ویدیو: شش روش رنگ کردن تخم مرغ را برای سفره هفت سین در این ویدیو ببینید

چیدوپلاس 12 اسفند 1396 ، ،

خریدن وسایل و چیدن سفره هفت سین یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که هر ایرانی در روزهای پایانی سال انجام می دهد. رنگ کردن تخم مرغ و تزیین آنها برای قرار دادن در سفره های هفت سین مورد علاقه همه است و خیلی ها این کار را با شوقی کودکانه انجام می دهند. در این متن و همچنین در ویدیویی که آن را مشاهده می کنید، آموزش رنگ آمیزی تعدادی از تخم مرغ های نوروزی وجود دارد که با یادگیری آنها و همینطور ایده گرفتن از این آموزش ها می توانید تخم مرغ هایی زیبا و جذاب برای سفره هفت سین خود تهیه نمایید. همان طور که در ویدیو خواهید دید رنگ کردن این تخم مرغ ها به اندازه ای که به نظر می رسد سخت نیست و با دانستن نکات و تکنیک های رنگ آمیزی، تخم مرغ های زیبایی خواهید داشت. برای رنگ کردن تخم مرغ های تان، این ویدیو را گام به گام دنبال کنید تا شش مدل تخم مرغ زیبا با کمترین وسایل ممکن داشته باشید.

نکات مهم در رنگ کردن تخم مرغ رنگی

  • قبل از رنگ آمیزی باید تخم مرغ را بپزید یا اگر تخم مرغ خام استفاده می کنید داخل آن را خالی کنید. برای خالی کردن تخم مرغ، از یک چاقوی نوک تیز استفاده کنید، ابتدا یک سوراخ کوچک بر روی آن ایجاد کنید، سپس چاقو را در سوراخ ایجاد شده کمی بچرخانید تا آن را گسترش دهید و سوراخ کمی بزرگ تر شود. سپس داخل تخم مرغ را خالی نمایید.
  • از مواد طبیعی هم برای رنگ کردن تخم مرغ رنگی می توان استفاده کرد. برای مثال پوست پیاز، لبو، کلم قرمز و سبزیجات دیگری از این دست برای رنگ کردن تخم مرغ مورد استفاده قرار می گیرند.
  • برای ایجاد سایه و روشن و تنالیته های مختلف از یک رنگ، زمان غوطه ور شدن هر تخم مرغ در رنگ را تغییر دهید. این مقدار رنگ و زمان غوطه دادن طیف وسیعی از رنگ را فراهم می کند.
  • استفاده از انبردست یا یک میله نازک که به اندازه یک تخم مرغ خم شده است، حمل تخم مرغ را از درون کاسه رنگ آسان می کند.
  • اگر استیکر یا حتی برچسب های ساده دارید می توانید قبل از رنگ آمیزی آنها را روی تخم مرغ بچسبانید سپس تخم مرغ را داخل ظرف رنگ بیاندازید.
  • آموزش تخم مرغ رنگی نیاز به دانستن فوت و فن نقاشی ندارد.

 آموزش تخم مرغ رنگی با روش های دیگر

روش های رنگ آمیزی تخم مرغ رنگی بسیار زیاد است و هر کس می تواند با ایده های ذهنی خود تخم مرغی زیبا و منحصر به فرد برای سفره هفت سین خود بسازد. به غیر از روش های گفته شده در ویدیو روش های ساده دیگر هم برای رنگ آمیزی این تخم مرغ ها گفته می شود تا شما بتوانید بر اساس سلیقه تان تخم مرغ رنگی های بیشتری را درست کنید.

استفاده از اسپری های رنگی برای رنگ کردن تخم مرغ

ساده ترین روش درست کردن تخم مرغ رنگی آن است که اسپری رنگی طلایی یا نقره ای تهیه کنید و تخم مرغ ها را به طور یک دست با آنها رنگ کنید. این تخم مرغ ها شیک و ساده و البته براق هستند و برای کسانی که سفره هفت سین خود را با ظروف فلزی چیده اند، مناسب اند. برای تزیین بیشتر ظرف تخم مرغ رنگی می توان از گل های طبیعی سفید بر روی آنها استفاده نمود. البته به غیر از اسپری های طلایی و نقره ای از رنگ های دیگر هم می توان استفاده نمود که این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد. برای تزیین بیشتر تخم مرغ های طلایی و نقره ای از رنگ سفید برای ایجاد طرح های محدودی بر روی آن می توان استفاده کرد. مثلا با استفاده از یک قلموی کوچک نقطه های سفید رنگی را در قسمت هایی از تخم مرغ رنگی طلایی ایجاد کنید. این کار را به کمک رنگ های مخالف هم می توان انجام داد. به این معنی که با رنگ نقره ای بر روی طلایی و با رنگ طلایی بر روی نقره ای طرح های ساده ای را ایجاد نمایید.

درست کردن تخم مرغ خال خال با استفاده از مسواک

یک روش آسان دیگر برای درست کردن تخم مرغ رنگی آن است که ابتدا سطح تخم مرغ را به وسیله یک رنگ به طور یکدست رنگ کنید و اجازه دهید به طور کامل خشک شود. سپس در ظرفی مقدار رنگ اکریلیک درست کرده، یک مسواک را به رنگ آغشته کنید و بر روی تخم مرغ نگهدارید، با انگشت خود بر سطح مسواک بکشید تا رنگ ها بر روی تخم مرغ بپاشند. به این ترتیب در انتها تخم مرغی رنگی و خال خال خواهید داشت. تنها نکته ای که در این کار باید به آن توجه شود انتخاب رنگ های مناسب است. حتما از دو رنگ مختلف و تیره و روشن برای رنگ زمینه و خال خال ها استفاده کنید. مثلا می توانید سطح تخم مرغ را صورتی روشن کنید و رنگ قرمز را برای مسواک استفاده نمایید.

رنگ کردن تخم مرغ رنگی با استفاده از چنگال

یک روش جذاب و بامزه برای درست کردن تخم مرغ رنگی آن است که در یک ظرف مقداری رنگ اکریلیک غلیظ درست کنید. غلظت این رنگ به اندازه ای باید باشد که بر روی تخم مرغ شره نکند. سپس تخم مرغ را در جایی ثابت بگذارید و به وسیله قلو تمامی سطح آن را با این رنگ غلیظ، رنگ آمیزی نمایید. سپس به کمک یک چنگال و یا یک وسیله دیگر که شبیه آن باشد، بر سطح تخم مرغ بکشید به گونه ای که ردی از سفیدی تخم مرغ بر جا بماند. به این ترتیب شما تخم مرغ رنگی خواهید داشت که خطوط سفید و تقریبا نامنظمی بر روی آن نقش بسته است. یک روش دیگر برای این کار آن است که در ابتدا سطح تخم مرغ را با یک رنگ روشن فسفری (مثلا سبز فسفری روشن) رنگ کنید و اجازه دهید کاملا خشک شود. سپس یک رنگ مشکی و یا هر رنگ تیره دیگر که دوست دارید را آماده کرده و بر روی آن بزنید. سپس با چنگال این خطوط را ایجاد کنید و تخم مرغی تیره با خطوطی به رنگ سبز فسفری ایجاد نمایید.

استفاده از شابلون برای رنگ کردن تخم مرغ رنگی

در این روش شابلونی کوچک متناسب با اندازه تخم مرغ تهیه کنید و بر روی آن بگذارید و رنگ کنید. یک روش دیگر آن است که از برگ درخت ها و گیاهان برای رنگ کردن تخم مرغ رنگی استفاده کنید. با توجه به اندازه تخم مرغ خود یک برگ تکی یا سه تایی بچینید و بر روی تخم مرغ بگذارید. با یک دست آن را خوب به تخم مرغ بچسبانید تا تکان نخورد و با قلمو بر روی آن و قسمت های دیگر تخم مرغ را رنگ کنید. در پایان برگ را با احتیاط از روی تخم مرغ بر دارید و خواهید دید که تمام قسمت های تخم مرغ رنگی است و جای برگ سفید باقی مانده است.

درست کردن تخم مرغ رنگی با رنگ های اکلیلی

برای رنگ کردن این تخم مرغ ها باید مقداری رنگ اکلیلی تهیه کنید. پیشنهاد می شود از تخم مرغ هایی که به رنگ قهوه ای هستند برای این کار استفاده نمایید. رنگ اکلیلی را درون یک کاسه گود ریخته و یک سوم از تخم مرغ را درون کاسه فرو ببرید و بیرون اورید. به این ترتیب شما یک تخم مرغ قهوه ای رنگ دارید که یک سوم از آن رنگی و اکلیلی و براق است و این بسیار زیبا خواهد بود. برای درست کردن یک ظرف تخم مرغ رنگی زیبا می توانید تعدادی از تخم مرغ ها را به طور کامل رنگ کنید و تعدادی دیگر را نصفه و یا یک سوم. قرار دادن آنها در کنار همدیگر تصویری جذاب ایجاد می کند.

درست کردن تخم مرغ رنگی ابر و بادی

مدل ابر و بادی یکی از مدل های پر طرفدار برای تخم مرغ رنگی است. درست کردن این تخم مرغ ها اصلا کار سختی نیست و فقط یه کمی زمان و حوصله نیاز دارد. برای این کار باید رنگ های مورد نظر خود را در ظرف های جداگانه درست کنید و دقت داشته باشید که این رنگ ها زیاد غلیظ یا رقیق نباشند. البته بهتر است رنگ ها به سمت رقیق بودن پیش بروند. تخم مرغ را در دست بگیرید و با اسپری کمی آب بر روی آن بپاشید. سپس بلافاصله و قبل از آنکه آب خشک شود، با قلمو مقدار رنگ بر داشته و بر روی قسمت های خیس بگذارید. اجازه دهید تا آبی که بر روی تخم مرغ ریخته اید، جریان رنگ را برقرار سازد و به هر طرف که می خواهد با خود ببرد. در حین کار می توانید چند رنگ را به طور همزمان بر روی تخم مرغ بریزید تا رنگ ها در هم ترکیب شوند و فرم ابر و بادی زیبا تری حاصل گردد. برای خشک شدن سریع تخم مرغ می توانید از سشوار استفاده کنید. همچنین باد ملایم سشوار می تواند رنگ ها را جابجا کند و این باعث زیبا تر شدن ابر و باد ها می گردد.

در این ویدیو شش روش ساده و آسان جهت آموزش تخم مرغ رنگی را میبینید:

 

ARVE Error: Invalid URL https://chidoplus.com/video/colorful egg 2.mp4 in url

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: زیباترین هفت سین ها

ویدیو: زیباترین تخم مرغ های رنگی برای سفره هفت سینچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<