انواع مدل های رگال لباس برای منزل ( چوبی، فلزی، فانتزی و …)

چیدوپلاس 03 مهر 1400

علاوه بر کمد دیواری ها که جایی برای آویزان کردن لباس ها دارند، وجود رگال لباس می تواند کمک خوبی برای لباس های فصل و لباس هایی که از آنها بیشتر استفاده می کنیم، باشد. همچنین برای مواقعی که مهمان داریم و به دنبال جای مناسبی برای آویزان کردن لباس های شان می گردیم، انواع رگال های لباس به کمک ما خواهند آمد. در این مطلب قصد داریم تا با رگال لباس برای منزل آشنا شویم و انواع مدل ها، ویژگی های آنها و قیمت شان را بررسی کنیم.

رگال چوبی ایستاده

رگال های چوبی دارای طرح های و مدل های متنوعی هم هستند و همانطور که از اسمش پیداست از چوب برای ساخت این مدل رگال استفاده شده است. بزرگ ترین مزیت یک رگال چوبی زیبایی آن است. رنگ جذاب چوب و ظرافت های ساخت آن در زیبا شدن دکوراسیون اتاق خواب موثر هستند. رگال چوبی ایستاده فرمی زیبا دارد و با قرار دادن آن در گوشه ای از اتاق هیچ آسیبی به چیدمان وارد نمی شود، همچنین می توان با مرتب کردن لباس ها به ترتیب رنگ دیزاین زیبایی را به وجود آورد. رگال های چوبی سبک و قابل حمل هستند، معمولا از جنس چوب روسی ساخته شده و محکم و با دوام هستند، میله رگال نیز که چوب لباسی ها بر آن آویزان می شوند ممکن است از جنس چوب و یا استیل باشد.

همانگونه که گفته شد مدل های رگال چوبی متنوع هستند. بعضی از آنها تنها از یک چارچوب تشکیل شده اند که لباس ها با چوب لباسی از میله بالایی آن آویزان می شوند. در مدلی دیگر قسمت پایینی رگال چوبی دارای یک طبقه چوبی است که بر روی آن می توان کفش و یا کیف را قرار داد. به این ترتیب کارایی رگال چوبی افزایش می یابد. در مدل های دیگر این کارایی بیشتر هم شده و مثلا در قسمت بالایی نیز یک طبقه برای قرار دادن وسایل تعبیه شده است. حتی در مدل های دیگری در قسمت کناری رگال چوبی یک قفسه چوبی در نظر گرفته شده که جای خوبی برای گذاشتن وسایل دیگر است. معمولا ابعاد استاندارد یک رگال چوبی ساده ۱۷۰ سانتی متر برای ارتفاع، ۱۰۰ سانتی متر برای طول و ۴۵ سانتی متر برای عمق در نظر گرفته می شود. قیمت یک رگال چوبی ساده در حدود ۵۰۰ هزار تومان و قیمت یک رگال چوبی دارای قفسه در حدود ۸۵۰ هزار تومان است.

رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل

رگال فلزی

در رگال فلزی از استیل برای ساخت بدنه رگال استفاده می شود. جنس استیل رگال به گونه ای است که وزن ناشی از لباس ها را به خوبی تحمل می کند و دوام بسیار بالایی دارد. بنابراین می توان حجم بالایی از لباس و مانتو را بر روی آن آویزان نمود. معمولا طراحی رگال های فلزی موجود در بازار بسیار ساده هستند و تنها از اتصال چند میله به همدیگر ساخته شده اند. همین موضوع باعث شده است که قیمت خرید رگال فلزی ارزان تر باشد و استفاده از آن در محیط های مختلف از خانه گرفته تا آرایشگاه ها و مزون ها، فروشگاه های لباس و غیره به طور گسترده ای صورت گیرد. ابعاد استاندارد یک رگال فلزی ۱۳۳ در ۱۲۰ در ۵۵ سانتی متر است و وزن کمی در حدود ۲ کیلوگرم دارد. قیمت رگال های فلزی ساده در بازار حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است.

رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل

رگال لباس فانتزی

گروهی از رگال های لباس که با نام رگال لباس فانتزی شاخته می شوند، از جنس چوب یا فلز ساخته می شوند و به خاطر طراحی جذاب خود هم زیبا هستند و هم کارایی بسیار بالایی دارند. به رگال لباس فانتزی رگال قوطی هم می گویند زیرا طراحی آن به مانند یک محفظه قوطی مانند بزرگ است و با رگال های ساده تفاوت دارد. حتی بعضی از رگال های فانتزی قابلیت تنظیم شوندگی دارند و ارتفاع میله رگال را می توان تغییر داد. در رگال لباس فانتزی علاوه بر میله رگال که لباس ها از آن آویزان می شوند، قسمت های مختلفی برای قرار دادن وسایل دیگر وجود دارد. مثلا محل قرار گیری کفش ها با مکانی که برای گذاشتن کیف ها در نظر گرفته شده، متفاوت است. همچنین قسمتی برای نشستن و پوشیدن کفش ها نیز در نظر گرفته شده است که البته این قسمت در مدل های فلزی وجود دارد.

ابعاد این رگال های فانتزی بسته به مدل خود متفاوت هستند و این ابعاد در قیمت گذاری آنها نیز موثر است. حتی متریال مورد استفاده در ساخت رگال لباس فانتزی نیز در قیمت و ظاهر آن تاثیر گذار است. در بعضی از مدل ها تنها از فلز برای ساخت رگال استفاده شده و در بعضی دیگر تنها از چوب. در مدل هایی هم تلفیق چوب و فلز برای زیبا تر شدن رگال لباس فانتزی به کار گرفته شده است. به این ترتیب که چارچوب ها و میله های عمودی فلزی و طبقات چوبی طراحی و ساخته شده اند. رگال لباس فانتزی برای اتاق خواب هایی که فاقد کمد دیواری هستند بسیار مناسب است زیرا فضا برای نگهداری لباس ها و کیف و کفش در آن زیاد است. درباره قیمت رگال لباس فانتزی نیز باید گفت که محدوده قیمتی این رگال ها از حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای رگال لباس فانتزی نسبتا ساده آغاز شده و تا حدود ۳ میلیون تومان برای مدل هایی با طراحی های پیچیده تر و کارا تر ادامه می یابد.

رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل
رگال لباس برای منزل

انواع مدل های رگال قوطی یا ویترین

همانطور که گفته شد به رگال های فانتزی، رگال قوطی هم گفته می شود. مدل های مختلف این رگال ها هر کدام برای استفاده در مکان های مختلف مناسب اند. برای مثال رگال های قوطی مدل H، رگال های قوطی چند طبقه فانتزی، رگال ویترین فلزی و چوبی، رگال های چوبی تاج دار برای اتاق خواب مناسب هستند. به غیر از اینها رگال های قوطی ساده، رگال قوطی پله ای، رگال پروفیلی، رگال قوطی طبقه دار مزونی، رگال قوطی چهار شاخه، رگال های تنظیم شو، رگال گردون، رگال های پانچی، رگال شاخکی مخصوص شال، رگال های آسانسوری و مدل های دیگر برای مزون ها و فروشگاه های لباس مناسب هستند.

رگال لباس برای اتاق خواب

مدل های مختلفی که در بالا معرفی شد و مخصوص اتاق خواب هستند، قابلیت استفاده برای افراد خانه را دارند. نکته مهم درباره انتخاب رگال مناسب برای اتاق خواب اول از همه ابعاد آن است. متراژ اتاق خواب خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن رگال مناسب را انتخاب کنید. مورد دوم انتظاری است که از یک رگال دارید و وسایلی که بر روی آن قرار می دهید. اگر تنها برای آویزان کردن لباس به دنبال رگال هستید، از رگال های ساده استفاده کنید و هزینه زیادی برای خرید رگال های قوطی چند طبقه نکنید. جنس رگال را نیز با توجه به وسایل اتاق انتخاب نمایید. اگر در اتاق خواب از وسایل چوبی استفاده کرده اید، بهتر است رگال را نیز چوبی انتخاب کنید. اگر تخت خواب و دیگر وسایل فلزی و فرفورژه هستند، رگال فلزی بهترین گزینه خواهد بود. مورد دیگر کیفیت ساخت رگال است. مطمئن شوید که رگال لق نمی خورد و پایه های آن هم تراز هستند. همچنین اتصالات آن محکم است و وزن لباس ها را نیز به خوبی تحمل می کند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ساخت رگال لباس چوبی یا فلزی به شیوه ای آسان

رگال دیواری و سقفی چیست؟ به همراه مکان استفاده و حدود قیمتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<