بلکا اتاق خواب یک پیشنهاد عالی برای پوشش دیوار

دیوار های خانه میزبانی عالی برای پوشش های بلکا هستند. از سالن پذیرایی گرفته تا اتاق خواب می تواند با بلکا پوشانده شود و از مزایای آن استفاده گردد. بلکا اتاق خواب موضوع مورد بحث ما در این متن است. اگر برای اتاق خواب خود به دنبال دیوار پوشی رنگی و البته ارزان هستید، بلکا یک انتخاب عالی برای شما محسوب می شود. برای انتخاب بلکا اتاق خواب باید موارد و فاکتور هایی را در نظر بگیرید که در این متن به آنها خوهیم پرداخت. در این مطلب می خوانید:

  • برای دیوار اتاق خواب بلکا مناسب تر است یا پوشش های دیگر؟
  • استفاده از رنگ بلکا برای اتاق خواب بزرگسال و کودک
  • بلکا اتاق خواب چه رنگی باشد؟
  • چیدمان اتاق خواب با رنگ بلکا
  • بلکای طرح دار برای دیوار اتاق خواب

 

برای دیوار اتاق خواب بلکا مناسب تر است یا پوشش های دیگر؟

موضوع بلکا اتاق خواب را می توان با این سوال شروع کرد که اساسا رنگ بلکا برای اتاق خواب مناسب تر است یا می توان از پوشش هایی نظیر رنگ یا کاغذ دیواری هم استفاده نمود. در پاسخ باید گفت که این انتخاب به سلیقه شخصی، متراژ اتاق خواب، بودجه ای که در اختیار دارید و نوع دیوار اتاق خواب بستگی دارد. تمامی این پوشش ها در فضای اتاق خواب زیبا هستند و مانعی برای استفاده از هر کدام وجود ندارد اما در مواردی بهتر است از رنگ بلکا برای اتاق خواب استفاده نمود.

  • اگر دیوار اتاق خواب تان آسیب دیده است: چنانچه دیوار اتاق خواب تان دارای آسیب دیدگی است و شما بودجه لازم برای ترمیم آن و سپس رنگ آمیزی را ندارید، می توانید با کمک بلکا اتاق خواب خود را زیبا کنید. همانطور که می دانید پوشش های بلکا نیاز به زیر سازی چندانی ندارند.
  • اگر به دنبال دیوار پوشی هستید که عایق باشد: پوشش های بلکا عایق حرارت و برودت و صوت محسوب می شوند. البته ضخامت پوشش تاثیر زیادی در میزان عایق بودن دارد. اگر خانه تان در یک منطقه سردسیر واقع شده و می خواهید علاوه بر گرم تر بودن اتاق خواب در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنید، بلکا اتاق خواب یک گزینه عالی برای تان محسوب می شود.
  • اگر سلیقه تان با طرح بندی و رنگ بندی بلکا هماهنگ است: بعضی افراد دقیقا به دنبال حال و هوایی هستند که پوشش های بلکا بر روی دیوار ایجاد می کنند و فضای ساخته شده توسط بلکا را واقعا دوست دارند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، پس رنگ بلکا برای اتاق خواب خود را انتخاب کنید! این را هم بدانید که می توان از رنگ بندی متنوع بلکا برای دیوار اتاق خواب استفاده کرد و فضایی جذاب را پدید آورد.
  • اگر بودجه تان محدود است: همانطور که گفته شد برای اجرای بلکا نیازی به زیر سازی نیست و هزینه اجرای آن نیز پایین است. بنابراین برای کسانی که به دنبال دیوار پوشی با حداقل قیمت هستند، بلکا یک گزینه عالی محسوب می شود.

استفاده از رنگ بلکا برای اتاق خواب بزرگسال و کودک

از رنگ بلکا برای اتاق خواب بزرگسالان و کودکان می توان استفاده نمود. تنها کافیست که رنگی مناسب سن و حال و هوای هر کسی برای دیوار ها انتخاب شود. برای اتاق افراد بزرگسال از بلکا هایی به رنگ های رسمی تر و برای اتاق کودکان می توان از بلکایی به رنگ فانتزی استفاده نمود. همچنین در اتاق کودکان می توان طرح هایی فانتزی را به کمک بلکا بر روی دیوار ایجاد کرد. اما بلکا اتاق خواب بزرگسال معمولا ساده انتخاب می شود و رنگ آن با رنگ رو تختی و پرده ست می گردد. این نکته لازم به ذکر است که طرح های ایجاد شده توسط بلکا معمولا محدود و ساده هستند. طرح هایی مثل گل و گیاه فانتزی، رنگین کمال و یا طرح های هندسی توسط رنگ بلکا در اتاق خواب قابل اجرا خواهند بود.

بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب

بلکا اتاق خواب چه رنگی باشد؟

حال اگر به پوشش های بلکا علاقه مند شده اید این سوال برای تان پیش آمده است که بلکا اتاق خواب چه رنگی باشد که هم با ویژگی های اتاق خواب هماهنگ باشد و هم زیبا به نظر برسد. برای پاسخ به این سوال باید گفت که تنوع رنگ های بلکا فراوان است و انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب بر اساس متراژ و بزرگی و کوچکی و همچنین سلیقه شخصی شما صورت می گیرد. اگر فضای اتاق خواب تان کوچک است به سراغ رنگ های روشن و ملیح بروید و اگر اتاق تان بزرگ است از رنگ های تیره تر برای یک یا دو دیوار استفاده نمایید.حتی می توانید بلکا اتاق خواب را ابر و بادی و دو رنگ اجرا کنید و فضایی رویایی و زیبا پدید آورید. به طور کلی پیشنهاد می شود از رنگ های روشن، گرم و آرامش بخش برای دیوار های اتاق خواب استفاده گردد تا فضا برای خواب و آسایش شما بهتر فراهم شود.

چیدمان اتاق خواب با رنگ بلکا

هنگامی که از رنگ بلکا برای اتاق خواب استفاده کردید باید در چیدمان و دکوراسیون آن کمی دقت و توجه بیشتر به خرج دهید. بلکا پوششی ضخیم است که حتی ساده ترین آن نیز دارای طرح اندکی بر روی خود است. زیرا در ساخت بلکا از سنگ های تزیینی استفاده می شود که این سنگ ها در مخلوط بلکا خرد و ریز می شوند و نمایی برجسته و زبر به آن می بخشند. در استفاده از بلکا اتاق خواب باید این را بدانید که فضای اتاق کوچکتر از زمانی به نظر می رسد که از رنگ ساده و یکدست سفید استفاده کرده باشید. بنابراین سعی کنید که فضای اتاق خواب را با رنگ ها و وسایل مختلف پر و شلوغ نکنید و همه چیز را در عین سادگی انتخاب نمایید. مثلا اگر از بلکا اتاق خواب ابر و بادی و دو رنگ برای دیوار ها استفاده کرده اید، حتما رو تختی را ساده بگیرید تا فضا بیش از حد گرفته شلوغ نشود. یا به عنوان مثالی دیگر می توان از دو رنگ کاملا پر کنتراست مثل سفید و سرمه ای استفاده کرد. به این ترتیب که دیوار ها پوشیده از بلکای سرمه ای رنگ و دیگر وسایل اتاق شامل تخت و رو تختی و آباژور ها و غیره همگی سفید باشند.

در مورد استفاده از وسایل دکوری و تزیینی هم باید گفت که می توانید رنگ آنها را با رنگ بلکای استفاده شده بر روی دیوار ست کنید. مثلا اگر دیوار دارای بلکای آبی بسیار روشن و سفید است، می توانید یک تابلوی نقاشی با زمینه سفید و طرحی آبی رنگ بر روی دیوار نصب نمایید. یا مثلا گلدان هایی با رنگ آبی تیره بر روی میز قرار دهید. همچنین رنگ کوسن ها و بالشتک هایی که روی تخت می گذارید هم قابل ست شدن با رنگ بلکا اتاق خواب هستند. مثلا اگر دیوار دارای بلکای یاسی یا بنفش روشن است، می توانید از کوسن هایی به رنگ بنفش تیره بر روی تخت استفاده نمایید.

بلکای طرح دار برای دیوار اتاق خواب

همانطور که گفته شد برای دیوار اتاق خواب کودک می توان از طرح هایی فانتزی و کودکانه استفاده کرد. برای دیوار اتاق خواب بزرگسال نیز طرح هایی مانند گل و یا طرح های هندسی به کمک بلکا قابل اجرا هستند. هر چند که بلکا اتاق خواب اگر ساده و یکدست باشد شیک تر و زیبا تر به نظر می رسد و ست کردن رو تختی با دیوار آسان تر است. اما ایجاد خطوط ساده بر روی دیوار و سقف به وسیله بلکا پیشنهادی خوب جهت رنگ بلکا برای اتاق خواب محسوب می شود.

بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب
بلکا اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بلکا روی دیوار چیست؟ چه رنگ ها و طرح هایی دارد؟

طرح بلکا برای سقف ؛ بهترین رنگ و طرح بلکا سقفچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<