با کاغذ دیواری طرح آجر بدون دردسر نمای آجری را به خانه بیاورید

چیدوپلاس 10 مرداد 1400

یکی از مدل های کاغذ دیواری که کمتر به آن توجه می شود، کاغذ دیواری طرح آجر است. بیشتر افراد با شنیدن نام کاغذ دیواری به یاد طرح های گل و داماسک (کلاسیک) می افتند در حالیکه به وسیله یک کاغذ دیواری طرح آجر می توان تغییری جذاب در دکوراسیون خانه ایجاد نمود. در دنیای واقعی آجر ها شکل و رنگ مشخصی دارند و تفاوت های شان شامل نامنظمی ها و پستی و بلندی هایی است؛ همین تفاوت های اندک در طرح و رنگ آجر ها در ساخت کاغذ دیواری طرح آجر نیز به کار رفته است و شما می توانید کاغذ دیواری هایی با طرح آجر سفید، آجر های قرمز و قهوه ای و یا حتی آجر های قدیمی و رستیک پیدا کنید.

نحوه و مکان استفاده از کاغذ دیواری طرح آجر در خانه

معمولا از کاغذ دیواری طرح آجر برای پوشش تمامی دیوار ها استفاده نمی شود و تنها یک یا چند دیوار محدود برای این امر انتخاب می گردد. اگر تمام دیوار های خانه تان را با کاغذ دیواری طرح آجر آن هم آجر قرمز و قهوه ای پوشش دهید، فضای خانه تان بیش از حد کوچک و گرفته به نظر می رسد. اما اگر از این کاغذ دیواری در تلفیق با رنگ یا یک کاغذ دیواری ساده هماهنگ با آجرتان استفاده کنید، در آن صورت خانه ای با چیدمان شیک و ژورنالی خواهید داشت.

کاغذ دیواری طرح آجر به خاطر طرح جالب و چشمگیری که دارد با اولین نگاه مورد توجه قرار می گیرد، پس بهتر است در محلی از خانه استفاده شود که می خواهید به عنوان یک نقطه کانونی در نظر بگیرید. پیشنهاد بعدی برای دیوار مناسب کاغذ دیواری آجری، دیواری است که کمترین تمرکز چیدمان وسایل در نزدیکی آن قرار دارد. مثلا بخشی از خانه تان که تقریبا خالی است و نمی دانید با چه وسیله ای آن را پر کنید، برای نصب کاغذ دیواری طرح آجر مناسب خواهد بود. با این کاغذ دیواری و قرار دادن چند گلدان گل در جلوی آن یک فضای گرم و صمیمی را به وجود خواهید آورد.

دیوار پشت تلویزیون هم یکی از آن دیوار هایی است که برای کاغذ دیواری طرح آجر بسیار مناسب به نظر می رسد. این دیوار به دلیل قرار گیری تلویزیون در جلوی خود بسیار در معرض دید خواهد بود و برای این کار گزینه ای عالی است. مورد بعدی دیوار شومینه است. دیواری که شومینه بر روی آن قرار دارد می تواند تماما با کاغذ دیواری طرح آجر پوشش داده شود. به طور کلی دیوار هایی که وزن چیدمان بر روی آنها قرار دارد (مانند دیوار تلویزیون، دیوار پشت کاناپه، دیوار شومینه، دیوار پشت تخت خواب، دیوار پشت کتابخانه) بهترین محل برای نصب کاغذ دیواری طرح آجر هستند.

کاغذ دیواری طرح آجر قرمز یا قهوه ای

این طرح کاغذ دیواری فضای خانه را گرم و دلنشین می کند. شبیه همان فضایی که در گذشته و در حیاط خانه پدر بزرگ و مادر بزرگ هایمان به خاطر داریم. چنین فضای دوست داشتنی را می توان با ترکیب کاغذ دیواری طرح آجر به علاوه یک مدل کاغذ دیواری ساده کرم رنگ ایجاد نمود. قرار دادن گلدان ها و گیاه های سبز آپارتمانی در جلوی این دیوار های کاغذ دیواری شده به زیبایی هر چه بیشتر آنها کمک خواهد کرد. رنگ بندی کاغذ دیواری های طرح آجر قهوه ای نیز مختلف است و تقریبا تا ده مدل رنگ بندی و همینطور طرح بندی که در محدوده قرمز و قهوه ای قرار می گیرند، را شامل می شود. در بعضی از مدل های کاغذ دیواری آجر قهوه ای تمامی آجر ها یک رنگ هستند و در بعضی دیگر از چند تم رنگی در محدوده قهوه ای و قرمز و کرم، استفاده شده است که نمایی قدیمی و تقریبا کهنه پیدا کرده است.

اگر در خانه تان از کاغذ دیواری طرح آجر قرمز و یا قهوه ای استفاده کرده اید بهتر است مبلمان تان را به رنگ کرم به همراه قهوه ای های روشن و نارنجی برای کوسن ها انتخاب کنید تا فضای گرم خانه حفظ شود. رنگ سبز تیره نیز در کنار دیواری با کاغذ دیواری طرح آجر قهوه ای زیبا خواهد شد. استفاده از وسایل چوبی فضای نوستالژیک و حس دل پذیری و طبیعی بودن کاغذ دیواری طرح آجر قهوه ای را افزایش خواهد داد.

کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر

کاغذ دیواری طرح آجر سفید

این مدل کاغذ دیواری هم بسیار شیک و زیباست و فضای ساده و بی آلایشی را در خانه به وجود می آورد. از کاغذ دیواری طرح آجر سفید به خاطر رنگ روشن آن در قسمت های بیشتری از خانه می توان استفاده کرد و دیوار های بیشتری را به این کاغذ دیواری اختصاص داد. زیرا تاثیری در گرفته و کوچک شدن فضا ندارد. پس اگر خانه تان کوچک است به راحتی از کاغذ دیواری طرح آجر سفید استفاده کنید. کاغذ دیواری طرح آجر سفید را حتی در اتاق خواب و راهرو ها نیز می توان به کار برد.

برای انتخاب رنگ مبلمان متناسب با کاغذ دیواری آجر سفید به سراغ هر رنگی که دوست دارید می توانید بروید و دست تان برای انتخاب رنگ ها باز خواهد بود. البته استفاده از مبلمان چوبی مخصوصا رنگ قهوه ای روشن و رنگ چوب به همراه روکش سفید و یا کرم رنگ، پیشنهاد خوبی در این باره است، هر چند که رنگ های گروه گرم و همینطور رنگ های سرد مانند آبی ها و سبز ها نیز در برابر دیواری با کاغذ دیواری طرح آجر سفید عالی خواهند بود. مبلمان راحتی سبز تیره که در کنار آن چند گلدان گیاه آپارتمانی سبز و تازه قرار داده شده است نیز یک پیشنهاد ویژه خواهد بود.

brick wallpaper 13
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر
brick wallpaper 12
کاغذ دیواری طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر

نورپردازی برای دیواری با کاغذ دیواری طرح آجر

اینکه کاغذ دیواری طرح آجر سفید انتخاب کرده اید یا آجر قهوه ای مهم نیست، مهم نورپردازی درست آن است. برای اینکه جلوه کاغذ دیواری تان بیشتر شود و دکوراسیون خانه تان زیبا تر به نظر برسد، حتما از چراغ های دیواری استفاده کنید. این نور ها باعث می شوند تا دیوار آجری بهتر و طبیعی تر به نظر برسد. نورپردازی هم توسط چراغ های دیوار کوب با لامپ های هالوژنی و یا ساده و هم به وسیله لامپ های هالوژن که در کنار های سقف و نزدیک دیوار نصب می شوند، و هم به وسیله نورهای مخفی که دور تا دور دیوار ها قرار می گیرند، ایجاد می گردد.

انتخاب و قیمت کاغذ دیواری طرح آجر

اگر قصد خرید این مدل کاغذ دیواری را دارید بهتر است جنس با کیفیت آن را انتخاب کنید. ممکن است مجبور باشید هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما هر چند کاغذ دیواری با کیفیت تر باشد به این معناست که هم طرح آجر های چاپ شده بر روی آن طبیعی تر است و هم ضخامت آن بیشتر و در نتیجه با دوام تر خواهد بود. در هنگام خرید این مدل کاغذ دیواری با حدود بیش از ۵۰ مدل کاغذ دیواری طرح آجر مواجه می شوید که حتما یکی از آنها مطابق با سلیقه شما خواهد بود. قیمت این کاغذ دیواری ها نیز بر اساس ایرانی یا خارجی بودن و هیمنطور کیفیت محصول و ساده یا طرح برجسته بودن آن متفاوت خواهد بود. برای خرید کاغذ دیواری طرح آجر باید هزینه ای در محدوده ۱۸۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنید که در واقع بیشترین قیمت مربوط به کاغذ دیواری های طرح آجر برجسته است.

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاغذ دیواری طرح چوب راهی برای تحول در دکوراسیون خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<