ویدیو: ساخت پادری با کاموا

چیدوپلاس ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ ، ،

پم پم به منگوله های رنگی ای گفته می شود که با انواع کاموا ساخته می شود، پم پم ها را معمولاً در لباس های زمستانی، به خصوص کلاه های بافتنی دیده اید اما آنها در ساخت پادری هم کاربرد دارند. ساخت پادری پم پم بسیار راحت است و شما با داشتن چند کاموا با رنگ های مختلف و یک صفحه پلاستیکی مشبک می توانید یک پادری زیبا برای خودتان درست کنید. از این پادری ها می توانید به عنوان یک فرش کوچک در اتاق خواب و یا پادری حمام یا سرویس بهداشتی و حتی ساخت محل خواب برای حیوانات خانگی نیز استفاده کنید.

برای آن که منگوله های پم پم به شکل یک پادری در بیایند باید تعداد زیادی از آنها را در اندازه ای که می خواهید، تهیه کنید. درست کردن پم پم روش های مختلفی دارد اما روشی که در این مطلب میخوانید رایج ترین و مناسب ترین آنها است.

برای شروع شما به دو عدد لوله مقوایی دستمال کاغذی احتیاج دارید که می توانید بعد از اتمام دستمال های توالت از آن ها استفاده کنید، روش کار همان طور که در ویدیوی زیر مشاهده می کنید بدین صورت است که رول های مقوایی را در کنار هم قرار دهید و کاموا را به صورتی منظم دور آن ها بپیچید. بعد از چند دور پیچیدن، بین دو رول را با استفاده از یک بند کاموای بریده شده گره بزنید و رول ها را از بین کامواها خارج کنید، گره کاموا را محکم تر کرده و دو طرف کاموا ها را قیچی کنید، بهتر است پم پم ها را کمی با دست هایتان ورز دهید تا حالت متناسب تری پیدا کنند. در انتها با کمک قیچی کاموا های بلندتر را کوتاه کنید تا شکلی کاملا گرد به خود بگیرد، حالا منگوله های پم پم شما حاضر است.

برای ساخت پادری شما باید تعداد زیادی پم پم با همین روش درست کنید؛ می‌توانید از کامواهایی با رنگ های متفاوت استفاده کنید تا پادری تان جلوه بیشتری داشته باشد. بعد از درست کردن پم پم ها احتیاج به یک صفحه مشبک پلاستیکی دارید تا پم پم ها را به آن متصل کنید، صفحه مشبک پلاستیکی را می توانید از فروشگاه های لوازم پلاستیکی آشپزخانه تهیه کنید. قبل از متصل کردن پم پم ها می توانید یک طرح زیبا برای پادری در نظر بگیرید؛ به طور مثال آن ها را طوری به صفحه مشبک وصل کنید که در نهایت پادری به شکل یک گل در بیاید.

نحوه اتصال پم پم ها به صفحه مشبک بسیار ساده است تنها کافیست یک نخ از پم پم را به یکی از حفره های صفحه مشبک گره بزنید. بهتر است پم پم ها را با تراکم بیشتری در کنار هم قرار دهید تا پادری زیباتری داشته باشید. بعد از اتمام گره زدن پم‌ پم ها، پادری شما کامل شده است. استفاده از این پادری ها در خانه بسیار کاربردی است و با کمی خلاقیت هم در ساخت پم پم ها و هم شکل صفحه مشبک زیر پم پم ها، می توانید پادری های متنوع و زیبا بسازید و از آن ها در تمامی فضاهای خانه خود استفاده کنید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید