انواع مدل های جدید و زیبای جاکفشی داشبوردی و مزایا و معایب آن

چیدوپلاس 06 شهریور 1400

جاکفشی داشبوردی یک مدل جدید از انواع جاکفشی ها است که در ورودی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی این مدل جاکفشی به شکلی انجام شده که از فضای داخلی آن بیشترین استفاده انجام گرفته و کفش های زیادی درون جاکفشی داشبوردی جای گیرد. طرح کلی جاکفشی داشبوردی به شکل داشبورد ماشین است و درب آن به شکل داشبورد ماشین باز می شود. اگر به دنبال یک جاکفشی جمع و جور و زیبا و در عین حال جا دار برای خانه تان می گردید، جاکفشی داشبوردی یکی از انتخاب های خوب برای شما خواهد بود.

ویژگی مهم این جاکفشی این است که هر درب آن دارای چند طبقه است. اگر دقت کرده باشید در جاکفشی های کشویی هنگام باز کردن درب جاکفشی با یک طبقه رو به رو می شود که می توانید کفش خود را درون آن بگذارید. اما وقتی درب جاکفشی داشبوردی را باز می کنید طراحی آن به شکلی انجام شده که دو یا سه قسمت برای قرار دادن کفش ها وجود دارد. کفش ها در هر قسمت به صورت مورب قرار می گیرند و بنابراین در مدل جاکفشی داشبوردی فضا برای گذاشتن کفش های متعدد فراهم گشته است. این در حالی است که ابعاد کلی این جاکفشی زیاد بزرگ نیست و برای خانه های کوچک انتخابی عالی به شمار می رود.

مزایای جاکفشی داشبوردی

دو مزیت بزرگ جاکفشی داشبوردی که در بالا هم اشاره شد موضوع جا دار بودن و اشغال فضای کمتر این جاکفشی ها است. همه افراد در هنگام خرید جاکفشی به دنبال آن هستند که هم از نظر ظاهری زیبا باشد و هم تعداد کفش های بیشتری درون آن جای بگیرد. به هر حال حتی اگر خانواده کم جمعیتی هستید باید به فکر مهمان هایی که به خانه تان می آیند هم باشید. همچنین اگر خانه کوچکی دارید و استفاده از دیگر انواع جاکفشی مانند جاکفشی ایستاده، جاکفشی- جالباسی، یا جاکفشی نشیمن دار و یا انواع دیگر را ندارید، باید یک جاکفشی تهیه کنید که در عین حال که فضای داخلی بیشتری دارد، ابعاد بیرونی آن زیاد بزرگ و جاگیر نباشد.

انواع مدل های جاکفشی داشبوردی

با اینکه مدل های گوناگون این جاکفشی زیاد نیست و محدوده طرح های آن خیلی وسیع به نظر نمی رسد، اما با کمی جستجو حتما می توانید مدل دلخواه خود را پیدا کنید. در یک دسته بندی از مدل های جاکفشی داشبوردی می توان بر اساس جنس و متریال آنها را از هم تفکیک نمود. جاکفشی داشبوردی چوبی و جاکفشی داشبوردی ام دی اف در بازار موجود هستند و شما می توانید بر اساس سلیقه، کاربرد و بودجه ای که در اختیار دارید اقدام به خرید آنها کنید. جاکفشی داشبوردی ام دی اف دارای روکش های متنوعی هستند. روکش براق یا های گلاس، روکش ملامینه، روکش چوب، روکش وکیوم و غیره. خوبی جاکفشی داشبوردی ام دی اف آن است که وزن سبک تری دارد و حمل و جابجایی آن هم راحت تر صورت می گیرد. همچنین مزیت جاکفشی داشبوردی ام دی اف با روکش براق یا های گلاس این است که تمیز کردن آن راحت تر صورت می گیرد و از این بایت به مشکلی بر نخواهید خورد زیرا سطح جاکفشی با یک پارچه و مقداری اسپری تمیز کننده به آسانی از آلودگی ها پاک خواهد شد.

جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی

جاکفشی داشبوردی نشیمن دار

اگر جاکفشی داشبوردی با ارتفاع کم و تعداد درب های افقی کمی ساخته شود، روی آن می تواند به نشیمن تبدیل گردد تا استفاده از جاکفشی و پوشیدن کفش ها راحت تر صورت گیرد. مثلا یک جاکفشی تک درب و یا دو درب افقی برای نشیمن دار شدن مناسب است. سطح روی آن به وسیله ابر و فوم پوشیده می شود و با یک پارچه رنگی یا چرم روکش شده و آماده نشستن می گردد. اگر خانواده پر جمعیتی دارید می توانید با قرار دادن دو جاکفشی نشیمن دار در کنار همدیگر، هم فضای نگهداری کفش ها را بیشتر کنید و هم دو نشیمن داشته باشید.

رنگبندی جاکفشی داشبوردی

این مدل جاکفشی هم مانند سایر جاکفشی ها در رنگ های متنوعی ساخته می شوند و یا هر رنگ دلخواهی نیز قابل سفارش دادن هستند. رنگ های موجود در بازار که بیشترین فروش را دارند، رنگ های سفید، قهوه ای های روشن و تیره، رنگ چوب، و جاکفشی دو رنگ هستند که معمولا از ترکیب رنگ سفید با یک رنگ دیگر ساخته می شوند. اگر جاکفشی نشیمن دار باشد رنگ پارچه روکش نشیمن هم می تواند هم رنگ و یا با رنگی کاملا متفاوت و حتی پارچه طرح دار باشد.

ابعاد جاکفشی داشبوردی

جاکفشی های داشبوردی ابعاد مختلفی دارند زیرا طرح های مختلفی را شامل می شوند. مثلا یک جاکفشی داشبوردی ممکن است افقی باشد و یک جاکفشی داشبوردی دیگر عمودی. بعضی از جاکفشی های داشبوردی ایستاده و با ارتفاع بلند هستند و بعضی دیگر مربعی. تمام این تفاوت ها در ابعاد و اندازه های آنها تاثیر گذار است. به عنوان مثال یک جاکفشی داشبوردی ۲ درب به همراه یک کشو باریک در بالای آن برای قرار دادن وسایل کوچک مانند واکس و غیره، که به طور کلی دارای ۴ طبقه برای گذاشتن کفش ها است، دارای ابعاد ۹۵ در ۶۰ در ۳۵ سانتی متر است. یک مدل دیگر از جاکفشی داشبوردی که دارای یک کشو، یک کمد عمودی در کنار و دو کشوی داشبودی که هر کدام شامل ۳ طبقه است ابعادی معادل ۱۰۰ در ۸۰ در ۴۰ سانتی متر دارد.

قیمت جاکفشی داشبوردی

قیمت گذاری این جاکفشی بر اساس ابعاد، جنس ساخته شده و تعداد طبقات و کشو ها متفاوت است. برای مثال یک جاکفشی داشبوردی از جنس ام دی اف با ابعاد ۱۱۸ در ۹۰ در ۳۵ سانتی متر دارای سه درب داشبوردی که هر کدام شامل سه طبقه هستند، قیمتی در حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارد. یک مدل دیگر از جاکفشی داشبوردی از جنس ام دی اف که دارای یک کشو و دو درب داشبوری است و هر درب سه طبقه در خود دارند قیمتی در حدود ۲ میلیون تومان دارد.

جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی
جاکفشی داشبوردی

در هنگام خرید جاکفشی داشبوردی به چه نکاتی توجه کنیم؟

علاوه بر جنس و کیفیت چوب یا ام دی اف به کار رفته در جاکفشی داشبوردی که همیشه به آن توجه می شود، در هنگام خرید این مدل جاکفشی حتما درب های آن را باز و بسته کنید و از کیفیت لوله ها و ریل های آرام بند آن مطمئن شوید. همینطور به طبقات داخل هر درب توجه کنید تا دچار آسیب دیدگی و شکستگی نباشند. فضای داخلی هر درب را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای کفش های شما اندازه و مناسب هستند. مثلا اگر شما بیشتر از کفش هایی با اندازه بزرگ مثل پوتین یا کفش های کوهنوردی و غیره استفاده می کنید، باید فضای داخل درب ها با کفش های شما متناسب باشند. همچنین بهتر است جاکفشی داشبوردی را تهیه نمایید که دارای یک کشو مجزا برای قرار دادن وسایلی نظیر واکس، فرچه، پاشنه کش، دستمال و غیره را داشته باشد تا نگرانی برای نگهداری از این وسایل نداشته باشید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های مدرن و کلاسیک جاکفشی سه تکه

معرفی انواع مدل های جاکفشی آینه دارچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<