اتاق خواب هایی که شما را از زندگی شهری جدا می کند.

چیدوپلاس 19 شهریور 1399 ،

هنر دکوراسیون، میتواند فضاهای داخلی منزل را بطور کامل از فضاهای شهری جدا کند؛ جایی که زندگی ماشینی، شلوغ و پر از دود و ترافیک را فراموش کنیم، ما در طول روز ساعت ها در محیط شهری وقت میگذارنیم و وقتی به خانه برمیگردیم میخواهیم در انتهای روز حس خوب آرامش را به خود هدیه دهیم. برای استراحت و داشتن یک اتاق خواب خاص و منحصر بفرد که دنیای جداگانه ای برای خلوت شما ایجاد کند، ایده های متفاوتی وجود دارد که شامل رنگ ها و الگوهای مختلف است. یکی از سبک های کاربردی و آرامش بخش در زمینه ی دکوراسیون اتاق خواب، بوهو یا بوهمیان است. این سبک تلفیقی از وسایل دکوراتیو با انواع پارچه و رنگ ها است که تاریخ طولانی دارد و در دوره های زیادی مورد استفاده ی طراحان داخلی قرار گرفته است. سبک بوهو قوانین سخت و پیچیده ای ندارد و شعار بوهو راحتی در عین سادگی است. در چیدمان دکوراسیونی بوهو شما نیاز به هزینه ی زیادی ندارید فقط باید اصول رنگ و انتخاب بافت را رعایت کنید. در این مطلب تعدادی از ایده های کاربردی دکوراسیون یک اتاق خواب با ویژگی های منحصر به فرد را مشاهده می کنید:

تخت های کوتاه

یکی از جدیدترین ترند های تخت خواب، تختی است که تنها به یک تخته ی ساده زیر تشک اکتفا میکند و تشک مسقیما بر روی آن قرار داده می شود؛ در واقع شما تنها یک پله بالای سطح زمین هستید و در مقابل فاصله ی شما با سقف اتاق بیشتر میشود، میتوانید با چهارچوب های چوبی ساده و مقداری پارچه حریر و یا آویز های گلدان و ریسه های نور تخت خواب خود را دیزاین کنید و تجربه یک خواب شیرین و رویایی را داشته باشید، این ایده علاوه بر زیبایی برای شما بسیار کم هزینه تمام می شود، چرا که از پرداخت هزینه برای تخت، میز آرایش، پاتختی و سایر وسایل چوبی معاف می شوید.

فرش های سنتی و حصیری

برای گرم شدن فضای اتاق می توانید از فرش های طرح سنتی یا بافتنی های حصیری استفاده کنید که صبح ها هنگام بلند شدن از خواب پاهای خود را روی یک بافت طبیعی بگذارید و یک روز عالی را شروع کنید. بهترین رنگ برای فرش بافتنی، تن رنگی خنثی و روشن است که با هر نوع کفپوشی ترکیب میشود.

پارتیشن گیاهی

استفاده از گیاهان آپارتمانی و گلدان آویز های بافتنی انتخاب فوق العاده ای هستند. ترکیب برگ های پهن و سرسبز با فضای خنثی و روشن اتاق از اصلی ترین ترکیبات سبک بوهو در دیزاین اتاق خواب است.گیاهانی که قابلیت آویزان شدن دارند

تاج و سایه بان

چارچوب سایه بان در اطراف تخت این فرصت را میدهد تا از پرده های توری یا حریر سفید برای تخت خواب خود حریم بسازید. مبتوانید آویز های بافتنی از آن آویزان کنید و ریسه های نورانی را در اطراف تور قرار دهید تا یک فضای اسرار آمیز و جذاب داشته باشید.

 نور ریسه ای

از چراغ های رشته ای و لامپ های ریز کوچک در شب استفاده کنید، انواع ریسه ال ای دی می تواند در شب علاوه بر داشتن ظاهری زیبا همانند ستاره‌ها اتاق تان را روشن کند و کاربرد چراغ خواب را نیز برایتان داشته باشد، اتاق خوابتان با این نورها ظاهری شاعرانه و رویایی به خود خواهد گرفت.

دیوار گالریباعث میشوند یک محیط زیبا و جذاب در اتاق شما بوجود بیاید و احساس کنید در دل طبیعت هستید و آرامش فوق العاده ای را تجربه کنید.

درست کردن یک گالری شخصی روی دیوار ها، نشان دهنده خلق و خوی و امضای شخصیت شما خواهد بود. فضایی که قرار است باعث آرامش شما باشد، میتواند با قاب عکس های یادگاری و تصاویر عزیزانتان تزئین شود. همچنین میتوانید طرح های گرافیکی، عناصر مدیتیشن و نقاشی های خود را به دیوار بیاویزید و یک نوع طرح تزئینی با سلیق خودتان ایجاد کنید تا ثابت کند اتاق خواب متعلق به شما است. شما میتوانید پارچه هایی با طرح ماندلا که مناسب یوگا و مدیتیشن هستند، روی دیوار خود نصب کنید، از اکسسوری های خاص سبک بوهو، یعنی مکرومه و بافتنی های دیواری حداکثر استفاده را کنید تا باعث احساس دلگرمی در اتاق خواب شما باشند.

کاغذ دیواری هیجان انگیز

تنها با یک بافت و پوشش متفاوت دیوار های اتاق به فضای دیگری تبدیل میشوند. با آجر شما حس و حال سنتی دارید، با پوشش بتن شما مدرنیته را تجربه میکنید و با کاغذ دیواری های رنگی و گرافیکی جلوه ی کامل سبک دکوراسیونی پاپ آرت را به اتاق خود می آورید. میتوانید دیوار های اتاق را مطابق دنیایی که به آن علاقه دارید کاغذ دیواری کنید، مثلا از کاغذ دیواری های طرح برگ استفاده کنید.

بالشتک های گرم و نرم

هیچ چیز آرامش بخش تر از یک بالشت نرم و لطیف نیست تا باعث خواب راحت تر و احساس امنیت برای ما بشود. سعی کنید از تعداد زیادی بالشتک های نرم با رویه ی بافتنی، خز و پارچه ای استفاده کنید و از روتختی های ساتن و تجملات زیادی دوری کنید. این مورد راجب پاف های کوتاه و پرکاربرد هم صدق میکند. داشتن یک یا دو پاف کوچک و بزرگ، فضای استراحت بی نظیری برای شما بوجود می آورد.

عود های آرامش بخش

از عود های خوشبو و پخش کننده های روغن استفاده کنید. روغن های دارویی مثل اسطوخودوس به موارد زیادی از جمله استرس، بی خوابی، سردرد، آرامش و تمرکز کمک می کنند و باعث خواب راحت تری برای شما می شود.

در انتها یادآوری می کنیم برای داشتن یک اتاق خواب متفاوت و دنیای شخصی و آرامش بخش از وسایلی که نیازی به آنها ندارید، دوری کنید؛ المان های بیشتری از این سبک اتاق خواب را می توانید در عکس های زیر مشاهده کنید، برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

decorate-your-bedroom 12
decorate-your-bedroom 1
decorate-your-bedroom 14
decorate-your-bedroom 9
decorate-your-bedroom 10
decorate-your-bedroom 13
دیزاین ارزان اتاق خواب
decorate-your-bedroom 6
decorate-your-bedroom 8
decorate-your-bedroom 3
دیزاین ارزان اتاق خواب
decorate-your-bedroom 2
decorate-your-bedroom 6
decorate-your-bedroom 11
decorate-your-bedroom 15

خانه ایده آل خود را بسازید:

اتاق خواب سبز رنگ، حس خوابی با آرامش را تجربه کنید

با استفاده از موکت در اتاق خواب فضایی گرم تر و دلنشین تر ایجاد کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<