زیباترین و جدیدترین مدل های پرده پانچ اتاق خواب

چیدوپلاس ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ،

پرده پانچ اتاق خواب پرده ای است که در قسمت بالای آن به فواصل معینی در حدود ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر از هم سوراخ هایی ایجاد شده است و دور تا دور هر سوراخ به وسیله غلاف های فلزی پوشانده شده است. این غلاف فلزی کمک می کند تا پرده از قسمت سوراخ ها ریش ریش و پاره نشود و زیبایی آن نیز بیشتر باشد. در ابتدا این مدل پرده در مکان هایی نظیر حمام یا استخرها دیده می شد اما کم کم پرده پانچ به فضای خانه وارد و مخصوصا در اتاق خواب به خوبی از آن استفاده شد. این مدل پرده بسیار ساده بوده و قابل دوخت با اکثر پارچه ها نظیر پارچه های حریر یا تور یا پارچه کتان یا مخمل است.

شاید دوست داشته باشید بدانید که چه دلایلی باعث می شود تا این پرده ها پر فروش باشند و برای اتاق خواب به انتخاب اول تبدیل شوند. در زیر مواردی که جزو مزایای پرده اتاق خواب مدل پانچ است، مورد بررسی قرار می گیرد. شاید این پرده به انتخاب اول شما هم تبدیل شد!

  • سهولت نصب و شستشوی آسان

یکی از موارد خیلی مهم در انتخاب نوع پرده نحوه نصب و در واقع سهولت نصب پرده است. نصب و باز کردن و پایین آوردن پرده هایی که دارای گیره پرده هستند، سخت و زمان گیر است. برای نصب آنها باید گیره پرده تهیه شود، گیره ها درون نوار پرده قرار گیرند، هر گیره پرده یه درون میله وارد شود و خلاصه اینکه وقت و زیادی برای این کار صرف شود. اما پرده اتاق خواب مدل پانچ به راحتی و در کوتاه ترین مدت نصب می شود. برای این کار تنها کافیست که هر سوراخ را از میله رد کنید. همچنین کشیدن و جمع کردن پرده پانچ راحت از سایر مدل ها انجام می پذیرد.

برای شستشوی پرده های معمولی دارای گیره پرده نیز علاوه بر سختی های باز کردن و پایین آوردن پرده، باید زمانی را صرف خارج کردن گیره پرده ها کنید و پس از شستشو نیز دوباره گیره ها را وصل نمایید. اما در مورد پرده پانچ اتاق خواب کار بسیار ساده تر از این حرف هاست. بیرون آوردن پرده سریع صورت می گیرد و پس از شستشو نیز به سرعت می توان آن را در جای خود قرار داد. اما از این نکته نباید غافل شد که شستشوی پرده ای که پانچ ندارد در ماشین لباسشویی راحت تر است.

  • استفاده از پارچه کمتر و صرفه جویی در هزینه ها

در پرده های معمولی که با گیره پرده نصب می شوند از پارچه زیادی برای ایجاد چین های فراوان استفاده می شود. اما مدل پرده پانچ اتاق خواب به گونه ای است که ماهیتا دارای چین های کمتر است و بنابراین پارچه کمتری هم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین وجود چین های فراوان در پرده های معمولی موجب تجمع گرد و خاک بیشتر در آن شده و این باعث افزایش دفعات شستشوی آن می شود. موضوع استفاده بیشتر پارچه در پرده های گیره دار معمولی منجر به افزایش هزینه ها می شود. به این ترتیب که باید هزینه بیشتری برای خرید پارچه صرف شود، دیگر هزینه گیره پرده و نصاب پرده و غیره به کنار.

انواع مدل های پرده پانچ اتاق خواب

معمولا برای اتاق خواب از پرده های سبک تر و فانتزی تر استفاده می شود. این موضوع باعث می شود تا تنوع مدل های پرده پانچ برای اتاق خواب بیشتر شود و دست تان برای انتخاب بازتر باشد. پرده پانچ اتاق خواب به دو صورت ساده یا طرح دار مورد استفاده قرار می گیرد:

برای اتاق خواب هم پرده های ساده و هم طرح دار انتخاب های خوبی هستند. اما دقت کنید که اگر رو تختی تان ساده است، از پرده پانچ طرح دار و اگر رو تختی تان طرح دار است از پرده پانچ ساده استفاده کنید. البته که می توانید پرده و رو تختی یا کوسن های تخت را از یک پارچه یکسان نیز انتخاب نمایید. اما هرگز از دو پارچه طرح دار مختلف برای پرده و روتختی استفاده ننمایید چرا که فضا را بیش از حد شلوغ می نماید. برای انتخاب رنگ پرده نیز یکی از رنگ های غالب دکوراسیون اتاق خواب را در نظر بگیرید و پرده را از طیف رنگی نزدیک به آن انتخاب کنید.

پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب

پرده پانچ با دو یا چند پارچه

پرده پانچ اتاق خواب به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد؛ یا پرده پانچ شده به عنوان پرده اصلی انتخاب می شود و یا یک پرده حریر به همراه یک والان پانچ شده. در مدل دوم پرده پانچ از دو یا سه پارچه متفاوت استفاده می شود سپس برای رو یا زیر آن از یک پارچه حریر نازک استفاده می گردد. این مدل پرده را سنگین تر و شیک تر نشان می دهد اما برای اتاق خواب های کوچک مناسب نیست.

پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب

پرده پانچ کوتاه

اگر ارتفاع پرده تا کف زمین بیاید شیک تر و زیباتر است اما اگر اتاق خوابتان به اندازه ای کوچک بود که امکان نصب پرده بلند وجود نداشت، می توانید حاشیه بالا یا کناری پرده را از پارچه طرح داری انتخاب کنید تا تزیینات بیشتر شود و نگاه بیننده به آن قسمت جلب شود.

پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب
پرده پانچ اتاق خواب

پرده اتاق خواب بزرگسال مدل پانچ

برای اتاق خواب بزرگسال از پرده های پانچ معمولی و یا دو رنگ می توان استفاده کرد. برای زیباتر شدن چیدمان اتاق می توانید از پرده های پانچ رنگی و طرح دار استفاده کنید. همچنین استفاده از پارچه های حاشیه دار برای پرده پانچ اتاق خواب پیشنهاد خوبی است. یک پیشنهاد خوب دیگر برای پرده پانچ اتاق خواب استفاده از پرده چاپی است. پرده های چاپی در طرح های سنتی، گل دار، خطوط نستعلیق، داماسک، طرح کاشی های اصفهان و انواع متنوع دیگر موجود هستند که انتخاب های خوبی برای اتاق خواب بزرگسال محسوب می شوند.

پرده اتاق خواب کودک مدل پانچ

اگر برای اتاق فرزندتان قصد تهیه پرده را دارید پیشنهاد می شود از پرده های پانچ چاپی استفاده کنید. این پرده ها دارای طرح های چاپ شده فانتزی هستند و طرح ها مورد علاقه کودکان است. هم مدل های دخترانه و هم پسرانه پرده پانچ چاپی وجود دارد. طرح شخصیت ها و انیمیشن های معروف دنیای کودکان بر روی این مدل پرده ها چاپ شده که حتما مورد استقبال کودکان قرار می گیرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید