میز تحریر کتابخانه دار، راهی برای زیبا سازی و سامان دادن به وسایل اضافی

چیدوپلاس 19 اردیبهشت 1400

در همه ی خانه ها مخصوصا خانه هایی که بچه ی کوچک یا نوجوان دارند، وجود یک میز تحریر برای انجام تکالیف درسی و یا مطالعه و کار ضروری است، همچنین وجود کمد، قفسه و یا کشوهایی جهت قرار دادن کتاب ها، وسایل، و دیگر لوازم مورد نیاز مهم به نظر می رسد. بنابراین خیلی از خانواده ها ترجیح می دهند از وسیله ای استفاده کنند که تلفیق و ترکیبی از این دو باشد. میز تحریر کتابخانه دار یک وسیله کاربردی برای اتاق است که مجموعه نیاز های فرزندان برای مطالعه، کار با کامپیوتر یا لپ تاپ، انجام تکالیف و غیره را بر طرف می کند. علاوه بر اینها طراحی میز تحریر کتابخانه دار می تواند به گونه ای باشد که کمترین فضای ممکن اشغال شود و محیط اتاق خواب به بهترین شکل ممکن بهینه سازی گردد. قیمت میز تحریر های کتابخانه دار از حدود 800 هزار تومان برای مدل های خیلی ساده شروع می شود و تا 5 میلیون تومان نیز بالا می رود.

ویژگی های یک میز تحریر کتابخانه دار مناسب

در هنگام انتخاب میز تحریر کتابخانه دار باید به این موارد دقت کنید: مهم ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که میز تحریر کتابخانه دار را برای چه سنی می خواهید، اینکه آیا فرزند شما کودک است، یا نوجوان در انتخاب مدل میز تحریر کتابخانه دار موثر خواهد بود. موضوع دیگری که در هنگام انتخاب باید آن را مد نظر قرار دهید متراژ اتاق خواب است. برای اتاق های کوچک از میز تحریر های کتابخانه داری استفاده کنید که طراحی ساده تری دارند و فضای کمتری را اشغال می کنند. نکته بعدی در انتخاب میز تحریر کتابخانه دار این است که فرزند شما چه استفاده ای از میز تحریر دارد و چه تعداد وسایلی را در قسمت کتابخانه و یا به طور کلی قفسه ها و کمد های این میز تحریر قرار می دهد.

از دیگر موارد مهم در هنگام خرید میز تحریر کتابخانه دار جنس و کیفیت آن است. برای ساخت میز تحریر کتابخانه دار معمولا از جنس چوب و یا ام دی اف استفاده می شود، متریال ام دی اف قیمت ارزان تر و کیفیت پایین تری دارد. مدل، رنگ و طرح میز تحریر کتابخانه دار هم موضوع مهم دیگری است که بستگی به سلیقه شما و فرزندتان خواهد داشت. معمولا پسر ها دوست دارند که میز تحریر کتابخانه دار شان از رنگ های تیره و سرد انتخاب شود و دختر خانم ها به رنگ های روشن و گرم علاقه بیشتری دارند.

میز تحریر کتابخانه دار نوجوان

نوجوان هایی که به مدرسه می روند بیشتر از سایرین به داشتن یک میز تحریر کتابخانه دار نیاز دارند. میز تحریر هایی که برای اتاق نوجوان ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای فضایی برای انجام کار هایی نظیر مطالعه، نوشتن تکالیف و غیره داشته باشد، این محل باید برای قرار دادن لپ تاپ یا کامپیوتر هم مناسب باشد، کشو برای قرار دادن وسایل کوچک و کمد برای قرار دادن وسایلی مانند کیف مدرسه، و همینطور کتابخانه چند طبقه برای قرار دادن کتاب های درسی و غیر درسی در میز تحریر کتابخانه دار نوجوان لازم و ضروری است.

مدل های میز تحریر کتابخانه دار

در مدل های ساده میز تحریر کتابخانه دار تنها از چند تکه چوب برای درست کردن آن استفاده می شود. این میز تحریر های کتابخانه دار از یک میز ساده تشکیل شده اند که در بالا و یا در دو طرف آن طبقه ها و یا شلف هایی نصب شده است که می توان بر روی آنها کتاب و وسایل دکوری چید. در مدل های دیگر نیز با بکارگیری ساده ترین طراحی ها و با استفاده از کمترین متریال، میز تحریر کتابخانه دار مدرنی طراحی شده است. برای مثال در بعضی از مدل ها یک طبقه کتابخانه در بالا و یک طبقه دیگر در قسمت زیر میز تحریر قرار می گیرد. در مدل های پیچیده تر ابعاد و ارتفاع میز تحریر کتابخانه دار بزرگ تر است، و چندین کشو و کمد بر روی آن وجود دارد. طراحی این میز های کتابخانه دار متفاوت بوده و حتی در بعضی از مدل ها محل مطالعه و محل قرار دادن لپ تاپ با هم دیگر فرق دارد.

میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار

بهترین جای قرار گیری میز تحریر کتابخانه دار

بهترین جای اتاق که می توان میز تحریر کتابخانه دار را قرار داد جایی در نزدیک پنجره است که نور کافی را برای انجام کار و مطالعه تامین نماید. همچنین بهتر است میز تحریر کتابخانه دار را کاملا به دیوار چسباند تا به لحاظ امنیت از آن مطمئن بود. پیشنهاد می شود میز تحریر کتابخانه دار را در نزدیکی در ورودی اتاق قرار ندهید تا احساس امنیت فرزندتان خدشه دار نشود. همچنین اگر اتاق خواب دارای فضای کمی بود می توان میز تحریر کتابخانه دار را در انتهای اتاق خواب قرار داد و به گونه ای آن را طراحی نمود که شبیه به بخشی از اتاق به نظر برسد.

میز کامپیوتر کتابخانه دار

همانند میز تحریر که دارای کتابخانه است، میز کامپیوتر کتابخانه دار نیز طراحی و ساخته شده است. این میزها برای کسانی مناسب است که کار اصلی شان با کامپیوتر انجام می شود و نیاز دارند که حین انجام کار با کاپپیوتر، به کتابها و وسایل دیگر شان نیز دسترسی داشته باشند. میز کامپیوتر کتابخانه دار دارای فضایی برای قرار دادن لپ تاپ، محلی برای قرار دادن کیس کامپیوتر، قفسه هایی برای گذاشتن کتاب ها، و کشو ها و کمد هایی برای قرار دادن لوازم است. این میز ها نیز دارای مدل های متنوعی هستند، در بعضی از آنها ساده ترین و مدرن ترین طراحی ها انجام شده و برای فضاهای کوچک مناسب هستند، اما در بعضی دیگر طراحی میز کامپیوتر کتابخانه دار قسمت های مختلفی را شامل می شود و ابعاد و اندازه بزرگ تری هم دارد.

کمد و میز تحریر دخترانه

همانگونه که در بالا گفته شد رنگ های مورد علاقه برای دختر ها رنگ هایی نظیر سفید، صورتی، و رنگ هایی از این دست هستند. در واقع باید گفت از نظر کارایی هیچ گونه تفاوتی بین کمد و میز تحریر دخترانه و پسرانه وجود ندارد و تنها چیزی که این دو را از هم متمایز می کند رنگ ها و تزیینات به کار رفته در آن است. دختر ها می توانند به سلیقه خودشان تزییناتی را بر روی کمد و میز تحریر خود به کار ببرند. برای مثال تغییر رنگ میز تحریر، استفاده از دستگیره های فانتزی برای کمد و کشو ها، قرار دادن وسایل تزیینی بر روی طبقات و همینطور میز تحریر، استفاده از صندلی با پارچه های دلخواه شان و غیره، لذت استفاده از کمد و میز تحریر را برای دختران افزایش می دهد.

میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار

ساخت میز تحریر کتابخانه دار

خوب است بدانید که خودتان هم می توانید یک میز تحریر های کتابخانه دار فوق العاده شیک و کاربردی برای فرزندتان درست کنید. برای ساختن میز تحریر کتابخانه دار، ابتدا فضای مورد نظر و امکانات مورد نیازتان را خوب بررسی کنید تا به یک مدل نهایی برسید، سپس می توانید کار ساخت آن را به یک نجار زبر دست واگذار کنید. در مدل های ساده تر می توانید میز و صندلی موجود را تبدیل به یک میز کتابخانه دار نمایید، در این حالت از مغازه های چوب فروشی و یا مغازه های ساخت کابینت، شلف های چوبی و یا ام دی اف تهیه کرده و به راحتی توسط بست های فلزی به بالای میز تحریر نصب نمایید. با رنگ آمیزی آن به رنگ های دلخواه یک میز تحریر کتابخانه دار عالی برای خود و یا فرزندتان تهیه کرده اید.

میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار
میز تحریر کتابخانه دار

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای انتخاب صندلی میز تحریر مناسب برای هر نوع دکوراسیون

مدل های شیک میز تحریر پسرانه برای سنین مختلفچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<