بهترین پیشنهاد ها برای طراحی و ساخت نمای ویلای دوبلکس

چیدو پلاس 06 تیر 1401 ،

طراحی نما ویلای دوبلکس خود را به شکلی انجام دهید تا ویلای تان زیبا، خاص و منحصر به فرد شود. طراحی نما ویلایی دوبلکس با کمی توجه و کمک گرفتن از معماران متخصص و حرفه ای به نتایج بسیار خوبی منجر می شود و اقامت در چنین ویلایی حتما لذت بخش خواهد بود. از اهمیت طراحی نما ویلای دوبلکس همین بس که هم موجب زیبایی ظاهری می شود و هم می تواند موجب بزرگ تر به نظر رسیدن ویلا نیز بشود! در این متن با انواع نماهای کلاسیک از جمله رومی و مدل های نمای مدرن ویلاهای دوبلکس آشنا می شوید.

نما ویلای دوبلکس دارای چه بخش هایی است؟

چیزی که نمای ویلای دوبلکس را از نوع دو طبقه جدا می کند، یکپارچه بودن طراحی نما در مدل دوبلکس است. بسته به نقشه طراحی شده برای ویلا، نمای آن دارای بخش های مختلفی خواهد بود. از درب اصلی گرفته تا پنجره ها، متریالی که برای پوشش بیرونی دیوار ها به کار می رود و مهم تر از همه تراس. باید گفت یکی از مهم ترین قسمت های طراحی نما ویلایی دوبلکس تراس است زیرا تاثیر فوق العاده ای بر جلوه ساختمان می گذارد. در کنار این موارد، موضوع نورپردازی، استفاده از فرم های کلاسیک و یا مدرن در طراحی نما ویلای دوبلکس و انواع متریال مورد استفاده در آن از اهمیت خاصی برخوردار هستند. نمای خانه دوبلکس باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که هم به لحاظ ظاهری دارای زیبایی باشد و هم از نظر ماندگاری و استحکام خیال تان را راحت نگه دارد.

در طراحی نما ویلای دوبلکس به چه مواردی باید اهمیت داد؟

یکی از مهم ترین عوامل در بحث نما ویلایی دوبلکس موضوع سلیقه و طرح مورد علاقه خودتان است. کسی که بیشترین استفاده را از ویلا دارد خودتان هستید پس بهتر است از متریال، طرح ها و رنگ هایی برای این کار استفاده نمایید که با دیدن آنها حس و حال خوبی به شما دست می دهد. موضوع دومی که در نما ویلای دوبلکس مهم است، تناسب آن با منطقه جغرافیایی و آب و هوای آن منطقه است. برای مثال در منطقه سبز و مرطوب شمال کشور استفاده از متریال هایی مانند چوب تناسب بیشتری نسبت به مثلا سیمان و بتن دارد. موضوع دیگری که در طراحی نما ویلای دوبلکس باید به آن توجه کنید سبک و تم خاصی از طرح است. از ابتدای کار انتخاب کنید که می خواهید نمای ویلای تان کلاسیک باشد یا مدرن. این انتخاب به شما کمک خواهد کرد که در ادامه مسیر مشخص تری داشته باشید.

طراحی نما ویلایی دوبلکس

به طور کلی دو دسته بندی را در طراحی نمای ویلا در نظر می گیرند. نمای کلاسیک و نمای مدرن. مهم ترین مدل و سبک در طراحی کلاسیک نمای ویلا، مدل رومی است. ویلا دوبلکس نما رومی یکی از پر طرفدار ترین هاست و افراد زیادی به دلیل علاقه به نماهای لوکس و لاکچری به سراغ چنین طرح های می روند. نماهای سنگی، چوبی، و انواع نما های مدرن که برای ویلا به کار برده می شوند در ادامه به طور مفصل معرفی خواهند شد.

ویلا دوبلکس نما رومی

در ساخت ویلا دوبلکس نما رومی از سنگ های دکوراتیو و گران قیمتی نظیر مرمریت و یا گرانیت و دیگر سنگ ها استفاده می شود. نماد های معماری رومی شامل سنگ های تراش خورده، ستون های بلند و یک تکه سنگی در دو طرف، نرده های سنگی برای تراس، طاق های قوسی شکل و نهایتا نورپردازی های متناسب با این سبک نما هستند. در واقع نمای رومی به ویلا یا ساختمان جلوه ای لوکس و پر شکوه می بخشد و این مورد پسند بسیاری از افراد است. برای زیباتر شدن ویلا دوبلکس نما رومی استفاده از مجسمه های سنگی در محوطه، پلکان سنگی برای ورودی ویلا و آویزان کردن یک لوستر بزرگ و لوکس در ورودی ویلا پیشنهاد های خوبی به شمار می روند.

انتخاب نمای رومی برای افرادی که به دنبال صرف هزینه های کمتری هستند نیز قابل اجراست. هر چه میزان تزیینات و جزییات نما در ویلا کمتر شود هزینه تمام شده اجرای نما نیز کمتر خواهد شد. نمای رومی سیمانی هم به عنوان یکی از نماهای کلاسیک ارزان شناخته می شود که در آن به جای استفاده از سنگ، طرح های رومی و کلاسیک را به کمک سیمان سفید بر روی نمای ویلا اجرا می کنند.

نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس

نما مدرن ویلا دوبلکس

در نما ویلای دوبلکس با طرح مدرن خلاقیت بیشتری به کار رفته و طرح های منحصر به فرد تری اجرا می شود. در این سبک نما می توان از متریال های متنوع تری استفاده کرد و از ترکیب متریال و مصالح برای خلق یک طرح زیباتر استفاده برد. کاربرد طرح های مدرن در ساخت ویلای دوبلکس این امکان را می دهد تا از امکانات ویلای دوبلکس بهتر و بیشتر استفاده شود. برای مثال پنجره های بزرگ و یک سره، طراحی تراس ویلای دوبلکس و استفاده از متریال شیشه برای نمای ویلا که موجب دیده شدن قسمت های درونی ویلا نیز می شود، از مزایای نما مدرن ویلا دوبلکس است.

در طراحی نمای خانه دوبلکس مدرن، بر روی استفاده از خطوط واضح و شکل‌ های هندسی مختلف تاکید زیادی می شود. بر خلاف طرح های کلاسیک که کاربرد خطوط منحنی و قوسی شکل از ویژگی های آنها است. طراحان ویلا های مدرن با استفاده از خلاقیت خود سعی می‌ کنند از کلیشه‌ های رایج در طراحی نما فاصله بگیرند و به هر ساختمانی ویژگی ها و هویتی منحصر به فردی را ببخشند. در نما مدرن ویلا دوبلکس کاربرد مصالحی نظیر شیشه، انواع فلز، چوب و یا حتی سیمان و شبه سیمان (نظیر میکروسمنت) جزو پرکاربرد ترین ها هستند و استفاده از آنها به تنهایی و یا در ترکیب با هم منجر به خلق فضاهای جدید می شود. بعضی از ویلاهای مدرن دارای نمایی با حداکثر استفاده از شیشه‌ هستند که باعث می ‌شود در روز از حداکثر نور خورشید استفاده شود و همچنین دید خوبی به محیط بیرونی ویلا و مناظر اطراف داشته باشند. البته در کشور ما به دلیل نوع فرهنگ و قوانین موجود، اجرای این ایده آسان نخواهد بود اما برای مثال می توان نمای طبقه همکف را شیشه ای و نمای طبقه اول را از متریال دیگری انتخاب نمود. در مورد طراحی سقف ویلا های مدرن نیز باید گفت که سقف های فلت طراحی امروزی تری دارند و می توان از آنها به عنوان روف گاردن نیز استفاده کرد اما در مناطق پر بارش از جمله شمال کشور، قابل اجرا نیست و باید از سقف های شیروانی استفاده نمود.

ایده های دیگر در طراحی نما ویلای دوبلکس

استفاده از انواع ترمو وود و ترمو وال برای نمای ویلا های دوبلکس یک پیشنهاد دیگر برای داشتن ویلایی مدرن و جذاب است. در کنار ترمو وود کاربرد فلز و یا سیمان نتایج جالب توجه دیگری را ایجاد خواهد کرد. همچنین استفاده از انواع سنگ های دکوراتیو، آجر های تزیینی، میکرو سمنت و مصالحی از این دست در طراحی و ساخت نما ویلای دوبلکس به کار برده می شود.

نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس
نما ویلای دوبلکس

خانه ایده آل خود را بسازید:

بازسازی نمای ساختمان و ایجاد جلوه ای تازه و جدید برای ساختمانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<