قبل و بعد – خانه های بازسازی شده و بررسی تغییرات آنها

چیدو پلاس 05 خرداد 1401

خیلی از افراد بنا به دلایل مختلف به جای خرید خانه ای نوساز اقدام به خرید خانه ای چند ساله کرده و سپس با سلیقه و نظر شخصی شان خانه خود را بازسازی می کنند. دیدن تصاویر بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد از این کار بسیار جذاب بوده و خیلی ها را ترغیب می کند تا برای نوسازی و بازسازی خانه خود دست به کار شوند. تصور این که با تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه فضاهای داخلی فعلی به چه شکلی تغییر پیدا می کنند، هیجان این بازسازی را بیشتر می کند. همان طور که می دانید دکوراسیون منزل بر کیفیت زندگی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد، و نونوار کردن آن محیط زندگی را متفاوت و متنوع نموده و حس و حال خوبی را ایجاد می کند. در این متن تعدادی تصویر از قبل و بعد خانه های بازسازی شده بررسی می شود. اگر شما هم به موضوع بازسازی خانه های قدیمی و دیدن تصاویر قبل و بعد از آن علاقه مند هستید و یا قصد نوسازی منزل یا محل کارتان را دارید، در این متن همراه ما باشید.

بررسی مورد شماره 1 – بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد از آن

در این خانه که با معماری و طراحی داخلی قدیمی ساخته شده بود، یک زوج جوان تصمیم به بازسازی و ایجاد تغییرات خاصی در آن گرفتند.

  • کف خانه: همانطور که در این تصاویر مشاهده می فرمایید کفپوش خانه پیش از بازسازی یک سرامیک ساده و سفید بود؛ که البته مشخص است که این سرامیک نیز بعد از سال ها استفاده تغییر رنگ داده و ترک خوردگی یا شکستگی هم در بعضی از قسمت های آن وجود داشت. این زوج جوان تصمیم گرفتند که پس از بازسازی برای کفپوش خانه از سنگ تراورتن به رنگ تیره استفاده نمایند. این سنگ ها با ظاهری متفاوت، نمایی منحصر به فرد در خانه شان ایجاد کرده است.
  • دیوار: دیوار پوش و مدل و رنگ آن تاثیر زیادی در نمای خانه دارد. دیوارهای این خانه قبل از بازسازی همگی ساده و یکدست بودند اما پس از بازسازی یکی از دیوار ها به منظور ایجاد نقطه ای کانونی با آجر دکوراتیو پوشیده شده و بقیه دیوار ها ساده باقی ماندند.
  • آشپزخانه: از دیگر تغییراتی که در اکثر بازسازی ها مورد توجه قرار می گیرد، آشپزخانه است که تاثیر فراوانی هم در نمای داخلی خانه دارد. در این مورد خاص برای بازسازی آشپزخانه آرک های دیوار و سقف برداشته شده و دیوار ها همگی به صورت ساده نوسازی شده اند. همچنین از کابینت های ام دی اف با طرح جدید در آشپزخانه استفاده شده است.
  • اتاق خواب: در خانه مورد نظر ما دکوراسیون سالن و اتاق خواب نیز تغییر پیدا کرده است. از چارچوب پنجره ها گرفته تا پوشش کاغذ دیواری همگی در ایجاد یک فضای جدید و امروزی موثر هستند.
  • حیاط: اگر بازسازی حیاط منجر به ایجاد فضایی کاربردی، زیبا و پر طراوت گردد و بتوان از این فضا برای برگزاری دور همی ها و سپری کردن ساعاتی از روز یا شب استفاده کرد، بسیار عالی خواهد بود. در خانه مورد بررسی ما حیاط قدیمی و نسبتا خرابه تبدیل به یک فضای مدرن و زیبا شده است. این کار از طریق ترمیم دیوار ها، استفاده از آجر رسی قرمز برای ساخت باربکیو، بازسازی باغچه و کاشتن گل های تزیینی و رنگی، ایجاد یک حوض کوچک و بسیار زیبا، قرار دادن تخت برای نشستن و غیره انجام شده است.
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

بررسی مورد شماره 2 – بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

همانطور که در این تصاویر هم واضح است، برای نمای ساختمان از آجر های دکوراتیو استفاده شده که فضای سنتی و با اصالتی را ایجاد نموده است. در قسمت داخلی منزل کف خانه با یک موکت قدیمی و بی کیفیت پوشیده شده بود که پس از بازسازی از لمینیت رنگ روشن استفاده شده است. همچنین برای ایجاد فضایی جذاب و دکوراتیو از آجر های نما در دیوار های داخل سالن و ستون مرکزی هم استفاده شده است.

ترکیب رنگ آبی و کرم در تصاویر بعد از بازسازی بسیار زیبا و چشم نواز است و فضایی خاص و صمیمی ایجاد کرده است.

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

مزایای خانه های بازسازی شده قبل و بعد

تصاویر قبل و بعد خانه های بازسازی شده گاهی زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند، ایجاد این تفاوت مزایایی دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. مهم ترین مزیت بازسازی منزل آن است که زندگی کردن در محیط جدید بسیار لذت بخش تر و دوست داشتنی تر می شود. خانه های قدیمی با تمام خاطرات و انرژی های مثبت خود اما نوعی کسالت و کهنگی با خود به همراه دارند. زندگی در خانه ای با فضایی جدید حتما حس و حال فوق العاده ای را برای افراد به همراه خواهد داشت. مزیت دیگر قبل و بعد بازسازی منزل آن است که قیمت فروش آن بالاتر می رود. با اینکه خانه های قدیمی کلنگی محسوب می شوند و افرادی که به سراغ خرید این خانه ها می روند بیشتر کسانی هستند که قصد تخریب آنها و ساخت دوباره بنا را دارند، اما کسانی هم هستند که قصد ساکن شدن در آن خانه ها را دارند و شما می توانید خانه بازسازی شده تان را با قیمت بالاتری به آنها بفروشید.

عکس قبل و بعد بازسازی خانه

با مشاهده عکس قبل و بعد بازسازی خانه خواهید دید که فضا تا چه میزانی بهتر، زیباتر و دلپذیرتر شده است. اگر شما هم در خانه ای قدیمی زندگی می کنید که قصد نوسازی آن را دارید، حتما با جستجو در اینترنت و مشاهده عکس قبل و بعد بازسازی خانه ایده های جدید را در این باره بدست آورید. استفاده از متریال های مختلف، ایده هایی برای ایجاد تغییرات در کف و دیوار های خانه، نورپردازی ها، پنجره ها و غیره همگی الهام بخش شما در بازسازی خانه قدیمی تان خواهند بود. اگر شما هم به کار نوسازی خانه تان مشغول شده اید گرفتن عکس قبل و بعد بازسازی خانه تان را فراموش نکنید و از مشاهده تغییرات ایجاد شده لذت ببرید.

تغییر دکوراسیون منزل قبل و بعد

یکی از راه های ایجاد تغییر آن است که به جای بازسازی خانه، تغییراتی را در دکوراسیون پدید آورد. گاهی با ایجاد تغییرات اندک در دکوراسیون منزل از نتیجه آن شگفت زده می شوید. تغییر دکوراسیون از طریق تغییر روکش مبل ها و صندلی های میز ناهار خوری، عوض کردن جای مبلمان، ایجاد تغییراتی در نور پردازی ها، تغییر پوشش کف خانه، عوض کردن کاغذ دیواری ها، استفاده از کوسن هایی با طرح و رنگ متفاوت، نصب چند تابلو بر روی دیوار، قرار دادن گلدان های گیاه سبز، عوض کردن والان پرده و تغییراتی از این دست که به سادگی اثرات مطلوبی بر روی کیفیت زندگی شما می گذارد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

بازسازی خانه با هزینه کم از چه راه هایی امکان پذیر است؟

بازسازی خانه های قدیمی و دمیدن روحی تازه در این خانه هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<