ویدیو: چطور از کاکتوس در خانه نگهداری کنیم

چیدوپلاس ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ،

با اینکه کاکتوس جز گیاهان مقاوم به شمار می رود اما نگهداری از آن نیاز به مهارت دارد. ویدیوی زیر را ببینید با استفاده از این نکات ساده، شما قادر به مراقبت از یک مجموعه کاکتوس جمع و جور و شاداب خواهید بود.

با خرید کاکتوس مناسب شروع کنید

همه کاکتوس ها برای رشد درون خانه مناسب نیستند. انتخاب کاکتوس هایی که نورکامل لازم ندارند، و سایه یا نور کم را ترجیح می دهند، باعث ایجاد تفاوت های بزرگی در موفقیت در نگهداری کاکتوس سرسبز شما می شود. به طور کلی، کاکتوس هایی که دارای رنگ های روشن هستند در داخل خانه خوب عمل نمی کنند آنها نیاز به نور مستقیم خورشید دارند، هرچه گونه سبزتر باشد نگهداری از آن در خانه آسان تر است.

میزان نور مورد نیاز

در داخل خانه، کاکتوس خود را در کنار پنجره ای قرار دهید که در تمام طول روز نور می گیرد. اگر پنجره نورگیر ندارید، آنها را در پرنورترین قسمت خانه یا دفتر خود قرار دهید، اگر گیاهان شما نور کافی نداشته باشند برگهایشان شروع به کشیدن می کنند و به سمت نور می روند که تا جایی که ممکن است در معرض آن قرار بگیرد.

خاک مناسب

در نگهداری مناسب کاکتوس، خاک یک سلاح مخفی است که اغلب نادیده گرفته می شود، این گیاهان نیاز به خاک قابل نفوذ و سبک دارند، ترکیب اصلی خاک کاکتوس عبارت است از یک قسمت خاک باغچه + یک قسمت شن و ماسه + یک قسمت کمپوست ( مواد پوسیده گیاهی یا خاک برگ)

اضافه کردن مقدار کمی خاک ذغال اطمینان بیشتری از رشد آنها و جلوگیری از پوسیدگی و بیماری های قارچی فراهم می کند.

آبیاری

بزرگترین مشکلی که اغلب افراد در نگهداری کاکتوس در منزل دارند” آبیاری” است. کاکتوس ها به نسبت اندازه شان به یک مقدار شگفت انگیز آب برای رشد نیاز دارند. با این حال، آنها دوست ندارند مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی مکررا آبیاری شوند. برای نگهداری از آنها باید از روش “غرقاب و خشک کردن” استفاده کنید. آنها را با آب آغشته کنید، سپس بعد از اینکه خاک برای چند روز خشک ماند، دوباره آبیاری کنید. اسپری آب می تواند به آنها کمک کند تا برای مدت زمان طولانی زنده بمانند، یادتان باشد هر روز به کاکتوستان آب ندهید این راه سریع ترین راه برای کشتن آنهاست. همچنین می دانید که کاکتوس ها یک دوره خفته – در ماه های سردتر سال – دارند که در آن مدت به آب نیاز ندارند.

گلدان مناسب

ظروف شیشه ای برای نگهداری کاکتوس ها مناسب نیستند. آنها دوست ندارند در خاک مرطوب نشسته باشند، بنابراين شیشه یا تنگ، که برای تخلیه آب جایی ندارد، نمی تواند شادابی گیاه شما را تضمین کند، یکی دیگر از معایب ظروف شیشه ای، عدم تنفس است. کاکتوس ها نیاز به جریان هوای خوب برای حفظ ریشه های سالم و در نتیجه ساقه و برگ های سالم دارند، توصیه می شود که کاکتوس هایی که در شیشه نگهداری می شود خریداری نکنید مگر اینکه از مهارت های آبیاری خود اطمینان دارید.

گلدان های کوچک با سوراخ های زهکشی انتخاب بهتری هستند. آنها جریان هوای عالی را فراهم کرده و به راحتی آب اضافی را خارج می کنند.

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

گل های خانه ام، بهشت کوچک من

مدل های شیک و جدید قرار دادن گلدان در خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید