رنگ چوب مبل استخوانی و کاربرد آن در فضای کلاسیک و مدرن

برای کسانی که رنگ های روشن نظیر سفید را دوست دارند اما سردی و بی روح بودن سفید کمی اذیت شان می کنند و دوست دارند کمی گرما به رنگ سفید بدهند، رنگ استخوانی عالی ترین پیشنهاد است. رنگ چوب مبل استخوانی هم پاکی و روشنی و زیبایی رنگ سفید را با خود دارد و هم گرمایی لذت بخش را در محیط ایجاد می کند. مبل هایی به رنگ استخوانی چه در سبک کلاسیک و چه مدرن برای مکانی نظیر سالن پذیرایی مناسب هستند زیبا هم قشنگی خاصی دارند و هم اصالت و شکوهی بی نظیر را به خانه می بخشند. اگر دوست دارید با رنگ چوب مبل استخوانی بیشتر آشنا شوید، در این متن همراه ما باشید.

رنگ استخوانی چه رنگی است؟

پیش از آنکه به موضوع رنگ چوب مبل استخوانی بپردازیم خوب است که بدانید رنگ استخوانی چه رنگی است و چگونه درست می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که رنگ استخوانی از رنگ سفیدی تشکیل شده که مقدار بسیار ناچیزی رنگ کرم به آن اضافه شده است. در واقع استخوانی رنگی ما بین سفید و کرم است. نه به اندازه سفید روشن و خالص و نه به اندازه کرم، تیره است. این رنگ برای کسانی مناسب است که دوست دارند رنگ سفیدی گرم داشته باشند. رنگ استخوانی کاربرد زیادی در دکوراسیون داخلی دارد و در ساخت مبلمان، کمد، سرویس خواب، کابینت و دیگر وسایل چوبی به کار می رود و رنگی پر فروش محسوب می گردد.

رنگ چوب مبل استخوانی چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که گفته شد این رنگ یک سفید گرم است. رنگ چوب مبل استخوانی هم در سبک های کلاسیک و هم مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و مبل های استیل و راحتی مختلفی با این رنگ ساخته می شوند. معمولا هنگامی که رنگ چوب مبل ها استخوانی باشد، برای پارچه روکش نیز از رنگی روشن استفاده می گردد. البته این به سلیقه هر فرد بر می گردد که چه نوع پارچه ای با چه رنگ و طرحی را برای مبل خود انتخاب کند. یکی از ویژگی های رنگ چوب مبل استخوانی آن است که به دلیل روشن بودن و فضای گرم و روح نوازی که در خانه ایجاد می کند، برای خانه های کوچک نیز مناسب است و یک گزینه عالی به شمار می رود.

دکوراسیونی با رنگ چوب مبل استخوانی

هنگامی که شما رنگ چوب مبل استخوانی را برای خانه تان انتخاب کرده اید باید بتوانید چیدمانی در خور این رنگ زیبا ایجاد کنید. رنگ چوب مبل استخوانی در مبل های استیل با پارچه روکش روشن مانند کرم، صدفی، استخوانی، سفید، نسکافه ای بسیار هماهنگ است و زیبا به نظر می رسد. در مبل های استخوانی رنگ مدرن نیز هم مبل های راحتی ساده و هم انواع چستر با پارچه های استخوانی رنگ بسیار شیک و جذاب به نظر می رسند. در ایجاد چیدمانی با رنگ اصلی استخوانی می توانید از رنگ های کرم، گلبهی، پوست پیازی، قهوه ای، طلایی، بژ، نسکافه ای، رنگ چوب، و حتی از رنگ مدرنی نظیر طوسی در دیگر قسمت های خانه استفاده نمایید. اما به طور کلی در چیدمانی با رنگ چوب مبل استخوانی هر چه دکوراسیون گرم تر و یکنواخت تر باشد، نتیجه کار بهتر و زیبا تر خواهد بود.

رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی

رنگ چوب مبل استخوانی در مبل های کلاسیک

مبل های کلاسیک و استیل میزبان های خوبی برای رنگ استخوانی هستند. در واقع می توان گفت یکی از جدید ترین و پر طرفدار ترین رنگ های چوب مبل استیل و سلطنتی در سال های اخیر طیف های مختلف رنگ سفید است که رنگ استخوانی یکی از آنها به شمار می رود. تا پیش از این رنگ قهوه ای با وقار بی مثالش و همینطور رنگ طلایی با زرق و برق خیره کننده خود زینت بخش مبل های کلاسیک سلطنتی بودند و افراد زیادی این رنگ ها را برای مبل استیل و کلاسیک می پسندیدند. اما در سال های اخیر با وجود آنکه رنگ های اصیل و سنگینی مثل طلایی هنوز هم طرفداران زیادی دارند، اما رنگ های سفید، صدفی، استخوانی و به طور کلی خانواده سفید و کرم در چوب مبلمان استیل بیشتر استفاده می شوند. در این میان رنگ چوب مبل استخوانی محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده است. همانطور که گفته شد رنگ چوب مبل استخوانی با رنگ های مختلف پارچه مثل کرم، صورتی چرک و دیگر رنگ ها چه به صورت ساده و چه طرح دار بسیار شیک و جذاب خواهد شد. البته رنگ هایی مانند آبی، ارغوانی و یا حتی زیتونی هم با رنگ استخوانی همراه می شوند و مبلمانی استیل و با شکوه را ایجاد می کنند. در واقع یکی از فاکتور های زیبایی مبل های استیل با رنگ چوب مبل استخوانی ، پارچه روکش مبل ها است. در انتخاب پارچه دقت کنید و سعی کنید پارچه ای را انتخاب نمایید که زیبایی رنگ استخوانی را تحت تاثیر قرار ندهد.

رنگ استخوانی در مبل های مدرن

خوبی رنگ چوب مبل استخوانی آن است که با رنگ های زیادی ست می شود و بنابراین در ساخت مبل های مدرن و در دکوراسیون های مدرن و امروزی کاربرد زیادی دارد. مبل های استخوانی مدرن چیدمان های بسیار شیک و اصیلی را ایجاد می کنند و همچنین موجب روشن و دل باز شدن فضای خانه می شوند. این مبل ها با رنگ گرم و دلنشینی که دارند برای خانه های کوچک و بزرگ مناسب اند و در فضای مدرن با رنگ های کرم، طوسی، طلایی و حتی نقره ای، قهوه ای های تیره، سبز تیره، آبی لاجوردی، صورتی چرک و رنگ هایی از این دست بسیار هماهنگ هستند.

رنگ چوب مبل استخوانی در مبل های نئوکلاسیک

مبل های نئوکلاسیک که در واقع همان مبل های کلاسیک و استیل هستند اما با سادگی بسیار بیشتر و زرق و برق کمتر، می توانند به رنگ استخوانی ساخته شوند. یکی از بهترین و زیبا ترین نمونه های رنگ چوب مبل استخوانی را می توان در این مبل های نئوکلاسیک مشاهده کرد. این مبل ها با سادگی و شکوه رنگ استخوانی هماهنگ هستند و اگر در پارچه آنها طرح های بسیار ساده با رگه های سفید یا طلایی و یا حتی پوست پیازی وجود داشته باشد، نتیجه کار عالی از آب در خواهد آمد. رنگ چوب مبل استخوانی در مبل های نئوکلاسیک با دکوراسیونی به همین سبک که در آن رنگ های طلایی و نقره ای به همراه کرم و سفید و قهوه ای استفاده شده است، یک سالن پذیرایی بسیار شکیل و جذاب را ایجاد می کند.

جمع بندی درباره رنگ چوب مبل استخوانی

  • رنگ استخوانی رنگی ما بین سفید و کرم است و در واقع یک رنگ سفید گرم به شمار می رود.
  • از رنگ استخوانی هم در چوب و پارچه مبل های کلاسیک و نئوکلاسیک و هم در مبل های مدرن می توان استفاده کرد.
  • رنگ چوب مبل استخوانی در مقایسه با رنگ چوب سفید چرک تاب تر بوده و وجود لکه و کثیفی بر روی آن کمتر از سفید دیده می شود.
  • رنگ چوب مبل استخوانی به همراه طلایی نمایی بسیار لوکس و لاکچری ایجاد می کند.
  • رنگ چوب مبل استخوانی با رنگ کرم به خوبی ست می شود و در چیدمان های کلاسیک و نئوکلاسیک می توان از این دو رنگ در کنار یکدیگر استفاده کرد.
  • اگر برای سالن پذیرایی خود به دنبال مبلی هستید که همیشه روی مد باشد و همه آن را دوست داشته باشند، رنگ استخوانی یک گزینه عالی در این باره به شمار می رود.
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی
رنگ چوب مبل استخوانی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

خانه ای زیبا، جذاب و لوکس با مبل استیل سفید و طلاییچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<