بهترین موکت اداری و بررسی ویژگی ها و مشخصات آن

چیدو پلاس 18 دی 1400 ،

ادارات و شرکت ها نیز درست همانند خانه ها می توانند به شکلی مناسب و خاص چیدمان شوند. موکت اداری کمک می کند تا بخش مهمی از چیدمان به نحو خوبی سر و سامان گیرد و شکل و فرمی متناسب با این مکان و کاری که در آن انجام می گیرد، ایجاد شود. وجود یک دکوراسیون خوب در جایی نظیر شرکت و دفتر کار موجب می گردد تا کارمندان احساس بهتری از بودن در مکان داشته باشند و این در بالا رفتن راندمان کاری آنها موثر است. همچنین مشتریانی که به شرکت یا اداره وارد می شوند با مشاهده فضایی درست و بجا و زیبا حتما تحت تاثیر دقت و ظرافت مدیریت قرار گرفته و این باعث می شود تا احتمال ایجاد فرصت های کاری و سود زیاد افزایش یابد. پس با این مقدمه موضوع دکوراسیون محل کار خود را جدی بگیرید و استفاده از یک موکت ادارای مناسب را مد نظر قرار دهید.

موکت اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  • دوام و ماندگاری بالا

یک موکت اداری خوب باید از جنس و نوعی تهیه شود که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد. محل کار جایی است که همه با کفش عبور و مرور می کنند و این باعث می شود تا آسیب هایی که به موکت وارد می شود، بیشتر شود. پس استفاده از یک موکت اداری با جنس و کیفیت بالا اهمیت زیادی دارد. همچنین رنگ و طرح موکت اداری هم باید ماندگاری زیادی داشته باشند زیرا با از بین رفتن و یا کمرنگ شدن طرح ها تاثیر بدی بر چیدمان ایجاد می گردد و باید به زودی موکت ها تعویض شوند و این موضوع هزینه ای دو چندان برای شرکت خواهد بود.

  • طرح و نقشی متناسب با فضای اداری

طرح های مورد استفاده در انواع موکت اداری به گونه ای است که برای کاربرد در چنین فضاهایی مناسب است. برای فضای اداری و شرکتی معمولا از طرح هایی استفاده می شود که رسمی بوده و بدون هیچ گونه تزیینات اضافی باشند. طرح هایی مانند گل و شاخ و برگ و همچنین طرح های فانتزی برای استفاده در محیط های اداری مناسب نیستند و انتخاب طرح موکت اداری موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشت.

  • رنگ موکت اداری

همانطور که واضح و بدیهی است استفاده از رنگ های شاد و فانتزی برای محل کار زیاد مناسب به نظر نمی رسد البته این بستگی به نوع محل کار نیز دارد. مثلا برای فضا هایی نظیر مهد کودک، کتابخانه یا کتاب فروشی کودک و نوجوان، فروشگاه وسایل بازی کودک، فروشگاه کفش و لباس کودک و مواردی از این دست می توان از رنگ های فانتزی هم استفاده نمود. اما برای شرکت هایی که فعالیت هایی غیر از این ها انجام می دهند، بهتر است رنگ های سنگین تر و رسمی تری برای این منظور به کار گرفته شود.

رنگ موکت اداری را می توان با توجه به رنگ لوگوی شرکت انتخاب نمود. برای مثال اگر شرکتی دارای لوگوی زرد رنگ است، چیدمان فضای داخلی شرکت و همینطور نمای بیرونی آن را به گونه ای انجام می دهند که رنگ غالب آن زرد باشد. این موضوع در موکت نیز قابل اجراست. به این معنی که می توان رنگ موکت را به گونه ای انتخاب نمود که از رنگ زرد در آن استفاده شده باشد.

موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری

بهترین انواع موکت اداری

  • موکت اداری طرح سرامیکی

یکی از بهترین مدل های موکت اداری که استفاده از آنها در شرکت ها و ادارات مرسوم و مورد استقبال است، موکت طرح سرامیکی است. این موکت ها به صورت تایل های مربعی، مستطیلی یا شش ضلعی تولید می گردند که همانند سنگ و سرامیک با چیدمانی خاص در کنار هم چسبانده می شوند. موکت اداری طرح سرامیکی یک گزینه عالی برای مکان هایی نظیر شرکت و دفتر کار است. همانطور که در بخش پیشین هم گفته شد رنگ موکت اداری را می توان بر اساس رنگ غالب لوگو انتخاب کرد. موکت سرامیکی این امکان را به خوبی در اختیار قرار می دهد. برای مثال و بر اساس مثالی که درباره رنگ زرد گفته شد، می توان از موکت سرامیکی با رنگ بندی زرد و طوسی برای کف شرکت استفاده نمود.

  • موکت با طرح های کوچک و تکرار شونده

معمولا طرح های تمامی موکت ها تکرار شونده هستند. به این معنی که یک طرح در سر تا سر موکت تکرار شده است. اما برای فضایی مانند اداره و شرکت بهتر است از موکت اداری استفاده کرد که دارای طرح های ریز و کوچک باشد. طرح های درشت و بزرگ موجب می شود تا حواس فرد به سمت آن جلب شود و تمرکز را از او بگیرد.

بهترین رنگ ها برای موکت اداری کدام است؟

با توجه به توضیحات گفته شده درباره رنگ موکت اداری شاید این سوال برای تان پیش بیاید که به طور کلی و بدون در نظر گرفتن رنگ لوگو یا مواردی از این دست، چه رنگی برای موکت اداری مناسب تر است. به دلیل رسمی بودن محل استفاده از این موکت، بهتر است از رنگ های رسمی هم برای آن استفاده شود. رنگ های کرم، قهوه ای تیره و روشن، آبی تیره و همچنین رنگ های طوسی روشن و تیره بهترین گزینه ها برای رنگ موکت اداری هستند. در مواردی می توان از رنگ های شاد تری نظیر بنفش سیر و یا سبز سیر هم استفاده نمود. حتی می توان موکتی با تلفیق چند عدد از این رنگ ها هم انتخاب نمود.

بهترین طرح برای موکت اداری کدام است؟

برای موکت اداری باید از طرح های ساده استفاده شود. حتی این طرح ها می توانند در حد خطوط عمودی یا افقی باشند. هر چه طرح موکت اداری ساده تر باشد بهتر و شکیل تر خواهد بود و تاثیر گذاری آن نیز بالاتر می شود. همچنین انتخاب طرح ساده برای موکت اداری این مزیت را دارد که در صورت تغییر دکوراسیون دیگر نیازی به صرف هزینه اضافی برای تعویض موکت نیست و از این موکت ساده برای هر مدل دکوراسیونی می توان استفاده کرد. این موضوع درباره رنگ موکت اداری هم صادق است. اگر از رنگی نظیر طوسی برای موکت استفاده گردد، رنگ های دیگر را که در مبلمان اداری و یا وسایل چوبی مانند کتابخانه یا میز به کار رفته، به راحتی می توان با آن ست نمود.

قیمت موکت اداری

موکت اداری قیمت مشابهی با موکت های معمولی و خانگی دارد و اداری بودن یا نبودن آن تاثیری بر قیمت موکت نخواهد داشت. چیزی که موکت اداری را نسبت به موکت خانگی متفاوت می کند، طرح و رنگ آن است. به این ترتیب قیمت موکت اداری برای دو برند پالاز موکت و ظریف مصور که هر دور از معروف ترین برند های تولید موکت هستند در زیر آورده شده است.

قیمت موکت اداری پالاز طرح شبنم 9175

3 × 6 2 میلیون و 589 هزار تومان
3 × 7 3 میلیون و 24 هزار تومان
3 × 8 3 میلیون و 456 هزار تومان
3 × 9 3 میلیون و 886 هزار تومان
3 × 12 5 میلیون و 183 هزار تومان

قیمت موکت اداری ظریف مصور طرح رها – کرم

3 × 6 2 میلیون و 153 هزار تومان
3 × 7 2 میلیون و 513 هزار تومان
3 × 8 2 میلیون و 873 هزار تومان
3 × 9 3 میلیون و 233 هزار تومان
3 × 12 4 میلیون و 308 هزار تومان

 

موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری
موکت اداری

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری و پوستر برای مکان های اداریچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<