مدل روتختی عروس در یک اتاق خواب رمانتیک

چیدوپلاس ۱۷ تیر ۱۳۹۷

روتختی یکی از مهمترین وسایل در اتاق خواب است که بخش عظیمی از دید بصری را به هنگام ورود به اتاق خواب می‌گیرد و تاثیر زیادی در دکوراسیون فضا دارد و این موضوع می‌تواند نشانگر اهمیت خرید آن باشد. خرید رو تختی به خصوص برای تازه عروسان که برای جهیزیه خود می‌خواهند خرید کنند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. روتختی ها در طرح ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد اما اینکه کدام یک از این مدل ها مناسب جهیزیه شما است را با می توانید با بررسی جنس ها و طرح های متفاوت آن متوجه شوید.

  • ساتن : یکی از پرطرفدارترین مدل های روتختی عروس، روتختی هایی از جنس پارچه ساتن می باشد. این مدل که معمولا با تور و پولک دوزی و دیگر تزیینات همراه است، شاید انتخاب زیبایی برای اتاق خواب عروس باشد اما یک روتختی همیشگی نیست و علت آن راحت نبودن خواب و استراحت در آنها می باشد. با این حال روتختی های پارچه ساتن در طرح های مختلف و رنگ‌های متفاوتی وجود دارد و قالب رنگ‌های آن ها نیز رنگ های روشن و یا پاستلی است.
  • نخی : روتختی هایی با جنس پارچه های نخی و پلی استر می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده دایم باشد. این پارچه ها بسیار راحت و لطیف هستند و در طرح های جذاب و زیبایی نیز تولید می شوند.
  • ابریشمی : اگر می‌خواهید جنس پارچه روتختی شما در عین زیبایی و شیک بودن راحت هم باشد ما به شما استفاده از پارچه های ابریشمی را به عنوان رو تختی توصیه می کنیم، این نوع پارچه اگر چه قیمت بالایی برای خرید دارد ولی بسیار لوکس و زیبا به نظر می رسد و برای استفاده دائم نیز مناسب است.
  • کتان : در کنار رو تختی های نخی، رو تختی های دیگری از جنس پارچه های کتان و الیاف طبیعی هم وجود دارد که به خاطر جنس کلفت تری که دارند انتخاب مناسبی برای فصل سرما هستند.
    قیمت های رو تختی ها، از پلی استر که ارزانترین و پارچه های ساتن و ابریشمی که گرانترین هستند، متغییر می باشد.

نکته دیگر به غیر از موضوع راحتی و هزینه در انتخاب نوع رو تختی، کیفیت، نرمی و میزان چروک نشدن آن می باشد، پارچه هایی که به سادگی چروک می شوند می‌تواند شکل و شمایل روتختی شما را به هم بزند و از این جهت ایجاد مشکل بکند و نکته آخر در انتخاب جنس پارچه روتختی بحث ایمنی و سلامت آن می باشد از آنجایی که پارچه روتختی به طور مستقیم با پوست بدن در ارتباط است پس بهتر است از یک جنس نرم که لطافت پوست را از بین نمی‌برد استفاده کرد، همچنین بسیاری از پارچه ها می تواند باعث ایجاد آلرژی در افراد مختلف می‌شود؛ به طور مثال در پارچه های پلی استر از نوع رزین استفاده شده که می تواند حساسیت زا باشد. پارچه های پشمی نیز می تواند این خاصیت را داشته باشد و حساسیت های ریوی و پوستی ایجاد بکند.

برای انتخاب رنگ روتختی تنها لازم است به یک نکته توجه کنید؛ رنگ روتختی شما بهتر است با رنگ و طرح پرده هماهنگی داشته باشد، این موضوع باعث می‌شود دکوراسیون شما اصولی تر به چشم می‌آید و این هماهنگی توازن بصری به فضای اتاق خواب شما می دهد. به طور کلی توصیه می‌شود برای اتاق خواب از رنگ های روشن استفاده شود اما اگر می خواهید فضای مدرن تر را در اتاق خواب خود داشته باشید می‌توانید از رنگ های متفاوتی بهره بگیرید، به شرط آنکه دچار بی نظمی در فضا نشوید، همواره سعی کنید توازن بصری را در هر محیطی حفظ کنید تا آن فضا چشمگیرتر به نظر برسد.

و در آخر قبل از خرید هر نوع جنس و رنگی از رو تختی، به اندازه های تخت و تشک خود توجه کنید و با توجه به آنها اقدام به خرید آن کنید .

 

مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس
مدل روتختی عروس

خانه ایده آل خود را بسازید:

روتختی مدرن یا کلاسیک؟ کدام برای منزلم مناسب است؟

ویدیو: راهنمای خرید تخت دو نفره و مدل های مختلف آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید