اتاق خواب آبی و ترکیب آن با رنگ های مکمل

چیدوپلاس ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ،

رنگ آبی، رنگی اجتماعی و پرطرفدار در بین مردم جهان است، شاید اگر از نیمی از مردم رنگ مورد علاقه شان را سوال کنید، این رنگ را نام ببرند. آبی رنگ دریا و آسمان و تداعی کننده ی اطمینان و آرامش است و میتواند فشار هیجانی و استرس را کم کند. رنگ آبی حس دوستی ایجاد می کند و پیام رسان است و به این دلیل در اپلیکیشن و سایت های اجتماعی معروف مثل فیسبوک و توییتر از این رنگ در لوگو و رابط کاربری استفاده شده است. دایره ی رنگ آبی طیف وسیعی از رنگ های متفاوت تنالیته ی آبی را شامل میشود که هر کدام متناسب با نوع فضا، کاربرد و رنگ مکمل جداگانه ای دارند. آبی کلاسیک رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شده است و برای طرفداران مد و ترند روز جزو اولویت های دیزاین محسوب میشود و با همه ی سبک های دکوراسیون داخلی، خوانایی فوق العاده ای دارد.

رنگ آبی از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب است که شرایط استراحت و خواب راحت را ایجاد میکند. وجود رنگ آبی در اتاق خواب به شما فرصت میدهد از رنگ های تندتر در اکسسوری های اتاق و نقاشی های دیواری استفاده کنید تا یک تضاد رنگی بی نظیر داشته باشید. رنگ آبی به منظور توسعه و بزرگ نمایی فضاهای داخلی در دکوراسیون استفاده میشود. برای اتاق هایی که طبق پلان معماری، نور شمالی دارند و در سایه قرار میگیرند، رنگ آبی مناسب نیست و حس سرمای بیشتری در اتاق ایجاد میکند. اما برای فضاهای نور گیر بخصوص در فصل تابستان این رنگ میتواند گرمای محیط را کم کند و دمای محیط را پایین بیاورد.

آبی و طوسی

آبی مایل به خاکستری مسلما آرامش بخش ترین رنگی است که میتوانید برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. طوسی از دایره ی رنگ خنثی میتواند حس امنیت به محیط زندگی شما بدهد؛ ترکیب رنگ آبی و طوسی هم باعث میشود خواب راحت تری تجربه کنید. لوستر های نقره ای و آینه های قدی باعث میشوند فضای اتاق شما بزرگتر جلوه کند و نور بیشتری در فضا به بازتاب برسد و محیط روشن تر باشد. از بهترین گزینه ی های رنگی دکوراسیون اتاق های اسپرت و پسرانه ترکیب رنگ آبی و طوسی با مبلمان ام دی اف سفید رنگ است.

اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی

آبی و سفید

میتوانید از کاغذ دیواری با طرح های ترکیبی آبی و سفید استفاده کنید یا روتختی های سفید و آبی راه راه برای تخت خواب خود انتخاب کنید. استفاده از تخت خواب و میز آرایش چوبی قهوه ای رنگ فضا را کاملا کلاسیک و منحصر بفرد میکند و میتوانید یک خواب رویایی در دکوراسیون ماجراجویانه ی اتاق خود تجربه کنید.

اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی

آبی و زرد یا کرم

در حالی که همیشه رنگ آبی به دلیل خاصیت آرامش بخش خود در دکوراسیون استفاده میشود اما هیچ دلیلی وجود ندارد که برای فضاهای پر زرق و برق و سرگرم کننده استفاده نشود. با داشتن دیوار های آبی میتوانید از قفسه های زرد رنگ و خردلی برای برقراری کنتراست دکوراسیون استفاده کنید. ترکیب رنگ آبی با زرد، خردلی و طلایی فضایی دلنشین برای ساعتها مطالعه و استراحت و تفریح بوجود می آورد.

اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی

آبی و سبز

خیلی اوقات ما از ابعاد کوچک اتاق خوابمان ناراضی هستیم اما با دانستن ترکیبات رنگی میتوانیم اتاق خود را به یک بهشت کوچک تبدیل کنیم. دشت های سرسبز به همراه رودخانه  همیشه جز تصاویر حیرت انگیزی بودند که دیده ایم و تجربه کردیم. ترکیب رنگ سبز درختان به همراه تنالیته ی متفاوت آبی میتواند یک فضای آرامش بخش در اتاق ما ایجاد کند و برای تکمیل این نوع دکوراسیون میتوانید از انواع سنگ های طبیعی و شیشه های رنگی و آباژور های حصیری در تزئینات استفاده کنید. در مقابل پارچه های مخملی سبز پررنگ به همراه ترکیبات چوبی کلاسیک و رنگ آبی متوسط، میتواند یک اتاق لوکس و مدرن بوجود بیاورد.

اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی

آبی نارنجی

مکمل رنگ آبی، رنگ جذاب و پر انرژی نارجی است که میتواند شما را در اوج آرامش به دنیایی از خیالات و کنجکاوی پیش ببرد. نارنجی باعث خلاقیت و انرژی بسیار زیادی در انسان میشود و همراه با رنگ سرد آبی این حجم از انرژی به تعادل درستی میرسد. در یک اتاق با ترکیب رنگی نارنجی و آبی میتوانیم از مبلمان منحنی آبی و خاکستری با نقوش نارنجی بر دیوار استفاده کینم. این ترکیب رنگی برای فضاهای چندکاربره مثل اتاق مطالعه، اتاق کار، اتاق سرگرمی و اتاق خواب بسیار مناسب است. رنگ آبی تیره به همراه نارنجی یا مرجانی باعث افزایش اعتماد بنفس و سرزندگی میشود.

اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی

آبی و صورتی

آبی و صورتی پاستلی از جذاب ترین ترکیب رنگ های دکوراسیون فانتزی هستند. شما میتوانید پارچه هایی با طرح پاستلی های آبی و صورتی پیدا کنید. دیوار های آبی پاستلی داشته باشید و رو تختی و کوسن های صورتی پاستلی انتخاب کنید. د رکنار این دو رنگ آرام میتوانید از سرخابی یا سرمه ای برای برجسته کردن نقاط قوت اتاق مثل تابلو ها، آباژور و پاتختی ها استفاده کنید. این دو رنگ مات و کم رنگ در بالابردن روحیه و سرزندگی، نقش اساسی دارند و میتوانند دل هر بیننده ای را ببرند.

اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی
اتاق خواب آبی

اگر شما به دنبال استفاده از رنگ محبوب آبی در دکوراسیون اتاق خود هستید، خود را به فضای دیوار محدود نکنید و از پرده ها، کوسن و پتو های آبی رنگ نهایت استفاده را داشته باشید و سفید و خاکستری را برای بهبود کیفیت فضایی با آبی ترکیب کنید تا نتیجه یک اتاق خواب شیک و دنج برای شما باشد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ست کردن مبل سرمه ای در پذیرایی و نشیمن

اتاق خواب بنفش و ترکیب رنگی های مناسب آن – طوسی، زرد، آبی، صورتی و …چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید