با دکمه های رنگارنگ برای بچه ها کاردستی بسازید

چیدوپلاس 20 مرداد 1399 ،

روز به روز، وسایل بازی و سرگرمی بیشتری به بازار می آید و توجه بچه ها را به خود جلب میکند. از ماشین های برقی گرفته تا بازی های کامپیوتری، اما خیلی از وسایل ممکن است قدرت تخیل کودک را تحت تاثیر قرار بدهد، دنیای زیبای بچه ها پر از جذابیت و خلاقیت است و روانشناسان کودک پیشنهاد میکنند که بگذارید بچه ها خودشان کاردستی درست کنند،  لذت ساخت و رشد و خلاقیت را از آنها نگیرید و بدانید که کودکان تنها با چند وسیله ی ساده میتوانند داستان های زیادی خلق کنند. یکی از وسایلی که برای بچه ها جذاب است، دکمه ها هستند، دکمه های رنگارنگ در اشکال متفاوت در کار دستی های زیبایی مثل کارت پستال، عروسک، نقاشی های دیواری، و … کاربرد دارند و با کمک آنها می توان قدرت تصور و خیال کودکان را پرواز داد. برای شروع کار با دکمه های شگفت انگیز در این مطلب با ما همراه باشید:

آکواریوم ماهی:

بچه ها عاشق مداد رنگی و خط خطی کردن هستنند. حالا فکر کنید ترکیب  نقاشی با دکمه چقدر بچه ها را هیجان زده میکند. یک کاغذ رنگی آبی بردارید و بگذارید کودکتان دکمه های رنگی در ابعاد مختلف روی کاغذ بچسباند و با ماژیک و خودکار برای آنها باله و دم بکشد. می توانید راهنمایی اش کنید تا با مداد سفید و مشکی حباب بکشد و با ماژیک سبز خزه و گیاه. حالا آکواریوم زیبایی برای چسباندن به دیوار اتاق دارد.

کارت پستال:

دنیای کارت پستال ها تمامی ندارد، کودک شما با کمی مقوا و کاغذ رنگی میتواند زیباترین کارت پستال ها را بسازد و به دیگران هدیه دهد. تعدادی دکمه ی رنگی متنوع به فرزندتان بدهید تا روی تکه ای کاغذ رنگی مثل بادکنک بچسباند، از تکه هایی کاموا برای نخ بادکنک ها استفاده کنید. حالا یک مستطیل بزرگتر از دوبرابر اندازه ی کاغذ رنگی از مقوای ضخیم تری ببرید و از وسط تا کنید و کاغذ رنگی بادکنک ها را روی یک طرف بچسبانید، کارت پستال زیبای شما آماده است.

بالن بادکنکی:

بالنهایی پر از بادکنک که آنها را به سمت بالا میبرد از نمونه کارت پستال و تابلوهای پر طرفدار است که رویای شیرین هر کودکی است. برای ساخت آن به تعداد زیادی دکمه های رنگی احتیاج داریم که بتوانیم سبدی را با بادکنک های زیاد با دکمه به تصویر بکشیم. یک مقوای ضخیم بردارید و یک تکه مقوای حصیری به جای سبد برای بالن بگذارید، کمی بالاتر یک دایره بزرگ بکشید و بگذارید کودکتان دکمه ها داخل آن در کنار هم بچسباند، سپس با ماژیک نخ های بادکنک را برایش بکشید. در نهایت یک قاب رنگی از کاغذ رنگی یا مقوا برای آن درست کنید و به دیوار اتاق فرزندتان بزنید.

قاب عکس:

قاب عکس ها از عناصر دکوراتیو و ماندگار اتاق خواب و فصای نشیمن هستند که بچه ها  از درست کردن آنها لذت میبرند. یک نقاشی دوست داشتنی کودکتان را بردارید و روی یک مقوای رنگی قاب مقوایی درست کنید و نقاشی را به مرکز مقوا بچسبانید و حتی برای درست کردن قاب میتونید از چوب بالسا یا چوب بستنی کمک بگیرید. با کمک خودش در یک سمت قاب دکمه های رنگی را کنار هم با چسب بچسبانید و در سمت دیگر از تور یا پارچه استفاده کنید. حالا تابلوی بی نظیر شما برای ثبت بهترین لحظه ها آماده است، با چسباندن نقاشی کودکتان در نقاط پر رفت و آمد خانه اعتماد به نفس او را به شدت افزایش خواهید داد.

قاب حیوانات:

عروسک ها و حیوانات از مهمترین بخش های زندگی کودکان هستند و تا سالها در ذهن آنها مانده و در روان آنها تاثیر گذارند. طرح حیوان یا عروسک مورد علاقه فرزندتان را روی مقوای ضخیمی مثل جعبه شیرینی یا کارتون وسایل بکشید و مثل الگو دور تا دور آن را ببرید. تا شبیه یک قالب با طرح حیوان مورد علاقه شان شود. دکمه های همرنگ با حیوان را با اندازه های متفاوت در اختیار کودکتان قرار بدهید تا آنها را با چسب مایع بچسباند، به او بگویید صبر کند تا قاب قشنگش کاملا خشک شود، بعد می تواند با آن بازی کند.

گل های دکمه ای:

چوب بستنی ها را دور نریزید و خوب بشورید و نگه دارید. دکمه های رنگی و شکل دار را انتخاب کنید و بالای چوب بستنی، مثل گلبرگ های روی هم بچسبانید تا قسمت بالایی برجسته شود. حالا یک گلدان کوچک به کودکتان بدهید تا همه ی گل های دکمه ای رنگی اش را داخل آن بچیند.

پروانه های دوست داشتنی:

اول طرح بالهای پروانه را روی کاغذ رنگی بکشید و برای روی بالها از دکمه های رنگی قرینه در دو طرف بالها استفاده کنید، برای بدن پروانه لوله های کاغذی دستمال توالت را نگه دارید و بوسیله ی گواش رنگ کنید و با ماژیک مشکی برایشان چشم و دهن بکشید. سپس یک نی را از وسط تا کنید و به عنوان شاخک های پروانه در بالای لوله ی کاغذی بگذارید. حالا میتوانید پروانه ها را بصورت دسته ای به دیوار اتاق بزنید و دیوار اتاق فرزندتان را خوشگل کنید.

درخت با میوه های دکمه ای:

اگر میخواهید کمی پیشرفته تر باشید میتوانید از پارچه هم کمک بگیرید، برای درست کردن درخت با میوه های دکمه ای به یک پارچه سفید و نخ سبز رنگ احتیاج دارید. اول باید خطوطی عمودی به عنوان برگ و علف به پارچه بدوزید و بعد با رنگ اکریلیک تنه ی درخت و شاخه ها را روی پارچه نقاشی کنید، حالا اجازه دهید کودکتان به جای میوه های درخت دکمه های رنگی زیبا را به پارچه بچسباند و در آخر میتوانید این کاردستی زیبا را قاب کنید.

دستبندی از دکمه :

بچه ها هم مثل بزرگتر ها عاشق دستبند و گردنبند های عروسکی رنگی هستند. برای ساخت آنها به نخ و دکمه های زیبا نیاز دارید. چند دکمه کوچک را با کمک فرزندتان از داخل نخ عبور بدید و نخ را اندازه ی دست کودک تنظیم کنید و ببرید، برای اتصال هم یک حلقه ی نخی درست کنید. حالا بچه ها علاوه بر اسباب بازی و کاردستی های زیباشان عاشق دستنبند های دکمه ای کوچکشان میشوند.

دنیای بچه ها پر از زیبایی های کودکانه است. یادتان باشد حتی اگر کاردستی کودکتان نامنظم و پراکنده شد تشویقش کنید و از او انتظار بالایی که نتواند برآورده کند نداشته باشید.

 

کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان
کاردستی ساده برای کودکان

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: با ساختن چادر فضایی رویایی در اتاق کودکتان ایجاد کنید که خاطره ی آن هیچ گاه از یادش نرود

انتخاب رنگ اتاق خواب کودک

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<