لوستر پر ، لوستری متفاوت و خاص + روش ساخت

چیدوپلاس 29 خرداد 1400 ،

یکی از انواع مدل های جدید و لوکس لوستر و آباژور، نوع ساخته شده آنها با پر است. لوستر پر که لوستری کاملا متفاوت و خاص است، زیبا کننده چیدمان خانه خواهد بود. اگر به دنبال وسایلی تک و منحصر به فرد برای خانه تان هستید، داشتن یک لوستر پر کمک زیادی به شما می کند و وجود آن در اتاق خواب می تواند حسی از آرامش، سبکی و پرواز را به شما منتقل کند. لوستر های پر ساخته با پر های طبیعی و زیبا یک وسیله دکوری عالی محسوب می شوند که با هر رنگ دکوراسیونی سازگار خواهند بود. این لوستر ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که نشکن بوده و بسیار سبک هستند. شاید اولین چیزی که در رابطه با لوستر پر به ذهن تان برسد این باشد که با وجود این همه گرد و غبار و آلودگی در هوا این لوستر ها خیلی زود کثیف می شوند و گرد و خاک بر روی پر ها نشسته و موجب چرک شدن آن می گردد. اما در جواب این نگرانی باید گفت که پر های این لوستر ها با مواد نانو شست و شو داده شده و این کار دقیقا به خاطر جلوگیری از جذب گرد و خاک بر روی آنهاست. ویژگی بعدی لوستر پر همانطور که در بالا گفته شد وزن کم آن است. این وزن کم باعث شده تا این لوستر برای انواع سقف های کاذب گزینه ای خوب به شمار رود.

لوستر پر در چند شکل محدود وجود دارد و به طور کلی اگر قصد خرید لوستر پر را دارید تنوع زیادی در این مدل لوستر پیدا نمی کنید. اکثر لوستر های پر در بازار در سه مدل خلاصه می شوند. مدل اول لوستر های کروی شکلی هستند که با وجود پر ها شما یک توپ از جنس پر را مشاهده می کنید. معمولا اندازه این لوستر ها در حدود قطر 40  و ارتفاع 70 سانتی متر است. مدل دیگر لوستر پر شامل یک استوانه کوتاه شبیه کلاهک آباژور است. این شید های استوانه ای نیز توسط پر کاملا پوشیده و تبدیل به یک لوستر فوق العاده شده اند. این لوستر ها می توانند با آباژوری دقیقا به همان شکل ست شوند و در اتاق خواب قرار گیرند. در مدل بعدی از همین شید های استوانه ای استفاده شده است با این تفاوت که یک سوم پایینی شید با پر پوشیده شده است و دو سوم بالایی آن خالی است. این هم یک مدل زیباست که طرفداران مخصوص به خود را دارد.

لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر

مدل های آباژور پر

آباژورهای پر را می توانید در سبک ها و رنگ های مختلف تهیه کنید، مدل آباژور رومیزی یا آباژور ایستاده با توجه به سبک طراحی منزلتان، انتخاب می گردد، و همواره سعی کنید تا بین تمام وسایل منزل هماهنگی مطلوبی وجود داشته باشد.

لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر

قیمت لوستر پر در بازار

قیمت یک لوستر پر کروی شکل با قطر 47 سانتی متر و ارتفاع 70 سانتی متر، وزن 1000 گرم و دارای ارتفاع قابل تنظیم، در حدود 650 هزار تومان است. این قیمت در سایت های فروش آنلاین دیگر تا 800 هزار تومان هم بالا می رود. البته تفاوت قیمت ها علل متعددی را شامل می شود که شاید یکی از آنها تفاوت کیفیت ها است. لوستر پر با قیمت های بیش از این نیز در بازار موجود است. برای مثال قیمت یک لوستر پر قو با اندازه کلاهک 45 در 25 سانتی متر در حدود 1 میلیون و 250 هزار تومان است.

ساخت لوستر پر

برای داشتن یک لوستر پر حتما لازم نیست که با پرداخت قیمت های بالا یکی از آنها را بخرید. اگر دارای ذوق و سلیقه هستید و اهل ساختن وسایل مختلف به دست خود و استفاده از آنها هستید، این بار نیز می توانید ساخت لوستر پر را امتحان کنید. لوستر پر را هم با پر های طبیعی و هم با کاغذ می توانید بسازید. اگر در خانه تان کسی دچار آلرژی است و فکر می کنید که ممکن است پر برای او مضر باشد، حتما ساخت لوستر پر با کاغذ را امتحان نمایید.  برای ساختن لوستر پر با پر های طبیعی ابتدا باید بدنه لوستر یا در واقع پایه نگهدارنده آن را داشته باشید. برای این کار هم می توانید از لوستر های کاغذی موجود در بازار استفاده کنید و هم از شید یا کلاهک های لوستر که در بازار به فروش می رسد و یا حتی از یک تیکه یونولیت. هر کدام از این ها را که در اختیار داشتید می توانید کار را شروع کنید. از مغازه مقدار زیادی پر درشت تهیه کنید و سعی کنید پر هایی را که بزرگ تر هستند از بین آنها جدا کنید. سپس با استفاده از چسب مایع پر ها را به کلاهک بچسبانید. این کار شاید کمی وقت گیر به نظر برسد اما نتیجه کار عالی از آب در خواهد آمد. در روش دوم می توانید از مغازه ها نوار پر آماده تهیه کنید. این نوار ها به صورتی هستند که پر ها به آنها وصل بوده و کار برای شما بسیار آسان خواهد بود. فقط کافیست که چندین نوار پر آماده داشته باشید و آنها را در کنار هم بر روی کلاهک بچسبانید. در تصاویر زیر لوازم مورد نیاز و روش ساخت یک لوستر پر را مشاهده می کنید:

لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر
لوستر پر

یک روش دیگر برای درست کردن پایه لوستر پر، استفاده از بادکنک و کاموا است؛ برای این کار یک بادکنک را باد کنید و نخ های کاموا را به چسب چوب رقیق شده آغشته نمایید و به میزان زیاد دور بادکنک بپیچید. آنقدر این کار را انجام دهید که چیزی از بادکنک دیده نشود. سپس آن را در جایی قرار دهید تا خشک شود و پس از خشک شدن، بادکنک را ترکانده و از آن خارج کنید. در نهایت پر های طبیعی و یا نوار پر آماده را بر روی آن بچسبانید.

ساخت لوستر پر با کاغذ

برای درست کردن این مدل لوستر پر شما به تعدادی کاغذ مناسب نیاز دارید. برای این کار بهتر است از کاغذ هایی استفاده کنید که ضخامت کمی دارند. رنگ آنها نیز می تواند سفید و یا شیری باشد. چند الگوی پر طراحی کنید و به وسیله آنها پر های کاغذی را به تعداد زیاد برش دهید. اندازه این پر های کاغذی بسته به سلیقه شماست اما پیشنهاد می شود که نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشند. سپس هر پر کاغذی را با چسب مایع بر روی کلاهک بچسبانید و لوستر را آماده کنید.

و کلام پایانی

اگر برای درست کردن لوستر پر به مغازه های پر فروشی مراجعه کردید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که پر ها به روش های غیر انسانی و بی رحمانه تهیه نشده اند. قطعا وجود یک لوستر و یا وسیله دکوری برای داشتن چیدمانی زیبا به بهای آزار دیدن یک موجود زنده، نمی ارزد. برای درست کردن لوستر پر می توانید از پر کبوتر ها و یاکریم هایی که در اطراف خانه تان هستند و پر های شان بر روی زمین می ریزد هم استفاده کنید. شاید مدت زمانی را مجبور به جمع آوری این پر ها بکنید اما این کار لذت بخشی است و استفاده از لوستری که با دستان خود می سازید هم لذت دو چندان خواهد داشت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

لوستر کاغذی، نحوه ساخت و مکان های استفاده از آن

آموزش ساخت لوستر نمدی برای اتاق خواب کودک و بزرگسالچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<