راهنمای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب عروس

چیدوپلاس 01 خرداد 1400 ، ،

دختر خانم ها و نوعروس هایی که در حال چیدمان خانه جدید شان هستند و تا چند وقت دیگر وارد زندگی مشترک شان می شوند، ممکن است سوالاتی در مورد بهترین رنگ اتاق خواب عروس، ست کردن وسایل، پیدا کردن یک تم رنگی مناسب برای اتاق خواب عروس و غیره داشته باشند، داشتن ایده ها و اطلاعاتی در این مورد، برای هر زوج جوانی خالی از لطف نیست. با خواندن این متن با پیشنهاد های ما برای رنگ اتاق خواب عروس و موارد وابسته به آن بیشتر آشنا شوید.

چه رنگ هایی برای اتاق خواب عروس مناسب است؟

باید گفت رنگ اتاق خواب عروس اول از همه به سلیقه و علاقه عروس و داماد وابسته است. دختر خانم قبل از شروع به خرید وسایل جهیزیه باید اتاق خواب خود را تصور کند و فضای رنگی آن را در ذهن خلق نماید. اگر رنگ های گوناگونی را دوست داشت، به تلفیق این رنگ ها فکر کرده و سعی در ترکیب کردن و کنار هم گذاشتن آنها داشته باشد. سپس اقدام به خرید وسایل مختلف کند و آنها را بر اساس تم رنگی که در ذهن خود دارد چیدمان نماید.

به دلیل اینکه ازدواج و شروع زندگی مشترک همواره با شادی و احساس خوب و مثبت همراه است، استفاده از رنگ های روشن در خانه و اتاق خواب عروس پیشنهاد می شود. به طور کلی بهتر است اتاق خواب و مخصوصا اتاق خواب عروس با رنگ های گرم چیدمان شود، و این رنگ ها به جریان انرژی مثبت و زیبایی هایی روح نواز کمک کند. این رنگ ها باید به گونه ای باشند که احساس عشق و آرامش را در اتاق خواب ایجاد کرده و عروس و داماد سرشار از حسی رمانتیک و مملو از آسایش و امنیت در اتاق خواب قرار گیرند. در ادامه چند پیشنهاد رنگی برای اتاق خواب عروس بررسی می شود.

اتاق خواب عروس به رنگ سفید و صورتی یا سفید و بنفش

صورتی از آن رنگ هایی است که استفاده زیادی در جهیزیه نوعروسان دارد. این رنگ می تواند به اتاق خواب عروس هم وارد شده و فضا را پر از لطافت کند. ترکیب رنگ های سفید و صورتی در اتاق خواب عروس باعث می شود تا حسی از پاکی، صلح، تازگی و انرژی جریان یابد و محیط برای داشتن یک خواب راحت آماده گردد. در اتاق خواب عروس با رنگ سفید و صورتی از انواع رنگ های صورتی می توان استفاده نمود. از صورتی های روشن و فانتزی گرفته تا صورتی چرک و صورتی های تیره تر. حتی رنگ هایی شبیه به سرخابی، گلبهی و هلویی هم می توانند در گروه رنگ های صورتی قرار گیرند.

در چیدمان رنگ اتاق خواب عروس با سفید و صورتی حتما سعی در برقرار کردن تعادل و استفاده کافی، درست و به جای هر دو رنگ باشد. در این مدل اتاق خواب پیشنهاد می شود که سرویس خواب شامل تخت خواب و میز آرایش و دیگر وسایل چوبی به رنگ سفید انتخاب شود. روتختی را می توانید از مدل روتختی های گل دار سفید و صورتی انتخاب کنید. البته در هنگام خرید رو تختی حتما با مدل های بی شماری از رو تختی های طرح دار مواجه می شوید که بنا به سلیقه خود یکی از آنها که با رنگ صورتی هماهنگی دارد را انتخاب نمایید. دیوارهای اتاق خواب عروس می توانند سفید باقی بمانند، اما برای ایجاد زیبایی بیشتر بهتر است یکی از دیوار ها را رنگ کنید. یک پرده حریر سفید به عنوان پرده اصلی و دو عدد والان ساده از پارچه ای صورتی رنگ زیبا کننده پنجره اتاق خواب عروس خواهند بود. والان می تواند از پارچه ساده و یا طرح دار انتخاب شود.

رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروس به رنگ کرم و قهوه ای روشن

یکی از ترکیب های رنگی عالی برای اتاق خواب عروس، که حسی از آرامش فوق العاده ای را ایجاد می کند، رنگ های کرم و قهوه ای روشن مانند رنگ چوب است. این دو رنگ هر دو آرامش بخش هستند و به لحاظ هیجانی، دارای انرژی های هیجان بخش نیستند، اما با به کارگیری ترفند هایی می توان این هیجان و انرژی را ایجاد نمود. اولین چیزی که در اتاق خواب عروس به رنگ کرم و قهوه ای روشن یا رنگ چوب به چشم می آید، سرویس خواب است. در این اتاق خواب سرویس خواب از رنگ قهوه ای روشن مانند نسکافه ای، رنگ چوب و حتی رنگ های فندقی و بلوطی روشن انتخاب می شود.

رو تختی باید از رنگ کرم انتخاب شود. این رو تختی می تواند ساده و یا دارای طرح هایی شامل رنگ های گرم باشد. طرح های رو تختی باید به میزان کافی با رنگ نسکافه ای به کار برده شده در وسایل چوبی شباهت داشته باشد. اگر رو تختی را ساده انتخاب می کنید برای ایجاد نوعی کنتراست و خارج شدن فضا از یکنواختی از کوسن هایی به رنگ های نارنجی بر روی تخت خواب استفاده نمایید. این کوسن ها در مدل های ساده و یا طرح دار اتاق خواب عروس را رنگی تر و جذاب تر می کنند. برای پرده ها نیز استفاده از پرده های توری ساده، حریر ساده، والان هایی به رنگ کرم، کرم طرح دار و یا همرنگ با کوسن ها انتخاب های خوبی به شمار می روند.

رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروس به رنگ گل سرخ

رنگ قرمز زیبایی و انرژی و هیجان فوق العاده ای دارد و همیشه به عنوان نمادی از عشق شناخته می شود. قرمز رنگی اغواگر بوده و برانگیزاننده و تحریک کننده به حساب می آید. استفاده از این رنگ در اتاق خواب عروس گزینه خوبی است اما باید توجه داشته باشید که هرگز از این رنگ به طور کامل و خالص استفاده نکنید. ترکیب رنگ قرمز با رنگی نظیر سفید به ایجاد تعادل در آن کمک خواهد کرد.

در اتاق خواب عروس به رنگ قرمز پیشنهاد می شود که یک رو تختی با طرح گل سرخ بر روی تخت خواب تان پهن کنید و کوسن های قرمز و سفید را بر روی آن قرار دهید. دیوار پشت تخت خواب را می توانید به صورت یکدست قرمز کنید تا با طرح گل های سرخ رو تختی هماهنگی خوبی به وجود آورد. رنگ سرویس خواب در اتاق خواب عروس به رنگ قرمز، می تواند سفید و یا حتی قهوه ای سوخته باشد. برای پرده ها نیز پیشنهاد می شود تنها از یک پرده حریر ساده سفید استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس

رنگ دیوارها در اتاق خواب عروس

در اتاق خواب عروس رنگ دیوارها بر اساس رنگ رو تختی می تواند تغییر کند. حتی استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار هم پیشنهاد خوبی است. اما توجه داشته باشید که اگر رو تختی تان ساده و یا دارای طرح های کم و خلوت است، از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنید. همچنین پوستر های دیواری با طرح های متنوع هم انتخاب خوبی برای دیوار پشت تخت خواب به شمار می روند. این پوستر ها به اندازه های بزرگی ساخته می شوند و یک دیوار را به طور کامل و یکدست می پوشانند.

رنگ پوشش کف اتاق خواب عروس

استفاده از موکت، به خصوص موکت های پرز بلند برای اتاق خواب عروس پیشنهاد خوبی است. این موکت ها هم زیبا هستند و هم کف اتاق خواب را نرم و راحت می کنند. به طور کلی در اتاق خواب بهتر است کف زمین با موکت پوشیده شود تا هنگامی که از تخت بلند می شوید و پای خود را بر روی زمین می گذارید، سرمای زمین پای تان را آزار ندهد. رنگ پوشش کف در اتاق خواب عروس می تواند کرم روشن انتخاب شود که با اکثر رنگ های دیگر هماهنگ است.

خانه ایده آل خود را بسازید:

پرده اتاق خواب عروس را چه مدلی انتخاب کنیم؟

مدل روتختی عروس در یک اتاق خواب رمانتیکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<