ویدیو: ۸۰ مدل درب اتاق خواب جدید و مدرن را در این ویدیو ببینید

چیدوپلاس ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ،

درب ها می توانند تاثیر چشمگیری بر روی ظاهر اتاق داشته باشند. از آنجایی که اکثر ما خانه های خود را با درب هایی که قبلا نصب شده است، می خریم، ممکن است به اهمیت آن در ظاهر خانه توجهی نداشته باشیم، درب های داخلی یک بخش حیاتی از یک خانه است، و باید فکر زیادی قبل از انتخاب آنها انجام شود. اگر در حال ساخت، بازسازی و یا تغییر ظاهر اتاقتان هستید، انتخاب یک درب داخلی جدید گام مهمی محسوب می شود. سبک در، جنس در، عایق صدا بودن و جهت چرخش درب نکاتی است که هنگام انتخاب از بین گزینه های بی پایان درب داخلی باید در نظر بگیرید.

جنس درب

  • چوب طبیعی: درهای تمام چوب از انواع مختلفی از چوب ساخته شده است، که باعث تفاوت قیمت آنها می شود. چوب درختان راش، گردو، توسکا، افرا، ماهاگونی، کاج و غیره، اغلب در ساخت درب مورد استفاده قرار می گیرند، اگرچه معمول ترین چوب برای ساخت درب در ایران، چوب درخت کاج است. به یاد داشته باشید که چوب طبیعی با تغییر درجه حرارت و رطوبت کوچک و بزرگ می شود، بنابراین بهتر است از درهای تمام چوب برای حمام، سونا و سایر فضاهای مرطوب استفاده نکنید.
  •  MDF : امروزه بیشتر درب های داخلی از فیبر چوب ساخته شده است، همانطور که می دانید ام دی اف یک محصول مهندسی است، بنابراین بسیار پایدار است، همچنین دانه ای ندارد، بنابراین رنگ آن کاملا صاف و قیمت آن از چوب طبیعی بسیار ارزان تر است، ام‌دی‌اف را پس از تولید می‌توان با چوب طبیعی روکش نمود، درب های چوبی معمولا بدون رنگ فروخته می شود و باید در محل رنگ آمیزی شوند، اما دربهای MDF به صورت رنگ شده و آماده فروخته می شوند.
  • فلز و شیشه: این دربها یک پوشش مدرن تر ارائه می دهد. آنها گران تر از مدل های ام دی اف، اما هنوز هم ارزان تر از درهای تمام چوب هستند.
  • درب های ترکیبی: درب هایی که از ترکیب متریال های بالا به دست می آیند مثلا درب هایی از جنس ام دی اف و با پنل های شیشه ای.

جهت چرخش درب

در هنگام خرید درب می توانید بین چرخش درب به سمت راست یا چپ یک گزینه را انتخاب کنید. این گزینه تعیین خواهد کرد که لولا و دستگیره در چه سمتی از درب قرار داده شود.

میزان انتقال صدا و عایق بودن درب

درب های داخلی دارای یک STC (کلاس انتقال صدا) می باشد، که میزان از دست رفتن صدا را از طریق درب اندازه گیری می کند. هرچه این آیتم بالاتر باشد، صدای کمتری از طریق درب عبور می کند.

سبک درب

سبک های درب تقریبا بی پایان هستند، معمولی ترین نوع درب ها، سطح صافی دارند و ممکن است توپر و یا توخالی باشند، درب های توخالی به طور قابل توجهی ارزان تر هستند اما عایق صوت و حرارت نیستند و صدا به راحتی از آنها عبور می کند.

درب های پانلی از قاب های سبک افقی و عمودی ساخته می شوند و از جنس چوب و یا ام دی اف هستند، این روش ساخت و ساز برای درب های چوب طبیعی معمول است زیرا اثرات تمایل چوب به پیچ و تاب خوردن و با تغییر در اثر رطوبت را به حداقل می رساند، وجود پنل ها به زیبایی درب می افزاید، تعداد پنل ها از تک پنل تا شیش پنل و بیشتر قابل تغییر است، درب های پنلی با پنل های چوبی یا شیشه ای یک جایگزین خوب برای درب های تمام چوب با قیمتی مناسب تر هستند.

صرف نظر از نوع دربها، قاب دربها اساسا یکسان هستند.

اندازه درب ها

عرض استاندارد لنگه درب ها ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر و ارتفاع استاندارد آنها ۲۰۵ سانتی متر است.اگر اندازه چهارچوب را بخواهید ۵ سانتی متر به اندازه های فوق اضافه می شود.

رنگ درب

گردویی، فندقی، شامپاینی، قهوه ای ، ماهگونی و سفید رنگ های پرکاربردتر و رنگ هایی مانند زرد، قرمز و سیاه رنگ های مدرن تری برای درب های داخلی خانه ها هستند.

نکته آخر اینکه درب ها را می توانید آماده خرید کنید یا طرح مورد نظرتان را سفارشی سازی کنید، ویدیوی زیر را ببینید و با انواع مدل های جدید و به روز درب اتاق خواب مدرن بیشتر آشنا شوید.

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید