پرده اتاق خواب عروس را چه مدلی انتخاب کنیم؟

چیدوپلاس 25 اردیبهشت 1400

دختر خانم هایی که در حال تهیه جهیزیه هستند و اولین خانه مشترک شان را چیدمان می کنند، بهترین مخاطب این متن خواهند بود. اگر در حال فکر کردن به این هستید که چه پرده ای برای اتاق خواب عروس مناسب تر است؟ چه رنگی را برای پرده اتاق خواب عروس انتخاب کنید؟ و پرده اتاق خواب عروس بهتر است از چه جنس و چه مدلی باشد، پس حتما با ما همراه باشید تا به همه سوالات تان پاسخ داده شود.

بهترین پرده اتاق خواب عروس

پرده یکی از اصلی ترین اجزای چیدمان خانه و مخصوصا اتاق خواب به شمار می رود. در واقع می توان گفت یکی از چیزهایی که به محض ورود به اتاق خواب به چشم تان می خورد پرده است. بنابراین باید در انتخاب آن دقت زیادی نمود، زیرا یک انتخاب اشتباه بر روی سایر اجزای اتاق خواب نیز تاثیر می گذارد. البته اینکه پنجره اتاق خواب عروس کوچک یا بزرگ است، نور گیر است یا خیر، پنجره قدی و یا کوتاه است، در انتخاب بهترین پرده اتاق خواب عروس تاثیر گذار خواهد بود.

چه سبکی برای پرده اتاق خواب عروس مناسب است؟

اینکه پرده اتاق خواب عروس از چه سبکی انتخاب شود بستگی زیادی به سبک چیدمان خانه و اتاق خواب او دارد. هم سبک های مدرن و هم کلاسیک قابلیت اجرا در اتاق خواب عروس دارند. بعضی از عروس خانم ها علاقه مند به سبک های کلاسیک و سنتی هستند و سرویس تخت خواب خود را از جنس استیل انتخاب می کنند. برای این نوع چیدمان استفاده از پرده های والان دار بهترین انتخاب است. هر چند که به دلیل حجم بزرگ سرویس خواب و والان پرده و غیره، پیشنهاد می شود اگر خانه و اتاق خواب بزرگی دارید این سبک را برای آن انتخاب کنید.

پرده اتاق خواب عروس با سبک کلاسیک با استفاده از یک حریر شیشه ای سفید به عنوان پرده اصلی و یک والان از جنس پارچه ای ایجاد می گردد. والان پرده اتاق خواب عروس می تواند از جنس مخمل، تافته، کتان و یا پارچه های ضخیم و سنگین دیگر انتخاب شود. اما بهتر است در اتاق خواب عروس از رنگ های شاد تری برای والان پرده استفاده گردد. برای مثال اگر سالن پذیرایی عروس با والان پرده ای به رنگ قهوه ای مزین شده، برای اتاق استفاده از رنگی نظیر قهوه ای پیشنهاد نمی شود.

پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس

اما اگر عروس خانمی سبک های مدرن را برای چیدمان اتاق خواب خود برگزیده است، دست بازتری برای انتخاب پرده دارد. از پرده های بسیار ساده که شامل یک حریر سبک و ساده است گرفته تا پرده های پارچه ای طرح دار می توانند انتخاب های خوبی برای پرده اتاق خواب عروس باشند. حریر سفید، حریر رنگی، پرده های توری، پرده های والان دار، پرده های پارچه ای با پارچه رنگی و یا طرح دار، انواع پرده های کرکره ای مانند پرده زبرا انتخاب های متنوعی را در اختیار عروس برای تزیین اتاق خواب خود می دهند.

پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس
پرده اتاق خواب عروس

در انتخاب پرده اتاق خواب عروس باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • نورگیر بودن اتاق خواب

مهم ترین چیزی که در انتخاب پرده موثر است نوع پنجره اتاق خواب است. اگر پنجره اتاق خواب عروس نور گیر است و در طول روز نور طبیعی خورشید وارد اتاق خواب می شود، بهتر است پرده را از نوعی انتخاب کنید که مانعی برای ورود نور نباشد. پرده های ضخیم به همراه والان های سنگین برای چنین پنجره ای پیشنهاد نمی شود. نور خورشید هم چیدمان اتاق را بهتر و زیباتر نشان می دهد و هم فضای اتاق را گرم و دلپذیر می کند.

  • مشرف بودن پنجره

اگر پنجره اتاق خواب عروس به خانه ها و پنجره های رو به رویی مشرف بود، بهتر است پرده ها از نوع ضخیم تری انتخاب شوند که تا جای ممکن جلوی دید را بگیرند. برای این چنین پنجره هایی استفاده از شید نیز پیشنهاد می شود. به این ترتیب که شما پرده ای حریر یا توری را انتخاب می کنید اما با نصب شید و پایین کشیدن آن، جلوی دید را می گیرید. همچنین اگر نگران دیده شدن اتاق خواب در طول شب از بیرون هستید یا تابش مستقیم نور خورشید مانع از خواب شما می شود، می توانید والان های پارچه ای ساده ای تهیه کنید و سپس با کشیدن والان ها حریم خصوصی خود را حفظ نمایید.

  • ارتفاع پنجره

اینکه پنجره اتاق بلند یا کوتاه است، عامل مهم دیگری در انتخاب پرده اتاق خواب عروس به شمار می رود. اگر قصد خرید پرده های پارچه ای یا حریر را دارید، به طور کلی پیشنهاد می شود که پرده را بلند گرفته و ارتفاع آن را از سقف تا زمین در نظر بگیرید. پرده های بلند زیبایی بیشتری دارند و اتاق خواب را نیز زیباتر و شکیل تر می کنند. اما برای پنجره های کوتاه اگر قصد خرید پرده زبرا دارید، ارتفاع آن مطابق با ارتفاع پنجره خواهد بود. البته این نکته هم لازم به ذکر است که فرم چیدمان اتاق هم در انتخاب پرده موثر است. برای مثال اگر فضای اتاق به گونه ای بود که مجبور به قرار دادن تخت خواب در زیر پنجره بودید، پرده حتما باید کوتاه انتخاب شود.

برای پرده اتاق خواب عروس چه رنگی را انتخاب کنیم؟

رنگ پرده اتاق خواب عروس بستگی زیادی به رنگ سایر وسایل اتاق و به خصوص رو تختی دارد. به صورت کلی پیشنهاد می شود از رنگ های سرد و خاکستری برای اتاق خواب استفاده نشود. اتاق خواب عروس باید فضایی گرم، رمانتیک و دلنشین داشته باشد، رنگ های گرم این فضا را در اتاق ایجاد می کنند. بنابراین هم در انتخاب رو تختی و هم پرده بهتر است به سراغ رنگ های گرم بروید. اما اگر انتخاب تان گروه رنگ های سرد بود، بهتر است پرده را از حریر سفید و والان ها را از رنگی سرد انتخاب نمایید. برای کسانی که به رنگ های سرد علاقمند هستند، پرده اتاق خواب عروس به رنگ نقره ای و اکلیلی همراه با تزیینات کریستالی می تواند انتخاب خوبی باشد. با اینکه رنگ نقره ای فضایی سرد به وجود می آورد اما به دلیل درخشان بودن جلوه ای زیبا و خیره کننده خواهد داشت.

پرده های رنگی و طرح دار نیز برای اتاق خواب عروس مناسب هستند. پرده اتاق خواب عروس با طرح گل سرخ می تواند به عنوان یک انتخاب عالی مطرح شود. این پرده گل سرخی هم به صورت پرده توری و هم به شکل والان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. طرح های دیگر هم مطابق با سلیقه عروس در کنار حریر سفید رنگ انتخاب هایی مناسب به شمار می روند. به طور کلی پرده اتاق خواب عروس بهتر است از رنگی روشن، گرم، پارچه ای لطیف و فرمی ساده انتخاب گردد.

پرده اتاق خواب عروس از نوع زبرا

پرده های زبرا برای اتاق خواب هایی مناسب هستند که فضای کوچکی دارند. خیلی از زوج ها در شروع زندگی مشترک مجبور به سکونت در آپارتمان های کوچک اند و این موضوع باعث می شود تا نتوانند ایده های مورد علاقه خود را در اتاق خواب پیاده کنند. بنابراین پرده اتاق خواب عروس از نوع زبرا می تواند به یک انتخاب خوب تبدیل شود. پرده های زبرا در رنگ ها و طرح های متنوعی ساخته می شوند و همینطور قابل سفارش هستند. با انتخاب یک رنگ گرم و دوست داشتنی و طرحی دل انگیز اتاق خواب عروس تبدیل به مکانی رمانتیک و جذاب خواهد شد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

انواع مدل پرده ریسه ای یا آویز و آموزش ساخت آنها در خانه

فرش صورتی انتخابی به زیبایی گل های بهاری

پرده اتاق خواب ام را از چه جنسی بخرم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<