مبل رنگ بژ و کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون

چیدوپلاس 23 شهریور 1400 ،

رنگ بژ یکی از رنگ های گرم چرخه رنگی است و اتفاقا یکی از پر طرفدار ترین رنگ ها برای انتخاب در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. این رنگ دارای وقار، شکوه و اصالت خاصی است که استفاده از آن را برای مکانی مانند سالن پذیرایی به یک گزینه عالی بدل کرده است. مبل رنگ بژ در خانه ای با این تم رنگی محیط را سرشار از گرمای دلپذیری می کند، زیرا این رنگ با کمی خاکستری که در خود دارد گرما را به تعادل رسانده و این رنگ را رو به خنثی بودن پیش می برد. در ادامه پیرامون رنگ بژ و کاربرد آن در مبلمان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بژ چه رنگی است؟

رنگ بژ که به عنوان برنز خاکستری و یا ماسه ای هم شناخته می شود، از ترکیب رنگ کرم با کمی خاکستری یا نقره ای به وجود آمده است. همانگونه که اشاره شد رنگ کرم جزو رنگ های گرم محسوب می شود و کمی خاکستری که به آن اضافه می شود، موجب شده تا به تعادل دمایی برسد و به این ترتیب رنگ بژ جزو رنگ های خنثی مایل به گرم باشد. بژ رنگی روشن است و کاربرد آن در خانه های کم نور و کوچک مناسب به نظر می رسد. رنگ بژ برای افرادی که محافظه کار هستند، یک انتخاب عالی محسوب می شود. این رنگ به خاطر تعادل، انرژی مثبت، ظرافت و رسمیتی که در خود دارد می تواند در مکان ها رسمی هم مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون

رنگ بژ در دکوراسیون داخلی موارد استفاده فراوانی دارد. در مبلمان، کاغذ دیواری ها، پوشش کف، والان پرده ها، کابینت های آشپزخانه و حتی درب ها از رنگ بژ استفاده می شود. کارد این رنگ ممکن است در حد کم و محدودی بوده و یا آنکه تم رنگی غالب در خانه باشد و یک هارمونی آرامش بخش پدید آورد. همچنین می توان از رنگ های دیگری در کنار رنگ بژ استفاده نمود و کنتراست هایی را در فضا ایجاد کرد. کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون داخلی با هر دو سبک مدرن و کلاسیک نتایج خوبی را در بر دارد و با کمی توجه و دقت می توان یک چیدمان خاص و بی نظیر در خانه ایجاد نمود.

مبل بژ

یکی از اصلی ترین موارد کاربرد رنگ بژ در انتخاب رنگ مبلمان است. مبل بژ در مدل های مختلف از مبل راحتی بژ گرفته تا مبل کلاسیک، تاثیر فوق العاده ای در زیبایی خانه خواهد داشت. مبل بژ راحتی در انواع کاناپه، مبل های تک، مبل ال، مبل های گرد و نیم دایره و در مدل های پارچه ای یا چرمی به صورت تک رنگ و یا همراه با یک رنگ مکمل در چیدمان های مدرن کاربرد دارد و مبل های کلاسیک چوبی از مبلمان استیل و سلطنتی بژ تا مبل های چوبی ساده تر مانند مدل فرانسوی، همچنین مبل های حصیری به رنگ بژ تزیین کننده محیط های داخلی خواهند بود.

مبل بژ راحتی

برای نشیمن خانه و یا حتی سالن پذیرایی که به سبک مدرن چیدمان شده است، مبل بژ راحتی به عنوان یک گزینه عالی مطرح می شود. وجود این مبل محیط را گرم و صمیمی می کند و خصوصا در خانه هایی با پنجره های نورگیر که نور طبیعی خورشید از پنجره ها وارد می شوند و بر مبلمان می تابند، تصویری بسیار جذاب دارد. اگر مبل بژ راحتی را برای نشیمن خانه تان انتخاب کرده اید، در کنار آن حتما از گیاه های سبز و طبیعی بهره ببرید. پوشش کف را نیز از رنگی انتخاب کنید که هماهنگی خوبی با مبل بژ تان ایجاد کند. برای پوشش کف می توانید از رنگی تیره تر مانند بلوطی استفاده کنید.

مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ

کوسن برای مبل بژ راحتی

وقتی حرف از مبل راحتی می شود حتما درباره کوسن ها نیز سخن به میان خواهد آمد. زیرا کوسن ها نقش مهمی را در زیبا تر شدن مبلمان راحتی ایفا می کنند. بر روی یک مبل بژ راحتی از کوسن هایی به رنگ کرم روشن، شیری، نارنجی، قهوه ای می توان استفاده کرد. در یک اقدام جسورانه قرار دادن کوسن های طرح داری که در آنها از رنگ های آبی تیره یا سبز تیره استفاده شده است نیز به تعداد کم در حد یک یا دو عدد، در کنار سایر کوسن ها پیشنهاد خوبی به نظر می رسد. تضاد رنگ های سرد آبی و سبز بر روی رنگ بژ تصویری جذابی را ایجاد می نماید.

کاربرد مبل بژ در دکوراسیون مینیمال

از آنجایی که در سبک های مینیمال استفاده از رنگ های نسبتا خنثی جایگاه ویژه ای دارد، کاربرد مبل بژ در این دکوراسیون عالی به نظر می رسد. همچنین در سبک مینیمال سادگی و پرهیز از استفاده از رنگ های متنوع، طرح های شلوغ و غیره یک اصل مهم است. بنابراین یک مبل بژ راحتی با پارچه کاملا ساده و کوسن های ساده و یکدست انتخابی مناسب به شمار می رود. این سبک چیدمانی برای افرادی که در خانه ای با متراژ پایین زندگی می کنند، مناسب ترین انتخاب خواهد بود. با قرار دادن گل های طبیعی و رنگی در قسمت های مختلف خانه هم جلوه رنگ بژ را افزایش می دهید و هم این رنگ های پر نشاط در کنار رنگ نسبتا خنثی نظیر بژ به پر انرژی تر شدن فضا کمک خواهد کرد.

مبل استیل رنگ بژ

رنگ بژ در مبل های کلاسیک و استیل جلوه ای دو چندان داشته و تصویری شیک، اصیل، با شکوه و لوکس را ایجاد می کند. مبل استیل رنگ بژ با تزیینات منبت کاری زیبا و رنگ درخشان بژ بر روی آن که با پارچه ای به رنگ های روشن روکش شده است، فضای سالن پذیرایی را به کلی دگرگون خواهد کرد. یکی از دلایلی که باعث می شود رنگ روشنی نظیر بژ بر روی مبلمان استیل با ساختار پر نقش و نگار این مبل ها جلوه بیشتری پیدا کند آن است که رنگ بژ این فضا را تلطیف کرده و موجب می شود تا علاوه بر افزایش زیبایی، فضا به تعادل دست یابد. در کنار مبل استیل به رنگ بژ پوشش کف لمینیت یا پارکت به رنگ های خاکستری رو به گرم و روشن، و یا سنگ و سرامیک کرم و شیری رنگ در بالا بردن زیبایی مبلمان کمک خواهد کرد. همچنین کاغذ دیواری ها و دیوار پوش هایی به رنگ بژ روشن در بیشتر شدن جلوه دکوراسیون با مبل استیل بژ تاثیر زیادی خواهد داشت.

مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ
مبل رنگ بژ

مبل بژ با استیل طلایی

در گروه مبلمان فلزی یعنی مبلمانی که در آنها از فلز در قسمت هایی از مبل استفاده شده است، کاربرد رنگ بژ در کنار فلز طلایی رنگ پیشنهادی بسیار عالی است. انواع مبلمان و میز ناهار خوری بژ با استیل طلایی که نمایی نیمه مدرن- نیمه کلاسیک دارند، در خانه های بزرگ و پر نور زیبایی بخش دکوراسیون آن خانه هستند. فلز طلایی رنگ درخشان که با تابش نور بر آنها براقیت ویژه ای پیدا می کنند، محیطی لوکس و لاکچری در خانه خلق می نماید. در چنین خانه ای استفاده از اکسسوری های فلزی و طلایی رنگ، نورپردازی با رنگ های گرم و آفتابی، گلدان های فلزی و سایر تزیینات با این تم رنگی پیشنهاد می شود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ مبل نسکافه ای و راهنمای چیدمان و ست کردن سایر وسایل با آن

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<