انواع مدل های کاغذ دیواری آبی و بهترین چیدمان مناسب آن

چیدوپلاس 13 مرداد 1400 ،

آبی رنگی است که به نوعی نماد آرامش محسوب می شود. از آبی دریاها گرفته تا آبی آسمان که با نگاه کردن به آن حسی عمیق از آرام بودن و صلح به انسان دست می دهد. گاهی اوقات احساس می کنیم که چقدر خوب بود اگر این حس بی نظیر را به خانه می آوردیم و فضای زندگی مان را سرشار از آن می کردیم. رنگ آبی با فضای که با خود به همراه دارد، تسکین دهنده ای قوی است. وقتی خسته از یک روز پر تنش به خانه باز می گردیم، بودن در فضایی به این رنگ می تواند تاثیرات مثبتی بر روح و روان مان بگذارد.

داشتن چیدمانی به رنگ آبی از طریق انتخاب این رنگ برای مبلمان، پرده ها، وسایل تزیینی و از همه مهم تر دیوار ها امکان پذیر است. کاغذ دیواری آبی این امکان را فراهم می کند تا بهترین دکوراسیون با استفاده از رنگ آبی ایجاد گردد. این کاغذ دیواری ها که هم به صورت کاغذ دیواری آبی ساده و هم در ترکیب با رنگ های دیگر وجود دارند، زیبا کننده چیدمان خانه هستند. کاغذ دیواری آبی آسمانی ساده یا طرح دار، کاغذ دیواری سفید آبی، کاغذ دیواری سبز آبی، کاغذ دیواری آبی و طوسی و رنگ های دیگر هر کدام به نوعی زیبا و دوست داشتنی هستند.

بهترین چیدمان برای کاغذ دیواری آبی

آبی در گروه رنگ های سرد درجه بندی می شود و استفاده بیش از حد از آن در محیط موجب سرد شدن و یا حتی بی روح شدن فضا می گردد. بنابراین در چیدمان با رنگ آبی باید دقت زیادی به عمل آورد. انتخاب سایر وسایل؛ بسته به اینکه کاغذ دیواری آبی دارای چه طیفی از رنگ های آبی باشد و یا با چه رنگ دیگری ترکیب شده باشد، صورت می گیرد. اگر کاغذ دیواری آبی ساده برای دیوار ها انتخاب کرده اید، مبلمان تان را به رنگی انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی ایجاد گردد.

قبل از هر چیز به این فکر کنید که دوست دارید هارمونی در خانه تان جریان یابد یا کنتراست؟ اگر پاسخ تان هارمونی است، از رنگ های آبی تیره و روشن به علاوه سفید و لیمویی استفاده کنید و مبلمان و کوسن ها و پرده ها را از بین این رنگ ها انتخاب نمایید. اما اگر به کنتراست علاقه دارید و می خواهید انرژی و هیجان بیشتری در خانه ایجاد کنید به سراغ رنگ های گروه نارنجی بروید. رنگ های نارنجی و همچنین صورتی به وسیله تضادی که با رنگ آبی ایجاد می کنند، نوعی جنبش و تکاپو را در محیط به وجود آورده و از خستگی چشم ها جلوگیری می کنند.

انواع مدل های کاغذ دیواری آبی

این کاغذ دیواری ها نیز هماند همه رنگ های دیگر دارای طرح های متنوعی هستند که هر کدام ویژگی خاص خود را در خانه ایجاد می کنند. مثلا کاغذ دیواری آبی تیره با طرح های کلاسیک طلایی رنگ نوعی فضای سنتی و کلاسیک را به وجود آورده و یک کاغذ دیواری آبی با خطوط راه راه سفید موجب ایجاد فضایی مدرن تر می گردد. بعضی از کاغذ دیواری های آبی طرح های فانتزی دارند و بعضی دیگر با طرح های ساده و رسمی برای سالن پذیرایی مناسب اند. رنگ بندی آنها نیز متنوع است که در بالا پیرامون رنگ های مختلف این کاغذ دیواری ها صحبت شد.

کاغذ دیواری آبی آسمانی

یک رنگ بسیار ملایم و لطیف برای کاغذ دیواری که محیط خانه را پر از حس آرامش و لطافت می کند، کاغذ دیواری آبی آسمانی است. این کاغذ دیواری که به شکل ساده یا طرح دار مورد استفاده قرار می گیرد، هم در خانه های بزرگ و پر نور و هم برای آپارتمان های کوچک مناسب است. اگر از کاغذ دیواری آبی آسمانی ساده بر روی دیوار ها استفاده می کنید با استفاده از مبلمانی با پارچه طرح دار تعادلی در بافت و طرح به وجود آورید و برعکس اگر کاغذ دیواری آبی آسمانی تان طرح دار است، سعی کنید مبلمان تان را ساده در نظر بگیرید. همچنین نصب تابلو های مختلف بر روی دیواری با کاغذ دیواری آبی آسمانی ساده پیشنهاد خوبی برای تزیین و زیبا تر شدن چیدمان است.

بهترین رنگی که در کنار کاغذ دیواری آبی آسمانی مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ سفید است. مبلمان و میز ناهار خوری چوبی سفید رنگ به همراه پارچه روکش سفید و کوسن هایی به رنگ های آبی، لیمویی، سبز روشن تصویری فوق العاده ایجاد خواهد کرد. همچنین استفاده از پارچه های رو مبلی آبی، خصوصا آبی آسمانی اما با تم رنگی تیره تر نیز پیشنهاد خوبی است. رنگ صورتی روشن و سبز کاهویی روشن نیز در کنار سفید عالی خواهد بود و با کاغذ دیواری آبی آسمانی هماهنگ خاصی ایجاد خواهد کرد.

کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی

کاغذ دیواری سبز آبی

رنگ سبز آبی رنگی است که ما بین دو رنگ آبی و سبز قرار می گیرد اما تم رنگی آن به آبی نزدیک تر است. این رنگ که به رنگ کله غازی نیز معروف است، با ایجاد فضایی خاص و متفاوت تاثیری چشمگیر بر چیدمان خانه دارد. کاغذ دیواری سبز آبی با طرح های طلایی و یا سفید رنگ جلوه ای بسیار فوق العاده داشته و برای سالن های پذیرایی مناسب است. هر چند که اگر از طرح های مدرن در آن استفاده شده باشد، برای اتاق نشیمن نیز مناسب خواهد بود.

کاغذ دیواری سبز آبی با طرح های طلایی را می توان با مبلمان طلایی رنگ ست کرد. همچنین در یک اقدام جسورانه از رنگ سرخابی یا بنفش تیره نیز در کنار کاغذ دیواری سبز آبی می توان استفاده نمود تا خاص بودن چیدمان بیشتر مشخص شود. اگر از کاغذ دیواری سبز آبی ساده استفاده می کنید رنگ های سفید، اکر (خردلی)، طوسی بیشترین هماهنگی را با کاغذ دیواری سبز آبی ایجاد خواهند کرد. استفاده از کوسن های طرح دار به رنگ های نزدیک به سبز آبی بر روی کاناپه و مبل راحتی را نیز فراموش نکنید.

کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی

کاغذ دیواری طوسی و آبی

طوسی و آبی هر دو رنگ هایی هستند که فضا را رو به سردی پیش می برند. پس اگر این دو رنگ را در خانه استفاده می کنید، یا باید علاقمند به این فضای سرد باشید و یا اینکه با ترفند هایی فضای رنگی را به تعادل برسانید. در کاغذ دیواری طوسی آبی که با زیبایی بی نظیرش فضایی متفاوت را در خانه ایجاد می کند، بیشتر از رنگ آبی تیره و لاجوردی در کنار طوسی استفاده می شود زیرا این دو رنگ هماهنگی زیادی با یکدیگر دارند. طرح های این کاغذ دیواری ها گوناگون است البته بیشتر مدل های مدرن را شامل می شود.

برای خانه ای با کاغذ دیواری طوسی و آبی استفاده از رنگ های آبی تیره، طوسی تیره یا روشن، سفید، بنفش تیره پیشنهاد های خوبی هستند. مبلمان را می توانید به هر کدام از رنگ های گفته شده تهیه کنید و از رنگ های دیگر به عنوان کوسن بر روی آنها بهره گیرید. همچنین در قسمت هایی استفاده از رنگ نقره ای نیز پیشنهاد می شود. مثلا مجسمه های تزیینی از جنس استیل با نقره که بر روی میز جلو مبلی قرار می گیرند. همانگونه که گفته شد کاغذ دیواری طوسی و آبی فضای سردی را ایجاد می کنند که برای ایجاد تعادل نیاز به استفاده از رنگ های گرم در کنار آن است. به همین منظور می توان از رنگ هایی مانند طلایی، بنفش تیره، نارنجی تیره، اخرایی و حتی زرشکی در قسمت هایی از چیدمان نظیر کوسن ها، وسایل تزیینی و کلاهک آباژور استفاده نمود.

کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی
کاغذ دیواری آبی

خانه ایده آل خود را بسازید:

همنشینی رنگ طوسی و آبی در مبلمان و دکوراسیون منزل

دکوراسیون آبی و سفید، یک چیدمان آرامش بخشچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<