بهترین مارک جارو برقی ماشین یا جاروبرقی ۱۲ ولتی

چیدوپلاس 17 مهر 1400

نظافت داخل خودرو کار زمان گیری است و بعضی مواقع هم پیش می آید که تجهیزات لازم برای آن در دسترس نیست و این موضوع کار را سخت تر می کند. یکی از این وسایل و تجهیزات که بخش عمده ای از نظافت داخل خودرو را انجام می دهد جارو برقی است. برای استفاده از جاروبرقی یک راه حل آن است که جاروبرقی خانگی را از داخل خانه به پارکینگ آورده و کار نظافت را انجام دهیم. اما این کار سخت خواهد بود زیرا جاروبرقی سنگین است و حمل و جابجایی آن برای افراد مشکل است، به علاوه اینکه اگر ماشین در کوچه پارک شده باشد و یا آنکه در هنگام سفر به جاروبرقی نیاز پیدا شود، امکان استفاده از جاروبرقی های معمولی وجود ندارد. اینجاست که جاروبرقی ماشین به عنوان راه حل این کار به کمک خواهد آمد.

یک جاروبرقی مناسب برای ماشین باید ابعاد و اندازه مناسبی هم داشته باشد. ماشین فضای نسبتا کوچکی را در اختیار دارد و تمیز کردن بخش هایی از آن به دلیل در دسترس نبودن، جاروی ویژه ای می خواهد. بعضی از بخش ها مانند زیر صندلی ها، اطراف آنها و قسمت های دیگر به آسانی تمیز نمی شوند و یک جاروبرقی ماشین باید به اندازه ای باشد که بتواند آن بخش ها را به خوبی تمیز کند. موضوع دیگر در مورد یک جاروبرقی ماشین مناسب آن است که قدرت مکش آن به حدی باشد که تمامی ذرات و اجسام ریز را از لا به لای صندلی ها و درز ها و گوشه ها بیرون بکشد. موضوع دیگر در مورد جاروبرقی مناسب برای ماشین آن است که دارای سری های مختلف برای نظافت قسمت های مختلف ماشین باشد. مثلا سری پارویی برای کف ماشین، سری باریک و نازل مانند برای درز ها و شکاف های بین صندلی ها و اطراف آنها و غیره. قسمت داخلی ماشین ریزه کاری ها و جزییات زیادی دارد. از داشبورد و قسمت های مختلف بر روی آن گرفته تا دستگیره و قسمت عقب ماشین همگی دارای بخش هایی هستند که آلودگی ها و ذرات و گرد و خاک بر روی آنها قرار می گیرند. پس جاروبرقی ماشین باید سری مناسب برای تمیز کردن این قسمت های کوچک و باریک را داشته باشد.

ویژگی های جاروبرقی ماشین

جاروبرقی ماشین معمولا به دو شکل شارژی و معمولی (با سیم برق) ساخته می شوند. هر کدام از این دو نوع مزایایی دارند. مثلا مزیت جاروبرقی ماشین که قابلیت اتصال به برق را دارد این است که می توان برای مدت طولانی تری از آن استفاده نمود. اگر کار نظافت ماشین چند ساعت هم طول بکشد و یا آنکه بخواهید چند ماشین را تمیز کنید، با خیال راحت می توان از این جاروبرقی ماشین استفاده نمود. اما مزیت جاروبرقی ماشین شارژی هم آن است که در محیط هایی که دسترسی به برق وجود ندارد می توان به خوبی از جاروبرقی ماشین استفاده کرد. هر چند که جاروبرقی ماشین شارژی باید در شارژ قرار گیرد تا پس از شارژ کامل بتوان از آن استفاده نمود. جاروبرقی ماشین دارای مخزن جمع آوری زباله است و این مخزن فاقد کیسه یا پاکت برای آشغال ها است. به این معنی که در صورت پر شدن مخزن باید آن را با دست تخلیه کنید. برای جاروبرقی ماشین بهتر است نوعی را انتخاب کنید که اندازه کوچک تری داشته و بتوانید به راحتی آن را در صندوق عقب ماشین قرار دهید و جای زیادی را هم اشغال نکند.

جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین

جاروبرقی فندکی ماشین

یک مدل جاروبرقی مناسب برای ماشین مدل فندکی است که می تواند با استفاده از برق ماشین روشن شده و به کار گرفته شود. در واقع قسمت فندک ماشین همان منبع تغذیه جاروبرقی ماشین است و این موضوع کمک می کند تا دیگر به شارژ جاروبرقی نیاز نداشته باشید. به جاروبرقی فندکی ماشین، جاروبرقی ۱۲ ولتی هم می گویند زیرا برق ماشین انرژی در حدود ۱۲ ولت را داراست و جاروبرقی ماشین نیز با هم میزان به کار می افتد. جاروبرقی فندکی و یا جاروبرقی ۱۲ ولتی معمولا دارای سیم بلندی است تا بتوان به قسمت های مختلف ماشین سرک کشید و کار نظافت را به راحتی انجام داد.

جاروبرقی ۱۲ ولتی ماشین در حدود ۰٫۵ تا ۰٫۶ کیلوگرم وزن دارد و طول آن چیزی در حدود ۳۵ سانتی متر است. قدرت موتور آن ۱۰۰ وات و ولتاژ مورد نیاز برای به کار افتادن آن ۱۲ ولت است. معمولا ۲ سری مختلف برای تمیز کردن قسمت های متفاوت ماشین برای این جاروبرقی ها در نظر می گیرند و به همراه جاروبرقی اصلی ارائه می دهند. قدرت موتور ۱۰۰ وات برای تمیز کردن و جمع آوری زباله های ریز مانند خرده نان، پوست تخمه، سنگ ریزه ها، گرد و خاک و موارد این چنینی کافی بوده و این جاروبرقی ماشین می تواند به خوبی از عهده کار برآید.

مزایای جاروبرقی فندکی یا جاروبرقی ۱۲ ولتی

یکی از مهم ترین مزیت های این جاروبرقی ها قیمت مناسب آنها در مقایسه با سایر جاروبرقی های شارژی است. مزیت دیگر این جاروبرقی نوع طراحی آن است. جاروبرقی های فندکی ماشین به دلیل آنکه درست به همین منظور ساخته شده اند، تمامی ویژگی های لازم برای یک نظافت کامل ماشین را دارند و ابعاد کوچک و جمع و جور آنها هم به گونه ای است که می توانند به قسمت های سخت تر ماشین دسترسی پیدا کند. این جاروبرقی ها سبک هستند و همانطور که گفته شد کوچک اند. پس به راحتی در صندوق عقب ماشین قرار می گیرند. اما مزیت دیگر آنها این است که منبع تغذیه شان همان ماشین بوده و به برق دیگری برای کار کردن نیاز ندارند. پس هر زمان و هر کجا که بخواهید می توانید از آنها استفاده کنید.

بهترین مارک جاروبرقی ماشین

  • جاروبرقی ماشین پارس خزر

این جاروبرقی به قیمت حدودی ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. یک جاروبرقی پر قدرت بوده، قابلیت تمیز کردن آب و خاک را دارد، دارای فیلتر قابل شستشو است، مجهز به فیش فندکی بوده و از برق ماشین برای روشن کردن آن می توان استفاده کرد. از دیگر ویژگی های این جاروبرقی به سیم بلند جهت سهولت در استفاده، کیف مخصوص نگهداری، گوشه پاک کن و لوله خرطومی مخصوص می توان اشاره نمود.

  • جاروبرقی فندکی دوو

این جاروبرقی دارای قدرت مکش ۱۵۰ وات، قدرت موتور ۹۶ وات و طول سیم ۴ متر است. به همراه این جاروبرقی دو عدد برس و یک لوله پلاستیکی جهت تمیز کردن شیار ها و قسمت های سخت تر ماشین ارائه می شود. مخزن نگهداری زباله در این جاروبرقی قابل جدا شدن است و به صورت دستی تخلیه می شود. دکمه روشن و خاموش دستگاه نیز بر روی دسته آن تعبیه شده است. قیمت این جاروبرقی ماشین در حدود ۸۲۰ هزار تومان است.

  • جاروبرقی ماشین بلک اند دکر

این جاروبرقی به قیمت حدودی ۷۵۰ هزار تومان به فروش می رسد. ویژگی های این جاروبرقی ماشین عبارتند از: قابلیت اتصال به خروجی ۱۲ ولتی فندک ماشین، مجهز به سیستم فیلتراسیون دوگانه، دارای سیم ۵ متری، دارای ۴ سری مختلف، دارای شلنگ فنری کوتاه و کیفیت و کارایی بالا. گنجایش مخزن زباله آن نیز ۰٫۴ لیتر و میزان جریان هوا ۸۰۰ لیتر در دقیقه است.

جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین
جارو برقی ماشین

خانه ایده ال خود را بسازید:

انتخاب بهترین مدل جارو برقی شارژی موجود در بازار ایرانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<