ایده و عکس تخت دو طبقه برای بچه ها در اتاقی رنگارنگ و جذاب

چیدوپلاس 18 دی 1399

خیلی از خانواده ها با مشکل کمبود جا برای قرار دادن وسایل اتاق کودک خود مواجه هستند. این مشکل زمانی بیشتر می شود که دو بچه همسن و سال و یا دو قلو داشته باشند و خانه شان دارای یک اتاق برای هر دو کودک باشد. حالا اگر این اتاق کوچک هم باشد که دیگر همه چیز کمی پیچیده می شود. اما نگران نباشید چون با وجود تخت خواب دو طبقه مشکلات تان تا حد زیادی بر طرف خواهد شد. تخت خواب های دو طبقه بچگانه با رنگ ها و طرح های متنوع و جذاب برای اتاق های کودک در فروشگاه ها موجود است و می توانید یکی از آنها را با توجه به سلیقه کودکان تان تهیه نمایید یا اینکه یک طرح را انتخاب کنید و آن را به صورت سفارشی برای فرزندانتان بسازید.

مزایای تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

امروزه تخت خواب های دو طبقه با آن تخت های دو طبقه قدیمی بسیار متفاوت است. تخت های قدیمی زیاد مطمئن نبودند و موقع خوابیدن بر روی آنها همیشه این ترس وجود داشت که آیا چارچوب های آن به اندازه کافی محکم هستند؟ همچنین موقع خوابیدن بر روی تخت خواب دو طبقه و در هنگام غلت زدن همیشه صداها و لرزش هایی ایجاد می شد و افراد فکر می کردند الان است که تخت از هم فرو ریزد. در تخت های فلزی که صداهای چارچوب ها در هنگام تکان خوردن بیشتر هم بود. اما تخت های دو طبقه جدید بسیار محکم تر و مقاوم تر ساخته می شوند و دیگر نگرانی از این بابت وجود ندارد. این تخت ها کاملا کم جا هستند و انواع فلزی آن با ستون هایی کاملا محکم و اتصالات و نگهدارنده های استاندارد ساخته می شوند و امنیت را برای کودک شما به ارمغان می آورند. طبقه دوم این تخت ها دارای نرده های محافظ است که از پرت شدن کودک به پایین جلوگیری می کند. پس از این بابت نیز نگرانی نداشته باشید. برای اتاق های کوچک، انواع فلزی تخت های دو طبقه بهترین گزینه به شمار می روند. این تخت های فلزی با کمترین تزیینات اضافی، شکلی ساده و در عین حال زیبا دارند که با قرار دادن رو تختی های رنگارنگ و جذاب، ظاهری بسیار زیبا پیدا خواهند کرد.

همانگونه که گفته شد مهم ترین ویژگی و مزیت تخت خواب های دو طبقه برای کودکان استفاده بهینه از فضای محدود اتاق است. همچنین بعضی از این تخت خواب ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که دارای کشوهایی در زیر طبقه اول هستند. در این کشوها می توانید لباس ها و وسایل دیگر کودکان را در آنها قرار دهید. همچنین تخت خواب های دو طبقه برای کودکان با تزیینات و رنگ هایی متناسب با سن کودک ساخته می شوند. با انتخاب طرح ها و رنگ های شاد کودکان تان را خوشحال کنید و مهم تر از همه اینکه با انتخاب این تخت ها برای هر دو کودک به صورت کاملا مساوی هزینه کرده اید.

باید گفت تخت خواب دو طبقه فقط برای دو کودک نیست. بعضی از تخت خواب های دو طبقه به این شکل ساخته می شوند که طبقه اول یک فضای بازی کوچک برای کودک است و طبقه دوم تخت خواب برای خوابیدن او قرار دارد. این مدل از تخت های دو طبقه هم برای اتاق های کوچک بسیار مناسب هستند. در اتاق هایی که فضای کافی برای بازی بچه را ندارند، این تخت ها یک مکان کوچک و خصوصی برای کودک فراهم می کند. طبقه اول به صورت نیمه باز طراحی و ساخته می شود و والدین می توانند کودک خود را در حین بازی تماشا کنند.

برخی دیگر از تخت خواب های دو طبقه به صورت یک تخت و یک فضای دارای کمد و کشو جهت قرار دادن وسایل ساخته می شوند. در این نوع تخت ها هم طبقه اول به عنوان فضای ذخیره وسایل و طبقه دوم به تخت خواب اختصاص دارد. مزیت این مدل تخت خواب دو طبقه آن است که اگر اتاق دارای کمد دیواری نبود، نیازی نیست یک کمد جداگانه در گوشه ای از اتاق قرار داده شود و فضای اتاق را محدود کند. کودک می تواند اسباب بازی ها و کتاب هایش را با سلیقه خود در فضای زیر تخت خوابش بچیند.

عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه
عکس تخت دو طبقه

مشکلات تخت خواب دو طبقه بچگانه

یکی از مشکلاتی که این تخت ها برای خانواده هایی که دو کودک دارند، به وجود می آورند این است که احتمالا تا مدت زمان زیادی بین دو کودک برای اینکه کدام یک در بالا و کدام یک در پایین بخوابند، درگیری ایجاد خواهد شد. احتمالا خوابیدن در طبقه دوم تخت خواب جذاب تر است و هر کدام از بچه ها دوست دارند این فضا را مال خود کنند. خیلی از خانواده ها به خاطر همین مشکل ساده ترجیح می دهند تخت خواب های معمولی برای بچه های شان تهیه کنند.

مشکل دیگری که تخت خواب های دو طبقه برای بچه های کوچک ایجاد می کند، آن است که در هنگام شب که کودک برای دستشویی رفتن بیدار می شود ممکن است در حالت خواب و بیدار به خوبی و راحتی نتواند از تخت پایین بیاید و خدای ناکرده از پله ها بیوفتد. البته امروزه برای حل این مشکل بعضی از سازندگان، نردبان تخت خواب های دو طبقه را به صورت پلکان می سازند تا پایین امدن از آن بسیار راحت، امن و بی دردسر باشد. بهتر است کودک بزرگتر در طبقه دوم بخوابد تا احتمال بروز این مشکل کمتر شود.

مشکل احتمالی دیگر کیفیت پایین مواد به کار رفته در ساخت تخت دو طبقه است. در هنگام خرید این تخت ها بهتر است از شرکت های معتبر که کیفیت کارشان تضمین شده است خرید کنید. اگر کیفیت ام دی اف و یا فلز و همینطور اتصالات تخت در حد مناسب و استاندارد نباشد، عمر مفید تخت خواب پایین می آید و ممکن است برای کودکان خطرآفرین باشد. همچنین در هنگام خرید از محکم بودن گارد طبقه بالای تخت اطمینان حاصل کنید. زیرا همین گارد از کودک شما به میزان زیادی محافظت خواهد کرد.

اندازه و قیمت تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

ابعاد استاندارد برای تخت خواب دو طبقه کودک: طول تخت خواب 200- 190 سانتی متر و عرض آن 90 سانتی متر است. فاصله تخت طبقه اول با طبقه دوم چیزی در حدود 88 سانتی متر و ارتفاع کلی تخت خواب دو طبقه کودک 140 سانتی متر است. جهت ایمنی بیشتر ارتفاع تخت خواب دو طبقه مخصوص کودک، حدود 30 سانتی متر کمتر از حد استاندارد انتخاب می شود. اگر این تخت دارای دو کشو در زیر طبقه اول باشد، ارتفاع هر کشو 25 سانتی متر خواهد بود. همانطور که گفته شد این اندازه ها، ابعاد استاندارد بوده اما می تواند طبق سفارش مشتری تغییر کند. برای پیدا کردن اندازه مناسب جهت ساخت تخت خواب دو طبقه، علاوه بر در نظر گرفتن قد و وزن کودک، ابعاد اتاق نیز تعیین کننده است. معمولا بهترین ابعاد اتاق که می توان به راحتی تخت دو طبقه را در آن قرار داد، 6 متر مربع است. با وجود این ابعاد خیال تان از بابت قرار گیری تخت و نداشتن هیچ گونه مزاحمتی برای سایر وسایل راحت خواهد بود.

قیمت تخت خواب های چوبی دو طبقه بچگانه از حدود 3 میلیون تومان برای تخت های ساده (بدون طراحی و تزیینات خاص) شروع شده و تا 5 میلیون تومان برای تخت هایی با کیفیت و تزیینات بیشتر ادامه پیدا می کند. البته تخت خواب های دو طبقه با طراحی های ویژه و پر کار با تزیینات اضافی مانند سرسره و یا مدل های ویژه مانند قصر های کارتونی و کشتی و غیره قیمت هایی به مراتب بالاتر خواهند داشت. این قیمت ها تا حدود 50 میلیون تومان نیز بالا خواهد رفت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای خرید و مدل تخت خواب دو طبقه نوجوان دختر و پسر

دکوراسیون اتاق خواب برای دو کودک، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<