روش های ساخت سفره هفت سین با سی دی

چیدو پلاس 25 آذر 1400 ،

ایده استفاده از وسایل دور ریختنی برای ساخت کاردستی همیشه مطرح بوده و این بار نوبت به ساخت سفره هفت سین با سی دی می شود. برای کسانی که اهل انجام کار های هنری هستند و دوست دارند از هنر خود در ساخت وسایل مختلف استفاده کنند، این موضوع جالب و کاربردی است و می تواند یک راه خوب برای خلق آثار هنری فانتزی باشد. ساخت سفره هفت سین با سی دی یک روش خلاقانه برای درست کردن یک سفره هفت سین زیبا و متفاوت است و اگر برای تان جالب است که بدانید این کار به چه روش هایی انجام می شود، در این متن همراه ما باشید.

سفره هفت سین و روش های خلاقانه برای چیدن آن

درست کردن سفره هفت سین یکی از رسم هایی است که همه مردم آن را دوست دارند و انجام می دهند. چیدن سفره هفت سین و پیش از آن خرید وسایلی که برای آن نیاز است که یکی از کارهای لذت بخشی است که در روزهای پایانی سال انجام می شود. اما شاید برای تان پیش آمده باشد که از مدل های قدیمی چیدمان سفره هفت سین خسته شده اید و یا آنکه می خواهید با انجام و درست کردن یک کاردستی این سفره را در خانه بر پا کنید. استفاده از راه های جدید و خلاقانه در کارهایی که دیگر ممکن است کمی معمولی به نظر برسند، باعث می شود تا شور و شوق بیشتری در خانه و بین اعضای خانواده ایجاد گردد. با اینکه روزهای آخر سال همیشه پر از شلوغی و رفت و آمد است، اما پیشنهاد می شود بخشی از وقت خود را انجام کاردستی ساخت سفره هفت سین با سی دی خالی کنید و از انجام این کار جذاب، لذت ببرید.

در ساخت سفره هفت سین از سی دی چه استفاده ای می شود؟

شاید با خودتان فکر کنید سی دی چه کمکی در ساخت سفره هفت سین خواهد داشت؟ و به چه شکلی از سی دی در این کار استفاده می شود؟ برای درست کردن سفره هفت سین با سی دی در واقع باید ظروفی را درست کنید که در آنها از سی دی استفاده شده است. این سی دی ها ممکن است به صورت سالم مورد استفاده قرار گیرند و یا شاید مجبور باشید آنها را تکه تکه کنید و از خرده های سی دی در جاهای دیگر استفاده نمایید. هر دو این روش ها در ادامه توضیح و آموزش داده می شود.

ساخت سفره هفت سین با سی دی – روش اول

در روش اول ساخت سفره هفت سین با سی دی ، از سی دی های شکسته شده برای تزیین بشقاب ها استفاده می شود. برای این کار تعداد لازم از بشقاب هایی که می خواهید بر روی سفره هفت بگذارید را آماده کنید. جهت انجام این کار می توانید از بشقاب هایی استفاده کنید که کمتر از آنها استفاده می کنید و یا آنکه دیگر استفاده نمی کنید. زیرا این بشقاب ها پس از انجام کار هنری با سی دی، قابل استفاده برای موارد دیگر نیستند. همچنین می توانید از بشقاب های پلاستیکی و یا حتی یک بار مصرفی که کمی مستحکم ترند نیز استفاده نمایید. موارد مهمی که برای این کار به آنها نیاز دارید، کمی ماده بتونه و چند سی دی است. برای شروع کار سی دی ها را با قیچی برش دهید و به تکه های نا منظم تقسیم کنید. سپس ماده بتونه را به کمک یک کارد یا کاردک بر سطح بشقاب بزنید و تکه های سی دی را با شکلی نا منظم و نا متقارن بر سطح بشقاب بچسبانید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا سطح بشقاب پر از این تکه ها شود. توجه داشته باشید که لازم نیست هر تکه به دیگری بچسبد. بهتر است بین هر دو تکه سی دی به اندازه یک یا دو میلی متر فاصله باشد. بشقاب های ساخته و تزیین شده را بر سر سفره هفت سین بگذارید و از زیبایی آن لذت ببرید.

ساخت سفره هفت سین با سی دی – روش دوم

در روش دوم از آموزش ساخت سفره هفت سین با سی دی از سی دی های سالم برای ساخت ظروف سفره هفت سین استفاده می شود. برای انجام این کار باید تعدادی تیله یا مهره شفاف از مغازه خریداری کنید. چسب مایه بی رنگ هم برای این کار لازم است. روش کار بسیار ساده است. کافیست سی دی را بر روی یک سطح صاف بگذارید و یک جسم سنگین را در مرکز آن قرار دهید تا سی دی از جای خود حرکت نکند. سپس یک ردیف از تیله ها یا مهره های شیشه ای را دانه به دانه به کمک چسب مایع بی رنگ دور سیدی بچسبانید. ردیف بعدی از متیله ها را بر روی ردیف اول بچسبانید و به همین ترتیب ادامه دهید. با چسباندن حدود چهار سری تیله شیشه ای بر روی هم شما یک ظرف زیبا خواهید داشت که می تواند جایی برای قرار دادن هر کدام از وسایل سفره هفت سین باشد. فقط توجه داشته باشید که بعضی از مواد که مایع هستند، مانند سرکه، باید در یک کاسه شیشه ای کوچک ریخته شوند و سپس درون این ظرف ساخته شده از سی دی و تیله گذاشته شود.

سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی

ساخت سفره هفت سین با سی دی – روش سوم

در روش سوم از گوی ها یا کاسه های شیشه ای یا طلقی برای ساخت سفره هفت سین با سی دی استفاده می شود. در این روش نیز باید از تکه های برش خورده سی دی استفاده شود و تفاوت این روش با روش اول آن است که به خاطر استفاده از ظروف شیشه ای یا طلقی و عدم استفاده از ماده بتونه در نهایت ظرفی شفاف ساخته می شود که تا حدی می توان درون آن را دید. برای این روش از ساخت سفره هفت سین با سی دی در ابتدا سی دی ها را به کمک قیچی برش دهید. کاسه یا گوی شیشه ای یا طلقی خود را به خوبی بشویید و خشک کنید و سپس هر تکه از سی دی های خرد شده را به وسیله کمی چسب مایع بی رنگ، به ظرف اصلی خود بچسبانید. در کار چسباندن این تکه سی دی ها بین هر تکه را فاصله در حدود دو تا سه میلی متر بگذارید تا درون ظرف راحت دیده شود. در نهایت هر ظرف را با یکی از مواد مورد استفاده در سفره هفت سین پر کنید بر سر سفره بگذارید. برای تزیین و زیبا تر شدن آنها می توانید از روبان های نازک طلایی و نقره ای هم استفاده کنید.

ساخت سفره هفت سین با سی دی – روش چهارم

در این روش با استفاده از سی دی و بطری های نوشابه دور ریختنی می توان ظروفی جالب را برای سفره هفت سین ایجاد کرد. برای روش چهارم ساخت سفره هفت سین با سی دی به چند عدد سی دی سالم و چند عدد بطری نوشابه نیاز دارید. برای شروع کار، بخشی از قسمت ابتدایی بطری ها را برش زده و جدا کنید. دقت کنید که تمامی بطری ها را با یک ارتفاع مشخص برش بزنید تا همه ظرف های تان شبیه و هم اندازه باشند. قسمت بالایی یا ابتدایی بطری شامل دهانه آن نیز هست و شما باشد پس از برش زدن، آنها را برعکس کرده و دهانه بطری را در مرکز سی دی بچسبانید. به این ترتیب شما یه ظرف تقریبا استوانه ای شکل دارید که پایه این ظرف از سی دی تشکیل شده است.

سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی
سفره هفت سین با سی دی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

درست کردن یک سفره هفت سین متفاوت با چوب بستنیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<