میز و صندلی تاشو بالکن و لذت یک دورهمی لذت بخش

تا به حال به لذت خوردن یک صبحانه یا عصرانه دلچسب در بالکن خود فکر کرده اید؟ یا هنگامی که هوا بارانی و زیباست، بر روی میز و صندلی تاشو بالکن خود بنشینید و از دیدن باران و طراوتش لذت ببرید؟ اگر خانه یا ویلای تان دارای تراس و بالکن است می توانید با تهیه میز و صندلی بالکن و نشستن بر روی آن حتی دور همی های ساده و جذابی را هم با دوستان تان تدارک ببینید. اگر می خواهید با خرید میز و صندلی کوچک برای بالکن خود این تجربه عالی را داشته باشید و دل تان می خواهد با این وسیله کاربردی بیشتر آشنا شوید، در این متن با ما همراه باشید.

میز و صندلی تاشو بالکن چیست؟

این میز و صندلی ها همانطور که از اسم شان هم پیداست، به گونه ای ساخته شده اند که می توان آنها را تا کرد و در ابعاد کوچکی حمل نمود. میز و صندلی تاشو بالکن ساده، کوچک و جمع و جور است و برای بالکن هایی با متراژ کوچک نیز مناسب به نظر می رسد ( حداقل عرض تراس باید 80 سانتی متر باشد). در این میز و صندلی ها دسته ها، پشتی و حتی پایه های صندلی از قسمت های مشخص شده تا می شوند و در هنگام استفاده به راحتی باز می شوند و می توان بر روی آنها نشست. تحمل وزن آنها بالاست ( حدود 120 کیلو ) و اینگونه نخواهد بود که با نشستن بر روی این میز و صندلی های تا شونده، از هم باز می شوند و یا آنکه پیچ های آن می شکنند.

میز و صندلی تاشو بالکن چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های میز و صندلی بالکن آن است که ابعاد و اندازه کوچکی دارد. اگر بالکن یا تراس تان  دارای متراژ کمی است و برای آن به دنبال میز و صندلی مناسب می گردید، این وسایل تا شو بهترین انتخاب ها برای شما هستند زیرا فضای کمی را اشغال می کنند. مزیت دیگر میز و صندلی تاشو بالکن سبک بودن آنها است. با اینکه از میله های فلزی با دوامی ساخته شده اند، اما بسیار سبک هستند و بلند کردن آنها از روی زمین کار بسیار ساده ای است و حتی یک کودک هم می تواند این کار را انجام دهد. مدل های میز و صندلی تاشو چوبی هم به همین ترتیب بوده و وزن کمی دارند. پس به راحتی می توان آنها را بلند و جابجا کرد. اما یک مزیت دیگر میز و صندلی بالکن آن است که می توانید آن را در ماشین خود گذاشته و از خانه به ویلای تان ببرید. هم به دلیل وزن کم و هم تا شو بودن آنها به راحتی در صندوق عقب ماشین قرار می گیرند و مشکلی هم ایجاد نخواهد شد. حتی اگر به پیک نیک هم بروید می توانید میز و صندلی تاشو بالکن خود را همراه تان ببرید.

یکی دیگر از مزایای میز و صندلی تاشو بالکن آن است که در صورت بارش باران به سرعت جمع می شوند و می توانید آنها را به داخل خانه بیاورید و در گوشه ای بگذارید. نه فضای زیادی از خانه تان را اشغال می کنند و نه منظره زشتی دارند. حتی بعضی از این میز و صندلی ها دارای کاور مخصوص هستند و هنگامی که در کاور خود گذاشته شوند، بسیار شیک و تمیز به نظر می رسند. انواع میز و صندلی تاشو بالکن چه فلزی و چه چوبی در برابر باد و باران و تغییرات دمایی مقاومت خوبی دارند. البته که توصیه می شود آنها را برای مدت طولانی در زیر باران و یا زیر نور آفتاب مستقیم نگه ندارید.

انواع میز و صندلی تاشو بالکن

این میز و صندلی ها در سه نوع فلزی و چوبی و حصیری ساخته می شوند.

میز و صندلی بالکن از نوع فلزی

انواع فلزی میز و صندلی تاشو بالکن سبک تر هستند و شکل و ظاهر جمع و جور تری هم دارند. میله های فلزی نازکی که در این صندلی ها به کار رفته است، از مقاومت بالایی برخوردار است و به راحتی خم یا شکسته نمی شود. تمیز کردن آن بسیار آسان است و حتی می توان این مدل میز و صندلی تاشو بالکن را در زیر آب شست. قیمت آنها نیز در مقایسه با میز و صندلی بالکن چوبی و یا حصیری ارزان تر است. بر روی قسمت های فلزی این میز و صندلی ها از رنگ های مخصوصی استفاده شده که هم آنها را زیبا تر کرده است و هم مقاومت شان در برابر زنگ زدگی را افزایش داده است. قسمت های نشیمن و پشتی صندلی نیز در اکثر اوقات از پارچه های ضخیم و محکمی نظیر برزنت ساخته شده است.

میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن

میز و صندلی بالکن از نوع چوبی

میز و صندلی تاشو بالکن از نوع چوبی به وسیله چوب هایی ساخته شده است که با کمک مواد شیمیایی ضد آب شده اند و همچنین دربرابر نفوذ حشرات، باکتری ها، کپک ها و غیره مقاوم اند. پس با خیالی آسان می توان از این میز و صندلی های چوبی استفاده نمود. به لحاظ شکل و فرم و زیبایی این مدل میز و صندلی از مدل فلزی زیباتر و شکیل تر است و اگر موضوع زیبایی میز و صندلی برای تان مهم تر است، نوع چوبی پیشنهاد خوبی برای تان خواهد بود. البته این نکته را هم مدنظر داشته باشید که میز و صندلی بالکن چوبی دارای قیمت بالاتری نسبت به فلزی است. شکل میز در این موارد عموما به شکل مربع است و طول و عرض آن حدود 50 سانتی متر و ارتفاع آن حدود 75 سانتی متر از سطح زمین می باشد.

در مورد حدود قیمتی این میزها باید گفت، یک میز تاشو چوبی به همراه دو صندلی بین 1.2 میلیون الی 2 میلیون تومان هزینه دارند.

میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن
میز و صندلی تاشو بالکن

میز و صندلی حصیری بالکن

انواع بسیار زیبا و جذابی از میز و صندلی هایی که در بالکن، تراس و حیاط استفاده می شوند، وجود دارد و میز و صندلی حصیری بالکن یکی از آنها است. این میز و صندلی ها تنها قسمت نشیمن و پشتی صندلی و همچنین رویه میز به شکل حصیری است و پایه ها و دسته های میز و صندلی ها معمولا از پلاستیک محکم و مقاوم و یا فلز ساخته شده اند. شکل و نمای میز و صندلی حصیری بالکن بسیار زیبا و جذاب است و گزینه بسیار خوبی برای دور همی های خانوادگی و دوستانه به شمار می رود.

میز و صندلی برای بالکن کوچک

موضوع خرید میز و صندلی تاشو بیشتر مورد توجه کسانی است که بالکن کوچک و جمع و جوری دارند. بعضی اوقات می توان یک بالکن کوچک را به کمک گل و گیاهان تزیین و زیبا نمود و با خرید میز و صندلی کوچک برای بالکن این فضا را تبدیل به یک بهشت زیبا و با صفا جهت سپری کردن اوقاتی از روز و یا شب نمود. بهترین نوع میز و صندلی برای بالکن کوچک مدل فلزی میز و صندلی تا شو است. همانگونه که پیش تر هم اشاره شد، این میز و صندلی ها چه در حالت تا شده و جمع شده و چه در حالت باز شده و آماده نشستن، بسیار کم جا بوده و فضای خیلی کمی را به خود اختصاص می دهند. در مواقعی که نیاز به استفاده از آنها ندارید هم می توانید با تا کردن و قرار دادن آنها در یک گوشه، فضای بالکن خود را باز و خالی نمایید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های زیبای گلدان دیواری برای حیاط، تراس و سایر محیط های بازچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<