رنگ مرجانی و ایجاد یک چیدمان تابستانی و روح نواز

چیدو پلاس 07 فروردین 1401

از میان تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی، چند تایی از آنها لطافت و ملاحت خاصی دارند و از دیدن شان نوعی آرامش همراه با سر زندگی به انسان دست می دهد. یکی از این رنگ ها رنگ مرجانی است که با زیبایی بی اندازه خود فضای خانه را سرشار از حس زندگی و گرما و دوست داشتن می کند. مرجانی که رنگی گرم به شمار می رود با قرار گرفتن در کنار رنگ های مکمل خود، یک ست بی نظیر را در دکوراسیون خانه پدید می آورد به گونه ای که چشم ها از دیدن آن سیر نخواهند شد. اگر به دنبال استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون خانه هستید یا می خواهید بدانید که رنگ مرجانی دقیقا چه رنگی است و با چه رنگ یا رنگ هایی ست میشود؟ خواندن این متن را از دست ندید.

رنگ مرجانی چه رنگی است

این رنگ حد فاصل بین رنگ های صورتی و نارنجی بوده و به رنگ هلویی بسیار نزدیک است. مرجانی از هلویی تیره تر است اما ماهیت و ویژگی های این دو رنگ بسیار به هم شباهت دارد. وجود مقادیری از صورتی و نارنجی در رنگ زیبای مرجانی باعث می شود که این رنگ در گروه رنگ های گرم جای گیرد و به دلیلی آنکه کمی سفید در خود دارد، به خوبی با سفید ست می شود. از ویژگی های رنگ مرجانی به لطافت و آرامشی که در خود دارد، زنده و شاد بودن، خوش بینی، انرژی مثبت، خلاقیت، وقار و شخصیت اشاره می شود. این رنگ بر خلاف تصور عموم فراجنسیتی بوده و تنها یک رنگ زنانه نیست. در سال 2019 میلادی رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال معرفی شد.

استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون خانه

از رنگ مرجانی در مبلمان، دیوار ها، والان پرده، رو تختی در اتاق خواب و حتی فرش می توان استفاده کرد. کاربرد رنگ مرجانی در دکوراسیون خانه تنها مربوط به پذیرایی و نشیمن و اتاق خواب نیست و حتی برای آشپزخانه نیز می توان از این رنگ استفاده کرد. وجود رنگ مرجانی در چیدمان خانه به افزایش سر زندگی و شور و شوق کمک می کند و چه بهتر که از این ویژگی برای بهتر شدن محیط زندگی کمک گرفت.

رنگ مرجانی در دیوار ها

دیوار ها یکی از بهترین میزبان های رنگ مرجانی در خانه هستند. شما می توانید یک یا چند دیوار خانه تان را به این رنگ اختصاص دهید و برای بهتر دیده شدن آن سایر دیوار ها را سفید باقی بگذارید. پیشنهاد می شود تمامی دیوار ها را به رنگ مرجانی نقاشی نکنید زیرا وجود بیش از حد این رنگ موجب یکنواختی و کسلی در خانه می شود. استفاده از کاغذ دیواری های طرح داری که دارای این رنگ هستند نیز به زیباتر شدن چیدمان کمک می کنند. در اتاق خواب نیز از رنگ مرجانی برای دیوار می توان استفاده نمود بهترین پیشنهاد آن است که دیوار پشت تخت خواب را به رنگ مرجانی رنگ آمیزی کرده و از یک رو تختی ساده یا طرح دار به همین رنگ بر روی تخت خواب استفاده نمود.

رنگ مرجانی در مبلمان خانه

یکی دیگر از کاربرد های رنگ مرجانی در دکوراسیون داخلی استفاده از این رنگ در مبلمان است. مبل های راحتی مدرن با این رنگ یکی از بهترین انتخاب ها برای نشیمن خانه هستند. قرار دادن کوسن های رنگی به رنگ های سفید و طوسی و فیلی به صورت ساده یا طرح دار بر روی مبلی به رنگ مرجانی به زیباتر شدن آن کمک می کند. همچنین اگر مبلمان خود را دو رنگ انتخاب کنید و در کنار کاناپه و مبل های مرجانی رنگ تان یک مبل تک با پارچه طرح داری که در آن از این رنگ استفاده شده، قرار دهید، چیدمان خانه تان را جذاب و دوست داشتنی و خاص می کنید. پیشنهادات رنگی و ست های مرجانی و رنگ های دیگر برای گرفتن ایده در ادامه این متن آمده است.

رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی

استفاده از رنگ مرجانی در اتاق خواب

یکی دیگر از مکان هایی که در آن به بهترین نحو می توان از رنگ مرجانی استفاده نمود، اتاق خواب است. باید گفت که مرجانی از جذاب ترین پیشنهادات برای رو تختی خواهد بود. رو تختی های ساده ای که دارای رنگ مرجانی یکدست هستند و یا آنهایی که با یک رنگ دیگر نظیر سبز یا آبی ست شده اند، فضایی عالی و زیبا در اتاق خواب فراهم می کنند. همچنین رو تختی های طرح داری که دارای زمینه سفید و طرح های مرجانی رنگ هستند؛ منجر به فانتزی تر شدن محیط اتاق خواب و دوست داشتنی تر شدن آن می شوند.

رنگ مرجانی با چه رنگی ست میشه؟

تا اینجای متن درباره استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون خانه گفته شد اما شاید این سوال برای تان پیش آید که رنگ مرجانی با چه رنگی ست می شود؟ و بهترین رنگ هایی که در کنار مرجانی قرار می گیرند، کدام رنگ ها هستند؟ در پاسخ باید گفت که پیشنهادات و ایده هایی که در این باره مطرح می شود بهترین مکمل های مرجانی بوده و فضای خانه را به زیبا ترین شکل ممکن آراسته خواهند کرد.

  • ست مرجانی و سفید

از بهترین انتخاب ها برای قرار گیری در کنار مرجانی به رنگ سفید اشاره می شود. این دو رنگ در کنار یکدیگر فضایی کاملا تابستانی و روح نواز را پدید می آورند. از این دو رنگ در کنار یکدیگر بر روی دیوار ها و مبلمان استفاده می شود. اگر مبل های خود را مرجانی انتخاب کرده اید، از کوسن های سفید بر روی آن استفاده کنید. چنانچه مایل بودید می توانید یک مبل تک را به رنگ سفید و یا از پارچه ای طرح دار با زمینه سفید و طرح های مرجانی انتخاب نمایید. میز جلو مبلی خود را نیز سفید قرار دهید تا ست مرجانی و سفید تان تکمیل شود.

  • ست مرجانی و طوسی یا فیلی

رنگ طوسی روشن یک انتخاب خوب برای قرار گیری در کنار مرجانی است. طوسی که رنگی با ماهیت سرد است در کنار رنگ گرم مرجانی تناقضی جذاب را پدید می آورد که همین موضوع به ایجاد تنوع بصری کمک خواهد کرد. از رنگ طوسی برای کوسن های روی مبلمان و حتی رنگ مبل ها البته در صورتیکه دیوار ها به رنگ مرجانی باشند، و همچنین در اتاق خواب برای کوسن ها و بالشت های وی تخت می توان به خوبی استفاده نمود. رنگ فیلی هم درست همانند طوسی یکی از انتخاب های خوب برای استفاده در کنار مرجانی است. رنگ فیلی که مقادیری از رنگ آبی را در خود دارد، رنگی سرد محسوب می شود و گرمای مرجانی را به تعادل می رساند.

  • ست مرجانی و صورتی، گلبهی یا هلویی روشن

استفاده از رنگی مشابه با مرجانی اما بسیار روشن تر از ان می تواند منجر به ایجاد نوعی هارمونی در محیط شود. این هارمونی بسیار آرامش بخش بوده و حضور در چنین فضایی پس از یک روز شلوغ کاری و خسته کننده حتما موجب تمدد اعصاب می شود. از این رنگ ها در کنار هم در اتاق خواب نیز می توان استفاده کرد و فضای رمانتیک و عاشقانه برای زوج های جوان پدید آورد.

رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی
رنگ مرجانی

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ هلویی چه رنگی است؟ ایده هایی برای کاربرد این رنگ در دکوراسیون

رنگ عنابی و بهترین پیشنهاد ها برای دکوراسیون خانه با این رنگچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<