخش و الهام بخش هستند، موضوع رنگ دیوار اتاق خواب را جدی می گیرند. این رنگ می تواند تاثیرات زیادی بر روح و ذهن افراد بگذارد. اگر برای اتاق خواب رنگی سرد را انتخاب کنید، حال و هوای تان با زمانی که رنگی گرم انتخاب گردد کاملا متفاوت خواهد بود. ما در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد:

  • رنگ دیوار اتاق خواب باید روشن باشید یا تیره؟
  • رنگ اتاق خواب بزرگسال چه رنگی باید باشد؟
  • جدید ترین رنگ اتاق خواب کدام است؟
  • طراحی دیوار اتاق خواب با رنگ چگونه انجام می شود؟
  • بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب چه رنگی است؟

این متن به شما کمک خواهد کرد که ایده رنگ دیوار اتاق خواب جدید و منحصر به فردی داشته باشید و این ایده را در فضای مورد نظر تان پیاده کنید.

رنگ دیوار اتاق خواب باید روشن باشد یا تیره؟

با توجه به متراژ اتاق خواب می توان میزان روشنی و تیرگی رنگ دیوار اتاق خواب را تعیین کرد. چنانچه اتاق خواب تان کوچک است از رنگ های روشن و اگر اتاق خواب بزرگی دارید از رنگ های تیره برای دیوار ها می توانید استفاده کنید. یک پیشنهاد برای رنگ دیوار اتاق خواب آن است که یکی از دیوار ها مثلا دیوار پشت تخت خواب را با رنگی تیره و دیوار های اطراف را با رنگ های روشن تر رنگ آمیزی نمایید. این بازی با رنگ ها تاثیرات خوبی در چیدمان اتاق خواب خواهند داشت. اما به طور کلی پیشنهاد می شود که از رنگ تیره برای تمامی دیوار ها استفاده نشود زیرا فضا را تنگ و تاریک و بسته می نماید و حس خوبی را به افراد منتقل نخواهد کرد.

رنگ اتاق خواب بزرگسال چه رنگی باید باشد؟

قبل از هر چیز باید به این موضوع بپردازیم که اصلا چه رنگی برای دیوار اتاق خواب بزرگسال مناسب است؟ آیا برای اتاق خواب بزرگسال باید از رنگ های رسمی تری مانند تم رنگی قهوه ای استفاده نمود یا رنگ هایی مانند صورتی و بنفش که در اتاق خواب کودک استفاده می شوند هم کاربرد خواهند داشت؟ باید گفت که معمولا از رنگ های گرم برای اتاق خواب استفاده می شود. زیرا این رنگ ها فضا را به سمت آرامش و راحتی خیال برده و افراد در هنگام بودن در اتاق خواب و همچنین در موقع خوابیدن احساس آرامش بیشتری خواهند داشت. همچنین اگر اتاق خواب بزرگسال برای زوج (و نه فرزندان بزرگ تر خانواده) چیدمان شود، موضوع کاربرد رنگ های گرم در اتاق خواب اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. خصوصا اگر زوج جوانی به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده باشند.

اما به طور کلی عامل مهم در انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسال علاقه و سلیقه افراد است. این موضوع حتی درباره زوج های جوان هم صدق می کند و اگر سلیقه زوج به سمت رنگ های سرد و یا خنثی باشد، کاربرد این گروه رنگی بر روی دیوار های اتاق خواب بلامانع خواهد بود. زیرا هنگامی که شما آرامش و از طرفی انرژی و شور زندگی را در این رنگ ها بیابید، حتما و باید رنگ دیوار اتاق خواب خود را از چنین رنگ هایی انتخاب کنید. در ادامه به بررسی چند رنگ و ترکیب رنگی برای رنگ دیوار خواب اتاق خواب بزرگسال خواهیم پرداخت.

  • رنگ های پوست پیازی – کرم – بژ

یکی از بهترین انتخاب ها برای دیوار اتاق خواب رنگ های پوست پیازی، کرم و بژ چه به صورت تکی و چه در ترکیب با همدیگر است. این سه رنگ همگی جزو رنگ های روشن به حساب می آیند و فضای اتاق خواب را بزرگ تر جلوه می دهند. از طرفی برای یکی از دیوار ها می توان از رنگ پوست پیازی یا بژ که کمی تیره تر است نیز استفاده نمود. مثلا اگر دیوار پشت تخت خواب را با پوست پیازی کمی تیره رنگ آمیزی کنید و بر روی تخت خواب از یک رو تختی آبی یا سبزآبی استفاده نمایید، تصویری ژورنالی در اتاق خواب خود ایجاد کرده اید.

  • رنگ های گلبهی – نارنجی – اخرایی

رنگ دیوار اتاق خواب می تواند از این رنگ های گرم انتخاب شود و فضای اتاق خواب را به سمت انرژی بیشتر پیش ببرد. البته اگر رنگ گلبهی به تنهایی در اتاق خواب بزرگسال استفاده شود، فضا آرامش بخش و روشن می شود. اما می توان از ترکیب گلبهی با دو رنگ دیگر نارنجی و یا اخرایی استفاده کرد و تیرگی و روشنی خاصی در فضا ایجاد نمود. ایده رنگ دیوار اتاق خواب با استفاده از این رنگ ها ایده ای جذاب بوده و به کارگیری آنها منجر به ایجاد فضایی دوست داشتنی خواهد شد.

  • رنگ بنفش

یکی از رنگ های پر طرفدار برای اتاق خواب بنفش است و مخصوصا رنگ بنفش سیر و روشن در ترکیب با رنگ بنفش سیر و تیره بسیار جالب و چشم نواز خواهد بود. این رنگ با اینکه رنگ گرمی به شمار نمی رود اما در اتاق خواب کاربرد خوبی داشته و می تواند در افزایش میزان آرامش و راحتی و حس خوب تاثیری قابل توجه داشته باشد. رنگ بنفش در ترکیب با سفید پیشنهاد خوبی خواهد بود و اگر برای رو تختی و کوسن ها از بنفش های تیره و گرم تر استفاده شود نتیجه ای بسیار عالی در بر خواهد داشت (رنگ بنفشی که دارای میزان بیشتری از قرمز ست، به عنوان بنفش گرم شناخته می شود).

رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب

جدیدترین رنگ اتاق خواب کدام است و بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب چه رنگی است؟

در گذشته ها اتاق خواب تنها با رنگ های محدودی چیدمان می شد. رنگ هایی مانند سفید و کرم و قرمز و حتی قهوه ای رنگ های مورد علاقه افراد برای اتاق خواب بودند. اما امروزه با توجه به رویکرد های جدیدی که در دکوراسیون داخلی ایجاد شده است، از تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی به عنوان رنگ دیوار اتاق خواب می توان استفاده نمود. می توان گفت جدید ترین رنگ اتاق خواب از بین رنگ های خاص تر مانند طوسی، آبی ها، سبز سیر و رنگ هایی از این دست انتخاب می شود. همچنین استفاده از کاغذ دیواری های گلدار و طرح دار و به کارگیری ایده های جالب در طراحی دیوار اتاق خواب با رنگ منجر به خلق فضایی جذاب و دوست داشتنی خواهد شد. بهترین رنگ برای دیوار اتاق نیز رنگی است که شما با بودن در آن اتاق احساس آرامش و آسایشی عمیق داشته باشید.

طراحی دیوار اتاق خواب با رنگ

ایده های جالبی برای این کار وجود دارد و با استفاده از رنگ و تعدادی وسیله دیگر حتی خودتان به تنهایی قادر خواهید بود که دیوار اتاق خواب تان را طراحی و نقاشی کنید. یک ایده برای طراحی دیوار اتاق خواب با رنگ به کمک چسب کاغذی اجرا می شود. برای این کار یک دیوار را انتخاب کنید، چسب کاغذی را به صورتی به دیوار بچسبانید که طرح های مثلثی نا منظمی بر روی آن ایجاد شود. سپس یک تم رنگی را انتخاب کنید و سه رنگ مختلف در این تم رنگی آماده نمایید. مثلا رنگ های طوسی، آبی و بنفش. هر کدام از مثلث های ایجاد شده را با یکی از این رنگ ها پر کنید. سپس چسب ها را به آرامی جدا کنید. حال خواهید دید که جای چسب های کنده شده سفید و مثلث ها رنگی زیبایی بر روی دیوار نقش بسته اند. علاوه بر طرح مثلثی از طرح های دیگری مانند طرح لانه زنبوری، لوزی، دایره های در هم فرو رفته و طرح های دیگر هم می توان استفاده کرد.

رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب
رنگ دیوار اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

اتاق خواب آبی و ترکیب آن با رنگ های مکمل

اتاق خواب بنفش و ترکیب رنگی های مناسب آن – طوسی، زرد، آبی، صورتی و …چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<