بهترین کاور مبل سلطنتی کدام است؟ به همراه قیمت و نکات مهم در هنگام خرید

چیدوپلاس 23 فروردین 1400 ،

وقتی یک دست مبل استیل سلطنتی می خرید و هزینه زیادی را صرف این کار می کنید پس حتما برای تان مهم است که این مبل و روکش آن تمیز بماند و خراب نشود زیرا تعویض روکش مبل و شستشوی آن دردسر و هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت. اکثر کسانی که مبل استیل و سلطنتی دارند به دنبال یک نوع کاور مناسب برای روکش مبل شان هستند تا آن را از آلودگی و خراب شدن دور نگه دارند. این مطلب قصد دارد تا شما را با بهترین کاورهای مبلمان استیل و سلطنتی آشنا کند و شما را در انتخاب کاور همراهی نماید.

کاور مبل چیست؟

کاور مبل نوعی روکش است که از جنس های مختلفی تولید شده و بر روی مبلمان می کشند تا آن را از آلودگی و کثیفی و آسیب محافظت کنند. کاور های مبل انواع مختلفی دارند که می توان به کاور پارچه ای، مشمایی و کاور ژله ای اشاره نمود. هر کدام از این کاورها کیفیت، ویژگی و قیمت خاص خود را دارا هستند. شما با توجه به مبلمان خود و بودجه ای که برای صرف این کار در اختیار دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر می خواهید نمای مبل و پارچه روکش آن دیده شود، استفاده از کاور های ژله ای یا طلقی و اگر می خواهید شکل و شمایل و رنگ مبل راحتی تان را تغییر دهید، می توانید از کاورهای پارچه ای استفاده کنید.

چه کاوری برای مبل سلطنتی مناسب است؟

همانطور که گفته شد برای کسانی که مبل سلطنتی و استیل دارند، داشتن کاور ضروری است. مبل های سلطنتی به دلیل اینکه در قسمت سالن پذیرایی قرار می گیرند و میزبان مهمانان ویژه و رسمی هستند باید همیشه تمیز و سالم باشند، همچنین پارچه های به کار رفته در این نوع مبلمان عموما از قیمت بالایی برخوردارند و تعویض آنها با هزینه های زیاد همراه است. کاور به مبل های سلطنتی و استیل کمک می کند تا هیشه سالم و تمیز باشند و حتی اگر مهمانی به صورت سرزده به منزل تان آمد می توانید مطمئن باشید که مبل ها بدون هیچ گرد و خاکی آماده میزبانی از مهمان شما هستند.

مبل های سلطنتی به خاطر رنگ و شکل و تزیینات منبت کاری شده شان و همچنین به خاطر پارچه های زیبا و سنگینی که در آنها به کار رفته نباید توسط کاورهای پارچه ای پنهان شوند. هر چند که بسیاری از مردم هنوز هم کاورهای پارچه ای را برای این مبل ها ترجیح می دهند. برای مبل های استیل و سلطنتی بهتر است از کاورهایی استفاده کرد که لایه ای بی رنگ بر روی مبلمان ایجاد کنند و بتوان طرح مبل ها را دید. بهترین کاور مبل برای مبل های سلطنتی و استیل کاور ژله ای است. این کاور دقیقا اندازه مبل و بدون هیچ چین و چروکی دوخته می شود. بنابراین موجب بزرگتر شدن حجم مبل تان هم نخواهد شد.

کاور مبل ژله ای

یکی از پر فروش ترین کاور های مبل برای مبلمان استیل، کاور مبل ژله ای یا کاور ژلاتینی است. این کاور مبل شفاف است به گونه ای که وقتی بر روی مبل انداخته می شود، فرم و رنگ و به طور کلی خودِ مبل قابل مشاهده خواهد بود. کاور ژله ای از جنس پلاستیک ژله ای و یا پی وی سی (pvc) ساخته می شود و دوام بالایی هم دارد. این کاور ها آنقدر نازک نیستند که با نشستن بر روی آنها دچار پارگی و آسیب شوند اما به هر حال باید در استفاده از آنها مواظب بود. کاور مبل ژله برای مبل های سلطنتی به صورت تکه تکه برش داده می شوند و هر برش به وسیله نوار دوزی به قسمت دیگر متصل می گردد. به این ترتیب یک کاور درست شبیه و اندازه مبل دوخته می شود.

روکش مبل سلطنتی
روکش مبل سلطنتی
روکش مبل سلطنتی

مزایای کاور ژله برای مبل سلطنتی

 • مهم ترین مزیت این کاور که در بالا نیز اشاره شد جنس شفاف آن است که به دلیل شیشه ای بودن کاور، شکل و طرح مبل پوشیده نشده و قابل دیدن است. این موضوع مخصوصا در مبل های سلطنتی و استیل بسیار مهم است. همچنین این کاور ها به خاطر جنس پلاستیکی بودن شان رطوبت را از خود عبور نمی دهند. یعنی اگر به طور اتفاقی مایعی بر روی مبل بریزد از بابت خیس شدن مبل نگرانی وجود نخواهد داشت.
 • سهولت در تمیز کردن یکی دیگر از ویژگی های مهم کاور ژله است. کاور های پارچه ای مبل را نمی توانید دستمال بکشید و یا با جارو برقی آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن آنها باید کل کاور مبل را خارج کرده و در ماشین لباس شویی بیاندازید. اما کاور ژله ای مبل به راحتی توسط یک دستمال و کمی ماده شوینده تمیز و پاک می شود. حتی نیازی به بیرون آوردن کاور ندارید. به همان شکل که بر روی مبل قرار گرفته می توانید به راحتی آن را تمیز کنید.
 • دیگر ویژگی خوب کاور ژله ای سبک بودن آن است. برای حرکت و تکان دادن آن لازم نیست انرژی زیادی صرف شود. کاور ژله ای را می توانید به راحتی بر روی مبل قرار دهید و هر وقت لازم بود آن را بردارید، تا کنید و در گوشه ای قرار دهید. جای زیادی را هم اشغال نمی کنند و می توانید آنها در در گوشه ای از کمد بگذارید.
 • کاور ژله ای چون دقیقا به شکل مبل ساخته می شود به راحتی در جای خود قرار می گیرد و نیازی به مرتب کردن هر روزه آن نیست. برخلاف کاور های پارچه ای که ممکن است با نشستن و برخواستن دچار چروک و تا شدگی بشوند. کاور های ژله ای به سرعت در جای خود قرار می گیرند و برای این کار صرف زمان زیادی هم نیاز نیست. کاور ژله ای اگر از جنس خوب تهیه شود دارای طول عمر بالایی است و با یک بار خریدن آن برای چند سال خیال تان از این بابت راحت خواهد بود.

معایب کاور ژله برای مبل استیل

 • یکی از معایب کاور های ژله ای این است که اگر از جنس مناسب و با کیفیتی انتخاب نشوند ممکن است بعد از مدت دچار چسبندگی شوند. البته منظور از این حرف، چسبیدن کاور به مبل نیست. چسبندگی به این معنی که بعضی از قسمت های کاور که بر روی هم قرار می گیرند به هم می چسبند. همچنین ممکن است در اثر نشستن و بلند شدن های مکرر کاوری که دارای کیفیت خوبی نباشد دچار پارگی یا ترک خوردن گردد.
 • از دیگر معایب کاور های ژله ای می توان به موضوع عرق کردن کاور اشاره کرد. ممکن است در مواقعی که هوا کمی گرم باشد و شما برای مدتی نسبتا طولانی بر روی مبل استیل با کاور ژله ای نشسته اید، این مشکل به وجود بیاید.

قیمت کاور مبل سلطنتی

قیمت روکش مبل سلطنتی بر اساس اندازه و تعداد ست مبل ( هفت نفره یا بیشتر) ، جنس متریال به کار رفته ( طلق 010 یا 020 یا ضخیم تر) و کیفیت آن ( طلق چینی، تایوانی، کره ای …)، ظرافت و تمیزی دوخت کار متغیر است. در کاور های ژله ای برای مبل های استیل دو موضوع مهم در این باره مطرح می گردد. یکی اینکه کاور مبل را یکسره می خواهید و یا دوست دارید کاور قسمت تشک جداگانه باشد. موضوع دوم درباره ضخامت طلق کاور است. هر چه ضخامت بالاتر برود قیمت تمام شده نیز بالاتر خواهد بود. به طور متوسط دوخت یک کاور ژله ای برای مبل سلطنتی بین 700 هزار تومان الی 1.5 میلیون تومان هزینه دارد.

روکش مبل سلطنتی
روکش مبل سلطنتی
روکش مبل سلطنتی

آیا می توانم کار دوخت کاور را خودم انجام دهم؟

همان طور که گفته شد دوخت کاور با اندازه برداری و قالب گیری شروع می شود و این مرحله حساس ترین بخش کار است، اندازه بودن و تمیز دوخته شدن نیز نکات مهم بعدی هستند که از شلختگی ظاهر مبلمان جلوگیری می کنند، اگر به مراحل بالا کاملا مسلط باشید می توانید خودتان کار دوخت را انجام دهید، در غیر این صورت پیشنهاد ما این است که کار را به کاردان بسپارید، اما یادتان باشد که گارانتی کار را از فروشنده دریافت کنید تا حداقل برای پنج سال خیالتان از طول عمر و ظاهر کاور تان راحت باشد.

نکات مهم در هنگام سفارش کاور ژله ای

 • جنس و ضخامت طلق به کار رفته
 • نرمی و راحتی طلق
 • ضد حساسیت بودن طلق
 • جنس زیپ و نوار دور کار
 • گارانتی کار تحویل شده

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو : با این روکش های مبل، مبلمانتان همیشه نو باقی خواهند مانددیدگاه کاربران

 1. پور حسینی در

  سلام میشه قیمت کاور پارچه ای را برای مبلمان ۹ نفره سلطنتی به همراه ناهار خوری ۴ نفره بفرمایید تا سفارش بدم ممنون

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<