سینک ظرفشویی کورین زیبا کننده آشپزخانه شما با ظاهری زیبا و جذاب

چیدوپلاس 16 تیر 1400

از انواع جدید سینک های ظرفشویی می توان به سینک ظرفشویی کورین اشاره کرد که چند سالی می شود به بازار آمده است. خیلی از افراد علاقه ای به سینک های ظرفشویی استیل ندارند و دوست دارند تحولی در چیدمان آشپزخانه شان ایجاد کنند. به همین دلیل است که به سراغ سینک های دیگر از جمله کورین می روند که با ظاهری متفاوت و جذاب زیبا کننده آشپزخانه شان است. سینک ظرفشویی کورین علاوه بر ظاهری متفاوت دارای ویژگی های منحصر به فردی هم هست که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

کورین چیست؟

خیلی از افراد نمی دانند که کورین چیست؟ آیا کورین یک نوع سنگ است؟ و یا نوعی ماده پلیمری به شمار می رود؟ و از چه موادی ساخته شده است؟ در واقع باید گفت کورین یک نوع سنگ مصنوعی است که بر خلاف سنگ های دیگر نظیر گرانیت یا مرمر که طبیعی هستند، توسط انسان ساخته می شود اما همان ویژگی های سنگ های طبیعی را داراست و حتی از نظر ظاهری هم به سنگ های طبیعی شباهت دارد.

سنگ کورین یک ماده مهندسی شده به مانند کوارتز بوده که از ترکیب مواد پلیمری از جمله اکریلیک ها با مواد معدنی و سنگی ساخته می شود. ترکیب ایجاد شده توسط این مواد درون قالب های مخصوصی ریخته می شود تا ورق های کورین آماده گردد. باید گفت سنگ مصنوعی کورین که توسط شرکت های مختلف ساخته می شود در میزان ترکیبات و درصد آنها تفاوت هایی با هم دارد که در کیفیت و ویژگی های آن موثر است، اما به طور کلی همه آنها کورین محسوب می گردد. کاربرد سنگ کورین در ساخت رویه کابینت ها، سینک های ظرفشویی و دستشویی، سرویس های بهداشتی و غیره است.

ویژگی های سینک کورین

از آنجایی که سنگ مصنوعی کورین ضد آب بوده برای مکان هایی نظیر آشپزخانه و به خصوص برای ساخت سینک ظرفشویی ماده بسیار مناسبی است. سینک کورین به صورت یکپارچه ساخته می شود و در برابر نفوذ آب و هر ماده دیگر مقاوم است. به راحتی می توان آن را برای نصب شیرآلات سوراخ نمود و سینک را بر روی کابینت نصب کرد. سینک کورین به دو نوع رو کار و توکار تقسیم می شود که انتخاب هر کدام از آنها بستگی به سلیقه مشتری دارد.

سینک کورین
سینک کورین
سینک کورین

مزایای سینک ظرفشویی کورین

از مزایای مهم سینک ظرفشویی کورین می توان به یکپارچه بودن و عدم وجود درز و تخلخل در محل های اتصال اشاره نمود. این ویژگی باعث می شود تا آب از داخل سینک به قسمت های زیرین نفوذ نکرده و مشکلی از این بابت به وجود نیاید. مزیت دیگر سینک ظرفشویی کورین مقاومت خوب آن در برابر تغییر دما است. سینک های ساخته شده توسط کورین اگر در معرض شوک حرارتی قرار گیرند دچار ترک خوردن یا شکستگی نمی شوند. این امکان به شما اجازه می دهد تا بتوانید از آب جوش در سینک استفاده کنید.

سینک ظرفشویی کورین ضد لک، ضد زنگ، ضد جرم و آنتی باکتریال است. اگر سینک کورین به رنگ سفید را انتخاب می کنید نباید نگران ماندن لکه های مواد غذایی رنگی بر روی آن باشید. همچنین بر خلاف سینک های استیل بی کیفیت هیچ بخشی از سینک کورین دچار زنگ زدگی و یا مشکل ایجاد لجن سبز رنگ نخواهد شد. این سینک ها به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارند و به راحتی هم قابل شستشو و تمیز شدن هستند.

سینک ظرفشویی کورین در برابر مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد هر چند که توصیه می گردد از مواد شیمیایی و محلول های قوی در سینک استفاده نشود. این سینک ها دارای طول عمر زیادی هستند و چیزی باعث خراب شدن شان نمی شود مگر آنکه خودتان از سینک خسته شوید و بخواهید آن را با یک مدل جدید تر عوض کنید. نگهداری از آن بسیار راحت است و برای این کار مجبور نیستید کار خاصی انجام دهید. به عنوان مزیت مهم دیگر سینک ظرفشویی کورین به قیمت ارزان تر آن نسبت به کوارتز، گرانیت و مرمر اشاره می شود.

معایب سینک ظرفشویی کورین

به طور کلی سینک ظرفشویی کورین دارای عیب خاصی نیست و استفاده از آن بدون نگرانی پیشنهاد می شود. اما اگر حساسیت های زیادی به خرج می دهید باید گفت که ممکن است برخی پاک کننده های شیمیایی قوی باعث تغییر رنگ آن بشوند که این مشکل قابل تعمیر و حل شدن است. از معایب دیگر سینک ظرفشویی کورین هم می توان به موضوع کم شدن شفافیت آن در مرور زمان اشاره نمود که البته با انجام یک پولیش ساده بر روی آن این شفافیت دوباره بدست خواهد آمد. درباره مقاومت آن در برابر خط و خش هم باید گفت که بهتر است مراقب وسایل نوک تیز باشید تا این اتفاق رخ ندهد.

سینک ظرفشویی کورین و تحولی در چیدمان

سینک های استیل فاقد تنوع در طرح و رنگ هستند و اگر قصد خرید آنها را داشته باشید، انتخاب های زیادی پیش رو ندارید. اما سینک ظرفشویی کورین طیف بزرگ تری از طرح و رنگ را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با توجه رنگ دلخواه تان و همینطور تم رنگی آشپزخانه تان سینک مناسب را انتخاب نمایید. همچنین اگر علاقه مند به استفاده از سنگ در چیدمان خانه هستید، با انتخاب سینک ظرفشویی کورین این کار را در آشپزخانه تان نیز انجام دهید. سینک ظرفشویی کورین به صورت یکپارچه بر روی کابینت نصب می شود و نمای سنگی آشپزخانه تان تکمیل می گردد.

سینک ظرفشویی کورین، گرانیت یا استیل؟

برخی از تفاوت های سینک ظرفشویی کورین با استیل در بالا اشاره شد. برتری سینک کورین و گرانیت در تنوع طرح و رنگ و همچنین ضد زنگ و ضد جرم بودن در قسمت های قبل مطرح شد. اما درباره دیگر تفاوت های این سینک ها می توان به موضوع ضد خش بودن آنها پرداخت. با اینکه گفته شد امکان ایجاد خراش بر روی سینک ظرفشویی کورین وجود دارد، اما این امکان در مقایسه با سینک های استیل کمتر است. سینک ظرفشویی گرانیت هم در مقایسه با این دو سینک از مقاوت بسیار بیشتری در برابر خراش و ساییدگی برخوردار است.

درباره موضوع تحمل حرارت باید گفت که با وجود مقاومت بسیار خوب سینک کورین در برابر شوک های حرارتی، اما ممکن است سینک ظرفشویی کورین بر اثر تماس مستقیم با ظرف خیلی داغ دچار تغییر رنگ شود (که قابل اصلاح است) سینک استیل هم در برابر تغییر دمایی کمی دچار مشکل می شود و ممکن است دِفرمه گردد. اما سینک گرانیتی در برابر تغییرات دمایی بسیار مقاوم است. سینک های گرانیتی با ظروف داغ هرگز نمی سوزند.

درباره قیمت سینک های ظرفشویی هم باید گفت که سینک گرانیتی بالاترین قیمت را به خود اختصاص می دهد. سینک ظرفشویی کورین قیمت کمتری را نسبت به گرانیتی دارد اما در مقایسه با سینک استیل گران محسوب می شود. اگر برای خرید سینک ظرفشویی بودجه کافی را در اختیار ندارید سینک های استیل برای شما مناسب تر خواهند بود. البته این نکته را هم بدانید که سینک های استیل بسیار با کیفیت قیمت های بالایی دارند. قیمت سینک ظرفشویی کورین در مدل ها و شرکت های مختلف با هم تفاوت هایی دارد. اما به طور کلی قیمت این سینک ها از 1 میلیون و 800 هزار تومان شروع و تا 3 میلیون تومان ادامه دارد. قیمت بیشتر سینک های ظرفشویی کورین در محدوده حدود 2 میلیون تومان جای می گیرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

سینک گرانیتی، سینکی زیبا و منحصر به فرد با تنوع رنگ و طرح بالا

سینک مشکی از چه جنسی ساخته می شود و مزایا و معایب آن کدام است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<