راهنمای خرید و مدل تخت خواب دو طبقه نوجوان دختر و پسر

چیدوپلاس 17 دی 1399 ،

در سال های اخیر تخت خواب های مخصوص کودکان و نوجوانان تغییرات زیادی با گذشته کرده است. در گذشته اتاق نوجوان دارای یک تخت خواب معمولی و یک میز تحریر به صورت جداگانه بود. کمد و کتابخانه و غیره هم هر کدام جای مخصوص خود را در اتاق داشتند. اما امروزه مدل های جدیدی از تخت خواب با کاربردهای چند گانه ساخته و در بازار عرضه می شود. این تخت خواب ها دو طبقه بوده و به صورت همزمان دارای تخت خواب و یک فضای کاربردی در طبقه اول هستند. هر چند که تخت خواب های دو طبقه نوجوان شامل دو تخت و بدون فضای کاربردی هم همیشه ساخته می شده است.

عموما تخت خواب های دو طبقه برای اتاق هایی خریداری می شود که متراژ کوچکی دارند و جایی برای قرار دادن دو تخت خواب و همینطور باقی وسایل و لوازم مانند میز تحریر و کتابخانه وجود ندارد. در واقع می توان گفت بهترین دلیل خرید تخت خواب دو طبقه برای مدیریت فضای محدود و بهینه کرده چیدمان اتاق خواب نوجوان است. برای همه خانواده ها امکان سکونت در خانه هایی با تعداد اتاق خواب های زیاد و به تعداد فرزندان وجود ندارد و همین موضوع طراحان را بر این داشته است تا این تخت خواب های دو طبقه را برای نوجوانان طراحی کنند.

در گذشته تخت خواب های دو طبقه به گونه ای طراحی و ساخته می شدند که صرفا دارای دو طبقه بودند و یک نردبان که برای بالا رفتن و رسیدن به طبقه دوم تخت بود. اما در حال حاضر علاوه بر مدل های قدیمی، مدل های جدیدی از تخت خواب های دو طبقه ساخته می شوند که دارای دو تخت و همینطور امکانات دیگری نظیر کتابخانه یا کمد هستند. تفاوت تخت خواب های دو طبقه کودکان و نوجوانان در این است که برای کودکان فضاهای کاربردی بیشتر برای بازی و قرار دادن اسباب بازی ها ساخته می شوند اما برای نوجوانان دانش آموز این فضاهای کاربردی جهت قرار گرفتن کتاب های درسی و وسایل مربوط به مدرسه طراحی و ساخته شده اند. برخی از این تخت خواب های دو طبقه به گونه ای طراحی می شوند که علاوه بر داشتن کتابخانه، یک میز تحریر کوچک نیز با خود به همراه دارند.

تخت خواب دو طبقه نوجوان با میز تحریر

مدل ها و طرح های بسیار متنوعی از تخت خواب های دو طبقه همراه با میز تحریر وجود دارد. این تخت خواب ها عموما به این شکل ساخته می شوند که یک فضای باز دارای میز تحریر در پایین و تخت خواب در بالا قرار می گیرد. شاید خیلی از خانواده ها تصور کنند که این میز تحریر فقط جنبه زیبایی دارد و استفاده چندانی از آن نمی توان کرد. اما باید گفت میز تحریر به گونه ای ساخته می شود که کاملا قابل استفاده است و تمام نیازهای نوجوان را در این بار پاسخ می گوید به طوری که نوجوان می تواند بر روی آن درس بخواند و کامپیوتر یا لپ تاپش را بر روی آن قرار دهد. همچنین در همان فضا و کنار میز، کتابخانه کوچکی هم قرار می گیرد.

برای تخت خواب های دو طبقه که مخصوص دو نفر است، معمولا میز تحریر در کنار تخت و چسبیده به آن ساخته می شود. البته طرح های متفاوتی در این باره وجود دارد و هر طراح ایده مخصوص خود را پیاده می کند. همانگونه که ذکر شد مزیت مهم این تخت خواب های دو طبقه با امکانات کاربردی این است که فضای محدودی را در اتاق اشغال می کنند و دو نوجوان به راحتی می توانند در یک اتاق کوچک به خواب و فعالیت خود بپردازند.

مدل تخت دو طبقه نوجوان
مدل تخت دو طبقه نوجوان
مدل تخت دو طبقه نوجوان

تخت خواب دو طبقه نوجوان مدل دخترانه

تفاوت مدل های دخترانه و پسرانه تخت خواب های دو طبقه عموما به رنگ آنها بر می گردد. دختر خانوم ها بیشتر به رنگ های گرم و روشن علاقه دارند و این رنگ ها را برای دکوراسیون اتاق خود انتخاب می کنند. برای نوجوانان دیگر دوره شخصیت های کارتونی و شاهزاده های دنیای انیمیشن ها گذشته و بیشتر دختران نوجوان می دانند که در دوره حساسی به سر می برند و نوجوانی دروازه ورود به دنیای جدیدی برای شان خواهد بود. پس توصیه می شود برای دختر خانوم های نوجوان از تخت خواب های دو طبقه با تزیینات ساده و رنگ های لطیف و ملایم مطابق با سلیقه شان انتخاب کرد.

مدل تخت دو طبقه نوجوان
مدل تخت دو طبقه نوجوان
مدل تخت دو طبقه نوجوان

در مرحله بعد نوجوان می تواند تزیینات دلخواه اش را بر روی تخت خواب خود اعمال کند. برای مثال انتخاب رو تختی هایی با طرح دلخواه و یا چسباندن استیکر هایی با طرح ها مختلف بر روی تخت خواب. تمام اینها بستگی به سلیقه دختر خانوم دارد و نباید او را مجبور به استفاده از رنگ یا تزییناتی کرد که مورد علاقه اش نیست. مثلا اگر دختری به رنگ آبی علاقه داشت نباید او را به این دلیل که آبی رنگی پسرانه است، از داشتن تخت خوابی به این رنگ منع کرد. اما به طور کلی رنگ هایی مانند سفید و صورتی، بنفش، قرمز، نارنجی و رنگ های دیگری از این دست برای تخت خواب دو طبقه نوجوان دختر مناسب است.

تخت خواب دو طبقه نوجوان مدل پسرانه

خیلی از پسرها به ماشین و فوتبال علاقه دارند. اگر می خواهید تخت خواب دو طبقه برای پسران نوجوان تان خریداری کنید حتما علایق آنها را در نظر بگیرید و در انتخاب، نظر آنها را در اولویت قرار دهید. در صورتیکه قصد خرید تخت خواب دو طبقه ساده ای را دارید، حتما از رو تختی هایی استفاده کنید که طرح هایی مطابق میل پسرانتان داشته باشد. برای مثال اگر اهل فوتبال هستند، خریدن یک تخت دو طبقه به رنگ چوب روشن و رو تختی هایی سبز به همراه بالشتک و کوسن هایی به شکل توپ فوتبال، حال و هوای فوتبالی در اتاق ایجاد می کند. اگر می خواهید تخت دو طبقه به همراه میز تحریر بخرید، ترکیب رنگی سرمه و سفید برای این کار مناسب است.

مدل تخت دو طبقه نوجوان
مدل تخت دو طبقه نوجوان
مدل تخت دو طبقه نوجوان
bunk-bed-for-teens 10
bunk-bed-for-teens 11
bunk-bed-for-teens 12

قیمت تخت خواب دو طبقه نوجوان

قیمت گذاری تخت خواب دو طبقه برای نوجوان با توجه به طراحی آن انجام می گیرید. هر چه طراحی تخت دو طبقه ساده تر باشد بدیهی است که قیمت آن هم کمتر خواهد بود. اگر تخت خواب همراه با امکانات دیگر نظیر میز تحریر و کتابخانه باشد، قیمت بالاتر خواهد رفت. تخت خواب دو طبقه ساده به شکل یک تخت در بالا و یک تخت در پایین بدون هیچ امکانات اضافی، قیمتی در حدود 4 میلیون تومان دارد. تخت خواب های دو طبقه با یک میز تحریر و صندلی و کشو و یا کتابخانه کوچک بین 12 تا 20 میلیون تومان و تخت خواب های دو طبقه ای که تزیینات ویژه و منحصر به فرد دارند از 20 تا 40 میلیون تومان فروخته می شوند.

نکاتی که باید در خرید تخت خواب دو طبقه نوجوان در نظر داشت

مهم ترین موضوعی که باید در هنگام خرید مورد بررسی قرار گیرد، جنس ام دی اف به کار رفته و دوام اتصالات مورد استفاده در تخت خواب است. همچنین تمیزی کار و کیفیت آن اهمیت بالایی دارد. حتما در هنگام خرید گوشه ها و برش های تخت را بررسی نمایید. محکم بودن و کیفیت نردبان تخت هم بسیار مهم است و از بررسی آن نباید غافل بود. اگر قصد خرید تخت خواب دو طبقه فلزی را دارید حتما نقاط جوش خوردگی را نگاه کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. همچنین تخت خواب دو طبقه را حتما از شرکتی خریداری کنید که گارانتی معتبر را در کنار محصول شان ارائه دهند. به این ترتیب با خاطر آسوده تری خرید خود را انجام می دهید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون اتاق خواب برای دو کودک، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<