سقف کاذب سی ان سی (CNC)، یک سقف دکوراتیو، زیبا و تاثیرگذار

چیدوپلاس ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

سقف های کاذب کمک می کنند تا تصویری متفاوت و زیباتر از آنچه درباره سقف در ذهن داریم ایجاد شود. شاید انتظارش را نداشته باشید اما وجود یک سقف کاذب مناسب به زیباتر شدن چیدمان خانه کمک زیادی می کند. حالا این سوال پیش می آید که چه سقف کاذبی می توان انتخاب کرد که دارای ظاهری منحصر به فرد و چشم گیر باشد به گونه ای که علاوه بر ایجاد نور و روشنایی کافی، زیبایی فوق العاده ای را هم در دکوراسیون و معماری داخلی منزل ایجاد نماید. سقف کاذب سی ان سی (CNC) یکی از انتخاب های ویژه برای داشتن سقفی جذاب و خاص خواهد بود.

سقف کاذب سی ان سی (CNC) را بیشتر بشناسید

امروزه تکنولوژی جدیدی وارد بازار شده است که با استفاده از آن می توان برش های خاصی را بر روی چوب و متریال های دیگر ایجاد نمود. دستگاه هایی با نام سی ان سی یا ( computer numerical control )  با دقت بسیار بالایی این کار را انجام می دهند و بر روی چوب ام دی اف و یا صفحه های پی وی سی (PVC) طرح و نقش های پیچیده و زیبایی را مطابق با الگویی که به این دستگاه های لیزری داده شده است، برش می زنند. به صفحات برش خورده معرق می گویند. با به کارگیری این روش می توان طیف وسیعی از طرح های گوناگون را برای درست کردن سقف های کاذب در اختیار داشت. سقف های معرق یا سی ان سی می توانند به صورت کاملا یکدست و یا در ترکیب با کناف گچی و یا تایل های پی وی سی به کار روند.

مزایای سقف کاذب سی ان سی (CNC)

طرحهای این مدل سقف کاذب طیف وسیعی دارد که باعث میشود هر سلیقه ای را راضی نماید. همانطور که گفته شد، دستگاه هایی با تکنولوژی لیزر میتواند هر طرحی را بر روی ام دی اف و پی وی سی اجرا نماید. کافی است تا طرح مد نظر را به دستگاه برش سی ان سی داده شود تا همان طرح بر روی جنس شما اجرا شود. همچنین هر ابعادی که مد نظرتان باشد قابل اجرا بوده و میتوان تولید شود. استفاده از سقف کاذب سی ان سی یا تایل سقفی طرح دار این امکان را در اختیار طراحان قرار می دهد که از وجود نورپردازی های مختلف بهره گیرند. سقف های سی ان سی با وجود برش هایی که بر خود دارند، از دوام خوبی برخوردار بوده و برای مدت طولانی قابل استفاده هستند. بعضی از سقف های سی ان سی قابل رنگ آمیزی هستند و شما می توانید آنها را با تغییر چیدان منزل تان به رنگ های دیگر تغییر داده و تنوع ایجاد کنید. سقف های کاذب سی ان سی با طراحی های خاص خود نمایی ایرانی و سنتی داشته و مناسب برای کسانی است که دارای دکوراسیون کلاسیک و سنتی هستند. هر چند که با اندکی توجه و فکر از این سقف ها به خوبی می توان دکوراسیون های مدرن نیز استفاده نمود.

از سقف سی ان سی در کجا می توان استفاده کرد؟

بهترین مکان ها برای به کارگیری این سقف ها در سالن پذیرایی، راه رو ها و آشپزخانه است. البته در مکان های عمومی تر مانند رستوران ها و هتل ها هم می توان از ویژگی های ظاهری و زیبایی آنها به بهترین نحو بهره برد.

سقف کاذب سی ان سی در سالن پذیرایی

در سالن پذیرایی، بر روی سقف، درست بالای قسمتی که مبلمان در آن قرار دارند، می توان یک سقف کاذب سی ان سی نصب کرد و با نورهای مخفی روشنایی متعادلی را در سالن پذیرایی ایجاد نمود. ایده دیگر این است که یک نوار از تایل های معرق را دور تا دور سقف با فاصله معین از دیوار نصب کرد. اینکه از چه رنگ و جنسی برای این سقف کاذب استفاده می کنید کاملا بستگی به سلیقه و دکوراسیون خانه تان دارد. برای مثال اگر دارای مبلمانی چوبی به رنگ قهوه ای تیره هستید، می توانید رنگ قسمت معرق سقف کاذب سی ان سی را از همین رنگ انتخاب کنید تا با مبلمان تان هماهنگ باشد. در غیر این صورت رنگ های سفید و کرم انتخاب هایی عالی به نظر می رسند.

سقف کاذب سی ان سی در راهرو ها

راه رو های طولانی و ورودی درب خانه یکی از بهترین مکان های استفاده از سقف CNC است. با استفاده از این سقف ها می توان فضای راه رو ها را روشن کرد و آنها را از یک بخش صرفا کاربردی به یک قسمت کاملا دکوراتیو، زیبا و تاثیرگذار تبدیل کرد. سقف های معرق سی ان سی به صورت نوارهای یکپارچه و یا تایل های مربع شکل که در کنار هم چسبیده می شوند، در تلفیق با کناف گچی طول سقف راه رو را پوشش داده و آنجا را بدل به یک مکان رویایی می نماید.

سقف کاذب سی ان سی در آشپزخانه

آشپزخانه هم می تواند به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای میزبانی از سقف کاذب CNC شناخته شود. این سقف های کاذب معرق فضا را از سادگی بیرون آورده و شکل و شمایی ویژه و خاص به آشپزخانه می بخشد. برای آشپزخانه بهترین سقف های کاذب آنهایی هستند که قابل شستشو باشند. برای مثال سقف های کاذب پی وی سی یکی از بهترین گزینه هاست. تلفیق سقف های پی وی سی با سقف های کاذب معرق سی ان سی آن هم به رنگ های روشن و سفید، انتخابی عالی و هوشمندانه خواهد بود.

استفاده از سقف کاذب CNC در سرویس بهداشتی

سقف های معرق به دلیل طرح ها و الگو های خاص شان دارای ظاهری شکیل و سنگین هستند. استفاده از این سقف های کاذب برای سرویس بهداشتی و حمام پیشنهاد نمی شود مگر آنکه طرحی انتخاب گردد که شکلی غیر رسمی و یا حتی فانتزی داشته باشد. برای سرویس بهداشتی بهتر است از انواع دیگر سقف های کاذب با رنگ های متنوع استفاده کنید.

نورپردازی در سقف های سی ان سی (CNC)

تایل های معرق سقف های کاذب سی ان سی بدون نورپردازی زیبایی کمتری دارند. این استفاده به جا و مناسب از نور است که نما و جلوه سقف معرق را چند برابر می کند. در سقف های معرق سی ان سی هم از نور های مخفی و هم از نورهای نواری در کناره ها می توان استفاده کرد. انتخاب نوع آنها بستگی به خودتان دارد. پیشنهاد می شود در مکان هایی مانند آشپزخانه (خصوصا آشپرخانه های کوچک) از نور های مخفی در سقف کاذب CNC استفاده کنید تا دیگر مجبور به نصب لوستر نباشید. همچنین در اتاق نشیمن و یا پذیرایی با استفاده از این نور ها در ترکیب با هالوژن های کناره سقف می توانید مصرف برق خود را نیز کاهش دهید. اما از نوارهای نوری هم می توانید در تلفیق با نورهای مخفی استفاده کنید. برای مثال اگر تایل معرق را بر روی سقف در ترکیب با کناف گچی به کار برده اید و بخش معرق را با نور مخفی نورپردازی کرده اید، دور تا دور قسمت بیرونی تایل های معرق را می توانید با یک نوار نوری روشن کنید. به این ترتیب هم نور بیشتری خواهید داشت و هم سقف کاذب شما زیباتر خواهد شد.

سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سقف سی ان سیسی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی

نصب و اجرای سقف کاذب سی ان سی

نصب این سقف ها مانند سقف های کاذب پی وی سی است. با این تفاوت که در قسمت های تعیین شده به جای تایل های ساده از تایل های معرق استفاده می گردد. نصب این سقف ها به کمک شبکه های پروفیل های فلزی که با فاصله ای از سقف نصب می شوند و سپس هر تایل بر جای مشخص خود قرار می گیرد، انجام می گردد.

سقف سی ان سی
سقف سی ان سی
سقف سی ان سی

قیمت سقف کاذب CNC

تایل های معرق سی ان سی از جنس پی وی سی دارای قیمت ۸۰ هزار تومان برای هر تایل و تایل های معرق با جنس ام دی اف قیمت ۹۰ هزار تومان برای هر تایل را دارا هستند. این قیمت ها فقط مربوط به تایل ها بوده و هزینه های دیگر اعم از دستمزد نصب کننده و حمل و نقل و غیره به هزینه های دیگر اضافه می گردد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

با سقف کاذب آسمان مجازی ، یک منظره طبیعی زیبا در خانه داشته باشید

ویدیو: مدل های مختلف سقف کاذب پذیرایی و نشیمنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید