چند ایده برای استفاده از قاب های خالی در تزئین دیوارها

استفاده از قاب عکس با تصاویر خانوادگی یا عکس های هنری چاپ شده می تواند ایده بسیار خوبی برای دکوراسیون دیوارهای خانه باشد، اما اگر بخواهید کمی متفاوت عمل کنید می توانید از قاب عکس ها، استفاده های دیگری نیز داشته باشید، قاب عکس های قدیمی در طرح‌ها و جنس‌ها و ابعاد مختلف در هر خانه ای موجود هستند و شما می توانید با کمی خلاقیت ظاهری زیبا و متفاوت به آنها بدهید. در این مطلب چند ایده کاربردی با استفاده از قاب های خالی قدیمی که مطمئنا در هر خانه ای یافت می شوند را مطالعه کنید و از آنها برای خانه ی خود ایده بگیرید.

چیدمان چند قاب خالی در کنار هم

در بسیاری از چیدمان های مدرن از قاب خالی به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده می‌شود، شما می توانید با گردآوری و رنگ آمیزی چند قاب با ابعاد متفاوت یکی از دیوارهای خالی منزلتان را به زیبایی پوشش دهید، گاهی هم می توان درون قاب ها از یک المان تزئینی استفاده کرد؛ برای این کار المانی که می خواهید در قاب قرار دهید را با چیدمان های مختلفی درون یا بیرون قاب بچینید. به طور مثال قرار دادن پروانه های تزیینی درون قاب های خالی می تواند یک ایده جالب باشد، این پروانه های تزیینی را می توان در درون قاب به صورت منظم، خطی و یا به صورتی که در حال پرواز از درون قاب به بیرون می باشند قرار داد، در این مورد هم قاب و هم پروانه ها می توانند به صورت تک رنگ و یا رنگی باشد.

تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس

استفاده از قاب های خالی در اتاق کودکان

از قاب های خالی برای تزئین اتاق کودک و نوجوان نیز می توان استفاده کرد، اگر کودک شما یکی از عروسک های خود را بسیار دوست دارد، می توانید برای ماندگاری بیشتر و با همکاری خود او، آن عروسک را درون یک قاب خالی قرار دهید. از سایر احجام اسباب بازی نیز می توان استفاده کرد و آن ها را در درون یک قاب خالی قرار داد تنها کافیست حجم مورد نظر را برروی قاب بچسبانید و یک قاب سه بعدی زیبا به وجود آورید. یا با کمی خلاقیت و استفاده از پارچه های نمدی رنگی یک طرح جذاب برای کودک تان درست کرده و آن را در درون قاب بچسبانید، از نقاشی های خود کودک نیز می توانید برای این منظور استفاده کنید.

تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس

از قاب ها به عنوان سینی استفاده کنید

از قاب های خالی با ابعاد بزرگ تر می‌توانید یک سینی زیبا درست کنید، این کار بسیار ساده است تنها لازم است یک قاب کار شده قدیمی را انتخاب کرده و آن را با رنگ های زیبا رنگ آمیزی کنید سپس یک صفحه قرص و محکم را به عنوان کفی سینی داخل قاب بچسبانید تا یک سینی زیبا مخصوص چای خوری داشته باشید. این سینی ها گاهی می‌توانند به عنوان صفحه رویی یک میز قدیمی نیز مورد استفاده قرار گیرند و یا حتی اگر کمی خلاقیت بیشتری داشته باشید می توانید با استفاده از یک پایه از آنها یک سینی دو طبقه درست کنید.

تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس

نگه داری لوازمی مانند کلید، گوشواره، لاک و …

از قاب ها به عنوان محلی برای قرار دادن لوازمی همچون کلیدها نیز می توانید استفاده کنید. برای این کار قاب را بر روی دیوار در محل مناسب قرار داده و با اضافه کردن چند میخ یک جا کلیدی کوچک برای خود در ورودی خانه درست کنید، از این روش می توانید برای ساماندهی بسیاری از زیورآلات خود من جمله گوشواره ها نیز استفاده کنید.

تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس
تزئین دیوار اتاق با قاب عکس

از قاب های خالی قدیمی استفاده های بسیار زیادی دیگری می توان داشت؛ قرار دادن گلدان، گل های خشک تزیینی، نوشتن حروف اسمتان که با دکمه و پارچه های رنگی تزئین شده‌اند، قرار دادن صدف های دریایی درون قاب، قرار دادن یک تخته سیاه برای نوشتن، قرار دادن وسایل آنتیک و قدیمی، گذاشتن عکس ها و تصاویر مختلف از کارهای دستی خودتان از قبیل قلاب بافی ها، کلاژ ها و نقاشی ها، درست کردن جا شمعی و تزیینات کریسمس از دیگر موارد استفاده قاب های خالی می باشند.

استفاده دوباره از وسایل قدیمی که سال هاست کنار گذاشته شده اند می تواند از خیلی جهات به نفع خود ما و حتی حفظ محیط زیست باشد. وسایلی که سالهاست در انباری ها خاک می خورند در حالی که می توانند بخشی از دکور جدید و متفاوت خانه را تشکیل دهند، در ویدیوی زیر ایده های استفاده از قاب های خالی را مشاهده می کنید.

خانه ایده آل خود را بسازید: ویدیو: چگونه با تابلو های مختلف یک گالری وال زیبا بسازیم


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید