روش های طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد + حل مشکل کمبود جا

چیدوپلاس 24 مرداد 1400

موضوع قفسه بندی کمد به عنوان یک مسئله مهم در چیدمان کمد دیواری مطرح می گردد. اهمیت موضوع از این لحاظ است که با یک قفسه بندی و طبقه بندی مناسب، کارایی آن به شدت افزایش می یابد. فضا برای قرار دادن وسایل مختلف در کمد دیواری بیشتر می شود و مشکل کمبود جا که اکثر مردمی که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند درگیر آن هستند، تا حد زیادی از بین می رود. پس این موضوع را جدی بگیرید و اگر کمد دیواری با عمق زیاد دارید با خواندن این متن روش های قفسه بندی و طبقه بندی را یاد بگیرید. قبل از پرداختن به ادامه متن این نکته لازم به ذکر است که قانونی برای طبقه بندی کمد دیواری وجود ندارد و مواردی که در این متن گفته می شود تنها ایده هایی در این باره هستند.

طبقه بندی کمد دیواری لباس

برای داشتن یک کمد دیواری لباس حرفه ای باید به جزئیات کار طبقه بندی آن دقت داشته باشید و برای هر نوع لباسی که دارید قسمت مخصوص به خود را در نظر بگیرید. برای شروع کار لباس های خود را دسته بندی کنید. برای مثال یک دسته از لباس ها مربوط به لباس های مجلسی و مهمانی هستند که باید در کاور قرار گرفته و بدون هیچ گونه چین و چروکی آویزان شوند. دسته دیگر مربوط به مانتو هایی هستند که به صورت روزانه از آنها استفاده می کنید. یک دسته مربوط به لباس های زمستانی و دسته دیگر مخصوص شلوار ها است. برای کیف و کفش و اکسسوری ها نیز باید جای مناسبی در نظر گرفته شود.

در یک کمد دیواری با عمق زیاد کار قفسه بندی را می توان به گونه ای انجام داد که همه اینها به خوبی در کنار هم قرار گیرند. اول از همه باید بدانید که لباس هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند باید در قسمت تحتانی کمد دیواری قرار گیرند و لباس های روزانه و پر استفاده در جلوترین قسمت آویزان شوند. همچنین طول کمد دیواری باید به چند بخش تقسیم گردد و هر بخش به دسته ای از لباس ها اختصاص یابد. بهتر است کمد دیواری تان را به چهار بخش اصلی تقسیم نمایید و با ورقه های ام دی اف از هم جدا کنید و یک یا دو ردیف در پایین کمد دیواری را به کشو هایی برای قرار دادن لباس های راحتی اختصاص دهید.

طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد

وقتی عمق کمد دیواری تان زیاد است، می توانید از دو ردیف میله استفاده کنید، در بخش پشتی لباس های مغایر فصل و لباس های مجلسی را قرار دهید و در بخش جلویی مانتوها و لباس هایی را قرار دهید که به صورت روزانه می پوشید. برای چیدمان کفش ها و کیف های تان می توانید قسمت های جداگانه ای را در نظر بگیرید و به همان ترتیب کفش های پرکاربرد در جلو و کفش های کم کاربرد را در قسمت پشتی بچینید. در قسمت پایین پیشنهاد می شود که یک ردیف چند تایی از کمد و کشو را ایجاد کرده و وسایلی مانند اکسسوری ها، جوراب ها، لباس های زیر و حتی صندل های تان را می توانید قرار دهید.

همچنین در بعضی قسمت ها می توانید از جعبه های سازمان دهنده استفاده کنید تا هم وسایلتان نظم و ترتیب داده شود و هم ظاهر کمد زیباتر و شکیل تر به نظر برسد. در تصاویر زیر می توانید چند نمونه وسایل طبقه بندی کمدهای عمیق را ببیند و ایده بگیرید.

طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد

طبقه بندی کمد دیواری رختخواب

کمد دیواری با عمق زیاد برای چیدن رختخواب ها خیلی به کار می آید زیرا رختخواب ها دارای ابعاد بزرگی هستند و چیدمان آنها همیشه با مشکل همراه بوده است. برای قفسه بندی و طبقه بندی کمد دیواری رختخواب باید محلی برای قرار دادن تشک ها، بخشی برای لحاف ها و پتو ها، یک قسمت برای بالش ها و چند طبقه کم ارتفاع هم برای قرار دادن سایر وسایل که حجم و اندازه کوچکی دارند، اختصاص یابد. با توجه به تعداد لحاف و تشکی که دارید اندازه هر بخش را مشخص کرده و با ورق های ام دی اف ضخیم آنها را از یکدیگر جدا کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

طبقه بندی کمد دیواری اتاق نوجوان

معمولا نوجوانانی که به مدرسه می روند علاوه بر لباس ها و کفش های خود جایی برای قرار دادن کتاب ها، لوازم بازی، لوازم ورزشی و سایر وسایل ریز و درشتی که به آنها نیاز دارند، در کمد دیواری احتیاج خواهند داشت. پس کار قفسه بندی کمد دیواری نیاز به جزییات بیشتری دارد. برای شروع کار تمامی وسایلی که یک نوجوان در اختیار دارد و از آنها استفاده می کند را دسته بندی کنید و تعداد آنها را مشخص نمایید. بسته به تعداد و اندازه آنها فضای داخلی کمد دیواری با عمق زیاد را تقسیم بندی نمایید. عمق زیاد کمد دیواری باعث می شود که بتوانید فضای عقب کمد دیواری را با یک درب ریلی از جلو جدا نمایید. این کار درباره کمد دیواری اتاق بزرگسال و حتی کمد دیواری لباس هم قابل انجام است. در بخش عقبی وسایلی را قرار دهید که کمتر از آنها استفاده می شود. فضای جلویی را نیز هم به شکل افقی بخش بندی کرده و هم هر بخش را با قفسه ها و طبقاتی به بخش های کوچکتر تبدیل کنید. تنها قسمتی که مربوط به لباس ها است را خالی بگذارید.

ایجاد یک اتاق مطالعه خصوصی برای نوجوان

اگر اتاق خواب نوجوان دارای کمد دیواری با عمق زیاد است از این ویژگی می توان استفاده کرد و یک فضای خصوصی عالی برای مطالعه نوجوان ایجاد نمود. با درست کردن یک فضای جذاب و زیبا نوجوان به خواندن کتاب بیشتری ترغیب می شود و این موضوع بسیار خوبی است. برای این کار بخش انتهایی از سمت راست یا چپ کمد دیواری را انتخاب کرده و کف آن را با یک موکت نرم و خوشرنگ بپوشانید. نور کافی را برای مطالعه از طریف نصب چراغ تامین کرده و برای تزیین این فضا از ریسه های نوری استفاده کنید. بر روی یکی از دیوار ها چند طبقه نصب کنید و کتاب های مورد علاقه نوجوان را بر روی آن بچینید. اجازه دهید تا هر وسیله تزیینی که نوجوان به آن علاقه مند است را با خود به درون این فضا آورده و در جایی قرار دهید. برای راحت تر بودن نوجوان از کوسن و بالش های نرم و رنگی استفاده نمایید.

طبقه بندی کمد دیواری اتاق کودک دختر

در اتاق کودک پیدا کردن جایی برای قرار دادن اسباب بازی ها از همه مهم تر است. با ایجاد یک قفسه بندی مناسب در کمد دیواری این مشکل به آسانی حل خواهد شد. برای کمد دیواری اتاق کودک نیز محل قرار دادن لباس های مهمانی، لباس های راحتی، کفش ها و اسباب بازی ها را تعیین کنید. بر روی قسمت داخلی درب کمد نیز با آویزان کردن سبد هایی کلیپس ها و گل سر ها و دیگر وسایل کوچک او را درون این سبد ها بگذارید.

طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد
طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد

خانه ایده آل خود را بسازید:

طراحی داخلی کمد دیواری رختخواب و چیدمان صحیح آنها بر روی هم

بهترین طراحی برای اتاق لباس به نحوی که همه چیز با نظم و ترتیب در جای خود قرار گیردچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<