سینک مشکی از چه جنسی ساخته می شود و مزایا و معایب آن کدام است؟

چیدوپلاس 14 تیر 1400 ،

بیشتر افراد برای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه به سراغ سینک های استیل رفته و با دیگر انواع سینک های آشپزخانه و تنوع طرح و رنگ آنها آشنایی ندارند. اما با کمی جستجو در اینترنت می توان با رنگ های مختلف سینک ظرفشویی آشنا شد و رنگی متناسب با چیدمان خانه و آشپزخانه انتخاب نمود. این متن به بررسی سینک مشکی رنگ می پردازد و به تمام سوالات شما پیرامون سینک ظرفشویی مشکی پاسخ خواهد گفت. اینکه سینک مشکی از چه جنسی ساخته می شود؟ سینک مشکی با چه رنگ هایی هماهنگی دارد؟ مزایا و معایب سینک مشکی کدام است؟ قیمت سینک ظرفشویی مشکی چقدر است؟ و در چه آشپزخانه هایی از سینک مشکی می توان استفاده کرد؟

سینک مشکی از چه جنسی ساخته می شود؟

بیشتر سینک های ظرفشویی به رنگ مشکی از جنس گرانیت ساخته می شوند. سینک مشکی گرانیتی زیبایی منحصر به فردی دارد و بسیار خاص و ویژه است. به غیر از گرانیت سنگ مصنوعی کورین نیز برای ساخت سینک ظرفشویی مشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این دو سنگ بیشترین کاربرد را در ساخت سینک مشکی دارد اما سینک مشکی شیشه ای هم به تازگی در گروه سینک های ظرفشویی قرار گرفته است و مورد استفاده خریداران واقع می شود.

مزایا و معایب سینک مشکی کدام است؟

همانطور که گفته شد سینک ظرفشویی مشکی بیشتر از جنس سنگ های گرانیت و کورین است. این سنگ ها دارای ویژگی های عالی هستند و مزایای بی شماری دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. از معایب سینک ظرفشویی مشکی به موضوع هماهنگی آن با سایر اجزای چیدمان آشپزخانه می توان اشاره کرد. سینک ظرفشویی مشکی برای آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و اگر آشپزخانه ای کلاسیک با کابینت های قدیمی داشته باشید، شاید نتوانید به خوبی از سینک مشکی استفاده کنید. اگر چنین آشپزخانه ای دارید برای استفاده از سینک ظرفشویی مشکی باید به فکر تعویض کابینت ها نیز باشید. این سینک ها بیشتر به صورت توکار نصب می شوند و کابینت ها باید به گونه ای باشند که قابلیت نصب توکار سینک را داشته باشند.

سینک مشکی گرانیتی

سینک ظرفشویی مشکی گرانیتی کاملا ضد آب و حرارت است، آنتی باکتریال بوده و از نظر بهداشتی کاملا ایمن به شمار می رود. این سینک ها در برابر ضربه و خط و خش مقاومت بالایی دارند و اگر ضربه های بسیار شدید به آنها وارد نشود، هرگز دچار شکستگی و ترک خوردن نمی شوند. سینک ظرفشویی مشکی گرانیتی به صورت مات یا صیقلی تولید می شود که نوع مات آن طرفداران بیشتری را دارد. سینک مشکی گرانیتی دارای ماندگاری بسیار بالایی است و کیفیت بی نظیر آن موجب می شود تا بتوانید برای سال ها روی این سینک حساب کنید. از معایب آن به قیمت بالای سینک مشکی گرانیتی می توان اشاره کرد.

سینک مشکی
سینک مشکی
سینک مشکی
سینک مشکی
سینک مشکی
سینک مشکی

سینک مشکی شیشه ای

در این نوع سینک ها از شیشه های سکوریت مشکی رنگی استفاده می شود که دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه هستند. البته باید گفت که قسمت لگن سینک های شیشه ای از استیل ساخته می شود و تنها بخش های دیگر آن مانند سینی سینک شیشه ای است. طراحی ویژه و خاص آنها، و همینطور ظرافتی که در ساخت سینک های شیشه ای مشکی به کار برده شده، باعث شده است تا از این سینک ها در آشپزخانه های لوکس و مدرن استفاده گردد.

سینک مشکی
سینک مشکی
سینک مشکی

سینک مشکی با چه رنگ هایی هماهنگی دارد؟

در آشپزخانه مهم ترین بخشی که باید با سینک ظرفشویی مشکی هماهنگی داشته باشد، کابینت ها است. رنگ کاشی های بین کابینتی در درجه دوم اهمیت قرار می گیرد اما چه بهتر که رنگ کاشی ها را نیز به گونه ای انتخاب کرد که با سینک ظرفشویی مشکی ست شوند. رنگ های زیر می توانند بیشترین هماهنگی را با سینک ظرفشویی مشکی در آشپزخانه ایجاد کنند:

  • کابینت های سفید و سینک ظرفشویی مشکی: رنگ های سفید و مشکی که در تضاد با هم هستند می توانند به عنوان دو رنگ مناسب در آشپزخانه در کنار هم قرار گیرند. کابینت های سفید مات و یا کابینت هایی از نوع های گلاس ساده با رنگ مشکی سینک، فوق العاده جذاب و دیدنی خواهد شد. استفاده از کابینت سفید و سینک ظرفشویی مشکی در کنار هم به این شرط است که فضای آشپزخانه را کاملا مینیمال چیدمان کنید و حواس تان به قرارگیری درست وسایل دیگر و ظروف باشد.
  • کابینت طوسی و سینک ظرفشویی مشکی: رنگ طوسی که یکی از مشتقات رنگ مشکی است هم به عنوان رنگی عالی برای قرار گیری در کنار سینک ظرفشویی مشکی مورد استفاده واقع می شود. رنگ های طوسی تیره و یا روشن در آشپزخانه های بزرگ به همراه سینک مشکی تصویری ژورنالی و خاص ایجاد می کند. نکته ای که درباره متراژ آشپزخانه مطرح شد اهمیت بالایی دارد. اگر آشپزخانه تان کوچک است هرگز از ترکیب این رو رنگ استفاده نکنید و به سراغ رنگ سفید بروید.
  • کابینت های قهوه ای و سینک ظرفشویی مشکی: کابینت های چوبی به رنگ قهوه ای روشن با سینک ظرفشویی مشکی هماهنگی فوق العاده ای را ایجاد می کند. رنگ قهوه ای یاد آور رنگ های کلاسیک و گرمی است که در خانه ها به کار گرفته می شود و سینک ظرفشویی مشکی هم که یک وسیله مدرن محسوب می گردد، پس این دو رنگ در کنار یکدیگر نوعی تضاد سنت و مدرنیته را ایجاد کرده و به طور کلی فضایی بی نظیر را خلق می نماید.

در چه آشپزخانه هایی از سینک مشکی می توان استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد سینک ظرفشویی مشکی در آشپزخانه های مدرن کاربرد ویژه ای دارد. همچنین متراژ آشپزخانه نیز در خرید سینک مشکی موثر است. شاید فکر کنید ابعاد سینک آنقدر کوچک است که تاثیری بر این موضوع نخواهد گذاشت اما رنگ مشکی و مات سینک ظرفشویی مشکی بسیار به چشم آمده و می تواند بر کوچک جلوه دادن فضا تاثیر گذارد.

قیمت سینک ظرفشویی مشکی چقدر است؟

سینک های مشکی رنگ به دلیل اینکه از جنس گرانیت یا کورین ساخته می شوند و به نوعی کالای لوکس به شمار می روند، دارای قیمت های بالاتری نسبت به سینک های استیل هستند. همچنین قیمت بالای سینک ظرفشویی مشکی به دلیل ظرافت های ساخت نیز هست و اگر قصد خرید یکی از آنها را دارید باید بدانید که مجبورید هزینه های بالایی را صرف خرید این مدل سینک ظرفشویی کنید.

قیمت سینک ظرفشویی مشکی گرانیتی در محدوده 2 میلیون و 600 هزار تومان تا 3 میلیون و 800 هزار تومان است. البته این قیمت مربوط به برند های ایرانی است و اگر قصد خرید سینک ظرفشویی مشکی خارجی را داشته باشید هزینه ها بالاتر می رود. سینک ظرفشویی مشکی کورین قیمت کمتری نسیت به سینک گرانیتی دارد و محدود قیمتی آن در حدود 2 تا 3 میلیون تومان است. این سینک ها دارای ویژگی های عالی هستند و اگر بودجه کمتری را برای خرید سینک در اختیار دارید می توانید با خیال راحت به سراغ سینک ظرفشویی مشکی کورین بروید. در نهایت سینک مشکی شیشه ای که برای خرید آن باید در حدود 3 تا 4 میلیون تومان هزینه کرد. استفاده از شیشه های خاص و مقاوم در این سینک ها و روش ساخت آنها باعث افزایش قیمت در این سینک ها شده است.

خانه ایده آل خود را بسازید:

یک آشپزخانه مدرن و شیک با سینک سفید ( انواع + قیمت)

سینک شیشه ای مشکی و سفید، مزایا و معایب به همراه قیمتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<