قیمت هر متر نرده فرفورژه چقدر است؟

چیدو پلاس 19 تیر 1401

نرده های مخصوص راه پله و بالکن دارای تنوع زیادی هستند و جنس ها و مدل های مختلفی را شامل می شوند. نرده فرفورژه یکی از معروف ترین، مورد استقبال ترین و با دوام ترین انواع نرده پله و محافظ بالکن است که به دلیل ویژگی های مثبت و مزایایی که دارد، به انتخاب اول خیلی از افراد تبدیل شده است. نرده های فرفورژه در طرح های خاص و زیبایی تولید می شوند که حال و هوایی کلاسیک به خانه شما خواهند بخشید البته مدل های مدرن تر آنها نیز در بازار موجود است و قابل خریداری هستند. ما در این متن به موضوع نرده فرفورژه بالکن و راه پله می پردازیم و به مهم سوالات شما در این باره پاسخ می دهیم.

  • نرده فرفورژه از چه جنسی ساخته می شود؟
  • ویژگی ها و مزایای نرده فرفورژه کدام است؟
  • طرح و رنگ نرده فرفورژه به چه صورت است؟
  • گل نرده فرفورژه چیست و چه طرح هایی دارد؟
  • قیمت هر متر نرده فرفورژه چقدر است؟
  • در هنگام خرید نرده های فرفورژه به چه مواردی باید توجه شود؟

نرده فرفورژه از چه جنسی ساخته می شود؟

فرفورژه از آهن ساخته می شود. بنابراین نرده های فرفورژه نوعی نرده آهنی به شمار می روند که دارای ویژگی های مثبت آهن هستند. در واقع هنگامی که میله های آهنی به وسیله عملیات آهنی کوبی، چکش کاری و غیره دارای طرح های خاص و فرم های پیچیده تری می شوند، فرفورژه به وجود می آید. از انواع نرده های فرفورژه در ساخت راه پله، درب های ورودی خانه و پارکینگ، حفاظ پنجره ها، تخت خواب، مبلمان، میز تحریر و غذا خوری، نرده فرفورژه بالکن و موارد دیگری از این دست استفاده می شود.

ویژگی ها و مزایای نرده های فرفورژه کدام است؟

همانطور که گفته شد فرفورژه از آهن ساخته می شود پس به این ترتیب دارای ویژگی های مثبت آهن است. این ویژگی ها شامل دوام و استحکام، طول عمر بالا، مقاومت در برابر ضربه، قابلیت چکش کاری و تغییر شکل (فرم پذیری)، قابلیت رنگ کاری، تنوع طرح و فرم، عدم نیاز به مراقبت های روزانه خاص و ویژه (زدن یک لایه ضد زنگ و رنگ کردن سالیانه برای نرده فرفورژه که در فضای باز قرار دارد، کافیست) هستند. همین ویژگی ها و مزایا باعث شده که از این نرده ها به طور گسترده ای در ساختمان ها استفاده شود. از نرده های فرفورژه هم در موقعیت های داخلی (مانند راه پله دوبلکس) و هم در مکان های بیرونی (مانند نرده فرفورژه بالکن یا حفاظ پنجره ها) می توان استفاده نمود. این نرده ها اگر به درستی با ضد زنگ و رنگ روغنی پوشش داده شده باشند، در برابر نور خورشید، بارش باران و هوای سرد و گرم و تغییرات دمایی مقاومت می کنند.

طرح و رنگ نرده فرفورژه به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد نرده های فرفورژه دارای قابلیت فرم پذیری و رنگ کاری هستند. این بدان معناست که طرح های قابل اجرا بر روی این نرده ها بسیار متنوع و فراوان است. شما در هنگام مراجعه به آهنگری ها و مراکز فروش این نرده ها با کاتالوگ هایی رو به رو می شوید که در آنها بی شمار طرح فرفورژه وجود دارد که می توان آنها را انتخاب نمود. حتی می توانید از فروشنده بخواهید چند طرح را با هم ترکیب کند. بنابراین دست تان از بابت انتخاب طرح و فرم گل نرده فرفورژه و باقی تزیینات آن باز است. در مورد رنگ نرده فرفورژه نیز باید گفت که هر رنگی باب میل تان است می تواند بر روی نرده های فرفورژه بنشیند. اما به طور معمول رنگ نرده فرفورژه مشکی و طلایی یا قهوه ای سوخته و طلایی بیشترین طرفدار را بین مردم و خریداران دارد.

در مورد طرح های متنوع نرده های فرفورژه می توان گفت که هزاران طرح از گل نرده فرفورژه وجود دارد که در کنار میله های صاف و یا پیچ و تاب خورده آهنی قرار می گیرند و طرح های بسیار زیبایی را ایجاد می کنند. بسته به این که نرده فرفورژه را برای چه مکانی استفاده می کنید، می توانید طرح دلخواه تان را انتخاب نمایید. در نرده فرفورژه بالکن سعی می شود از طرح هایی استفاده گردد که هم جنبه زیبایی بخش داشته باشند و هم امنیت بیشتری را فراهم کنند. اما برای نرده فرفورژه راه پله از طرح های ساده تری استفاده می شود. این نرده های فرفورژه ای بر روی تمامی راه پله ها با هر طرح و مدلی از پله های صاف و معمولی گرفته تا پله های گرد و مارپیچ، قابل کاربرد و استفاده هستند.

نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه

گل نرده فرفورژه چیست و چه طرح هایی دارد؟

همانگونه که اشاره شد به طرح های تزیینی که بر روی میله های فرفورژه ایجاد می شود و یا به طور جداگانه بر روی آنها چسبانده می شوند، گل نرده فرفورژه می گویند. تنوع این گل ها بسیار فراوان است و یکی از عواملی که در قیمت هر متر نرده فرفورژه تاثیر می گذارد، وزن همین گل ها است. در واقع می توان گفت یکی از ویژگی های مهم نرده های فرفورژه ای همین تزیینات و گل هایی است که بر روی آن ایجاد می شود و بسیاری از افراد به خاطر همین گل ها است که به سراغ خرید این نرده ها می روند. بعضی از طرح های گل نرده فرفورژه ممکن است اختصاصی باشند و یک بار فقط ساخته شوند. اما معمولا این طرح ها با وجود تنوع فراوان شان یونیک نیستند.

قیمت هر متر نرده فرفورژه چقدر است؟

چنانچه گفته شد قیمت هر متر نرده فرفورژه بستگی زیادی به وزن آن و یا میزان آهن مصرفی دارد. اگر شما ساده ترین شکل این نرده ها را انتخاب کنید، در مقایسه با زمانی که نرده های با تعداد گل ها و تزیینات بیشتری انتخاب می کنید، قیمت کمتری خواهید پرداخت. همچنین قیمت هر متر نرده فرفورژه بستگی به قیمت روز آهن نیز دارد. با توجه به نوسانات بازار قیمت امروز این نرده ها با قیمت فردای آنها متفاوت است. به طور میانگین و با توجه به فاکتور هایی که گفته شد قیمت هر کیلوگرم نرده فرفورژه برای راه پله ها حدود 50 تا 70 هزار تومان محاسبه خواهد شد. اما اگر بخواهید به صورت متری محاسبه کنید، انواع نرده فرفورژه از حدود 400 هزار تومان تا یک میلیون تومان به ازای هر متر خواهد بود. به قیمت خرید نرده های فرفورژه هزینه حمل و نقل و نصب آنها نیز اضافه می شود.

در هنگام خرید نرده های فرفورژه به چه مواردی باید توجه شود؟

کیفیت آهن مورد استفاده در ساخت نرده یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود. آهن سالم بدون زنگ زدگی و خوردگی مقاومت و دوام بیشتری دارد. مورد دیگر نحوه جوشکاری ها و کیفیت اتصالات گل ها و تزیینات به میله نرده است. هنگامی که شما از این نرده ها به عنوان حفاظ پنجره یا بالکن استفاده می کنید، موضوع کیفیت جوشکاری در محل اتصالات اهمیت بیشتری پیدا می کند. نصب نرده ها نیز بسیار مهم است که به خوبی و با کیفیت بالایی انجام شود تا امنیت افراد خانه به خطر نیوفتد. اما پس از خرید نرده ها رنگ زده می شوند و آماده استفاده اند. در طول مدت استفاده باید هر سال ضد زنگ و رنگ نرده ها تجدید شوند تا طول عمر آنها بالاتر رود و برای سال های بیشتری از آنها استفاده کنید.

نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
نرده فرفورژه

خانه ایده آل خود را بسازید:

انتخاب زیباترین مبل فرفورژه برای فضای باز

تختخواب فرفورژه مدرن و نکات مهم در هنگام خرید آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<